Будівельна амністія (дачна амністія). Процедура оформлення будинків до 300 кв.м

пн. - пт.: 09:00 - 18:00

сб. - нд.: за домовленістю

profile icon
  • У вас ще немає нових сповіщень
profile
Відеоблог

Будівельна амністія (дачна амністія). Процедура оформлення будинків до 300 кв.м

02.04.2021
У минулому відео ми розглянули тему оформлення об'єктів, побудованих до 5 серпня 1992 року. Ви можете ознайомитися з нею на нашому сайті або перейти для перегляду на наш ютуб-канал. Посилання розміщене під роликом.
У цьому відео я розповім про спрощену процедуру оформлення самовільного будівництва, тобто так звану Будівельну амністію. Ця процедура підходить для будинків, які побудовані або реконструйовані самовільно, а також для споруд сільськогосподарського призначення.
Власники змогли скористатися оновленою Будівельною амністією за для узаконення нерухомості після 31 серпня 2018 року. Саме тоді вступив в дію Наказ Мінрегіону №158. У документі були встановлені процедури та умови прийняття в експлуатацію об'єктів, які збудовані без дозвільних документів. 
Такими об'єктами визначили два види нерухомості: 
  • Індивідуальні житлові, дачні та садові будинки, загальна площа яких до 300 кв.м ., господарські будівлі й споруди, які також є меншими як 300 кв.м.  та були зведені у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року. Головною умовою використання процедури для таких об'єктів стала відповідність земельної ділянки, на якому вони були зведені, цільовому призначенню. Тобто на ній було дозволено починати будівництво.
  • Також під амністію підпадають будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, які були побудовані до 11 березня 2011 року.
Для кого Будівельна амністія є актуальною? Нею зможуть скористатися ті власники, які не змогли оформити Dozvilьні документи на будівництво своєчасно. Причиною тому може стати відсутність у населеному пункті затвердженої містобудівної документації. Наприклад, генерального або детального плану території цього населеного пункту. Також процедуру можуть використовувати власники самовільно побудованих будинків або споруд, які мають порушення основних містобудівних норм та правил, але у межах своєї земельної ділянки.
Варто відзначити, що будівельна амністія та оформлення нерухомості за цією процедурою існували і раніше. Але з 2018 року вона носить безстроковий характер.
Зараз ми покроково розглянемо процедуру оформлення самобуду за принципом будівельної амністії:
  1. Отже, перший крок - замовлення технічного паспорта у сертифікованого інженера. У документі повинна бути ​​відмітка щодо самовільно зведених об'єктів, які плануються вводитися в експлуатацію.
  2. Майте на увазі, якщо поряд з будинком є господарські будівлі, загальна площа яких понад 100, але є меншою ніж 300 кв.м ., то треба розробити технічний звіт про обстеження конструкції будівлі. Він також робиться сертифікованим інженером.
  3. Далі слід отримати документ про присвоєння поштової адреси об'єкту нерухомості. Для садових або дачних будинків отримується довідка в судовому або дачному товаристві. А для індивідуальних житлових будинків слід отримати рішення про присвоєння поштової адреси в місцевих органах влади. У разі, якщо земельна ділянка вже має зареєстровану в реєстрі поштову адресу, цей етап пропускається.
  4. Наступним кроком є ​​реєстрація декларації про готовність об'єкта до експлуатації в органах державного архітектурно-будівельного контролю. Зареєстрована декларація означає, що будинок більше не є самобудом.
  5. Останній етап - це реєстрація права власності на будинок у Державному реєстрі майнових прав на нерухоме майно. Зокрема - отримання витягу з такого реєстру.
А в наступному відео ми поговоримо, як оформити будівництво або реконструкцію будинків, загальна площа яких є меншою ніж 500 кв.м ., та які вже не підпадають під дію будівельної амністії.
Залишилися питання? Записуйтеся на безкоштовну консультацію до наших юристів за телефонами, які можна побачити під відео. Або залишайте заявку на нашому сайті Dozvil.
До зустрічі в наступних відео!
Переведення з житлового фонду в нежитловий - https://dozvil.ua/perevod-zhilogo-pomesheniya--kvartiry--v-nezhiloe
Узаконити самобуд - https://dozvil.ua/oformlenie-samostroya
Будівельна амністія - https://dozvil.ua/stroitelnaya-amnistiya

Безкоштовна консультація

залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

jurist 2_2

Євген Слободянюк юрист

jurist 3_2

Олена Синявська юрист

jurist 1_2

Руслан Жураковський юрист

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

Телефон повинен починатися з нуля
(Наприклад 095, 066, 096, 073 або інші)