Як узаконити будинок? Процедура оформлення для будинків площею до 500 кв.м

пн. - пт.: 09:00 - 18:00

сб. - нд.: за домовленістю

profile icon
  • У вас ще немає нових сповіщень
profile
Відеоблог

Як узаконити будинок? Процедура оформлення для будинків площею до 500 кв.м

02.04.2021
У цьому відео ми розглянемо процедуру оформлення документів при будівництві або реконструкції будинків, площа яких не перевищує 500 кв.м ., а також прибудов до них та господарських будівель на ділянці.
Уся процедура умовно поділяється  на 8 етапів:
  • Перший етап - це розробка топографічного знімання геодезистом. Документ отримується для Києва та деяких районів Київської області. Для інших районів Київської області необхідно отримати викопіювання з генерального плану території в органах місцевої влади або у відділі архітектури.
  • Під час другого етапу відбувається розробка ескізу щодо намірів будівництва. Документ показує розміщення будинку на ділянці, поверховий план та зовнішній вигляд фасаду. Власник може власноруч розробити ескіз або скористатися допомогою архітектора чи дизайнера.
  • На третьому етапі варто отримати будівельний паспорт. Для цього звертаються до органів архітектури. У будівельному паспорті міститься комплекс містобудівних та архітектурних вимог щодо розміщення та будівництва будинку. Документ видають у тому випадку, якщо запланований будинок відповідає будівельним нормам. Будівельний паспорт необхідний для заповнення вихідних даних у повідомленні про початок будівельних робіт.
  • Четвертий етап полягає в реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт в органах архітектурно-будівельного контролю. По суті повідомлення - це Dozvil на будівництво. Йому присвоюється серія та номер, які можна перевірити на Порталі державної електронної системи у сфері будівництва.
  • І ми переходимо до п'ятого етапу, на якому розробляється технічний паспорт сертифікованим інженером. Технічний паспорт потрібен для всіх видів нерухомості, бо в ньому відображаються планування, площа об'єкта, поверховість, дата побудови та його технічні характеристики.
  • Шостий етап - це реєстрація декларації про готовність об'єкта до експлуатації в органах архітектурно-будівельного контролю. Адже тільки-но після реєстрації декларації власник може експлуатувати свій будинок. Як і повідомленню, декларації присвоюється серія та номер. Їх можна перевірити на порталі державної електронної системи у сфері будівництва.
  • На сьомому етапі дому привласнюють поштову адресу. Це необхідно для подальшого проведення реєстрації права власності у Державному реєстрі прав на нерухоме майно. Проте слід врахувати, що адресу не присвоюють, якщо земельна ділянка її вже має. Адреса повинна бути зареєстрована у реєстрі.
  • І останній, восьмий етап - подача заяви на реєстрацію права власності на будинок у Державному реєстрі майнових прав на нерухоме майно. Далі буде отримана виписка з реєстру.
В наступному відео ми поговоримо з вами ще про одну процедуру оформлення. А саме - як оформити будівництво або реконструкцію будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв.м. Ця процедура використовується і для оформлення нежитлових будівель та споруд, які відносяться до класу незначних наслідків СС1.
Якщо ви хочете отримати конкретну консультацію по вашій справі, телефонуйте. Номер вказаний під відео. До нових зустрічей!
Додаткові послуги:
Переведення з житлового фонду в нежитловий - https://dozvil.ua/perevod-zhilogo-pomesheniya--kvartiry--v-nezhiloe
Узаконити самобуд - https://dozvil.ua/oformlenie-samostroya




Безкоштовна консультація

залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

jurist 2_2

Євген Слободянюк юрист

jurist 3_2

Олена Синявська юрист

jurist 1_2

Руслан Жураковський юрист

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

Телефон повинен починатися з нуля
(Наприклад 095, 066, 096, 073 або інші)