Будь-який об'єкт нерухомості під час реконструкції з прибудовою, повинен мати дозвільні документи на будівництво. Якщо Ви звели прибудову до приватного будинку або нежитлового будинку, її слід узаконити. В іншому випадку, цей об'єкт нерухомості буде вважатися самовільно побудованим.
Хочете знати, як узаконити прибудову в Україні? Зверніться до фахівців юридичної компанії DOZVIL і замовте безкоштовну консультацію.
Прибудова - це частина будівлі, зведена за межами її несучих конструкцій, яка має одну або кілька загальних несучих стін. Прибудова може бути до житлової або нежитлової нерухомості, в залежності від функціонального призначення основного об'єкта.
Процедура легалізації прибудови залежить від багатьох нюансів. Наприклад, зведений балкон на першому поверсі до квартири також вважається прибудовою, але в процесі його оформлення є певні складності. Також до прибудов можна віднести: ганок, навіс, веранду, сходи і т.д. Вибір процедури реєстрації прибудови до будинку залежить від наступних факторів:
- капітальна прибудова чи ні;
- рік будівництва;
- площа прибудови,
- і т.д.
Капітальні об'єкти оформляються за загальною процедурою будівництва - з отриманням дозвільних документів на прибудову. Некапітальні об'єкти не потребують оформлення.
Із зазначеної нижче інформації, Ви зможете дізнатися про процедуру оформлення Вашої прибудови, чи підійде для Вашого об'єкту
будівельна амністія, про експлуатацію таких об'єктів, а також про те чому потрібно оформити прибудову.
Процедура оформлення прибудови залежить від основних характеристик об'єкта. При необхідності оформити прибудову до будинку або будівлі, в першу чергу звертається увага на рік зведення, місце розташування та загальну площу об'єкта.
Також процедура оформлення залежить і від типу об'єкта, до якого планується прибудова - до нежитлового будинку, до дачного будинку, садового або житлового і т.д. Наприклад оформити прибудову до багатоквартирного будинку нежитлового приміщення або прибудову до квартири балкона на першому поверсі теоретично можливо, однак цей процес відноситься до проблемних, оскільки фактично неможливо отримати у власність або користування земельну ділянку на прибудинковій території. А згідно із законодавством України, будівництво об'єктів нерухомості можливо лише на земельних ділянках, при наявності у власника прибудови документів про право власності або оренди на землю.
Для того, щоб легалізувати документи на прибудову, власнику слід підготувати наступні документи:
- паспорт та ідентифікаційний код власника (для всіх співвласників);
- документи про право власності на об'єкт;
- документ про право власності або оренду земельної ділянки;
- технічний паспорт (при наявності);
- проект будівництва або ескіз наміру забудови (при наявності).
Вартість узаконення прибудови формується для кожного об'єкта індивідуально і залежить від наступних чинників:
- місце розташування;
- року зведення споруди;
- загальної площі;
- наявності необхідної технічної документації; і т.д.
В середньому, щоб узаконити прибудову до будинку, вартість оформлення може становити: в Києві - від 28 500 грн., в Київській області - від 20 500 грн.
Якщо Вам потрібно отримати дозвіл на прибудову до житлового будинку або до інших об'єктів СС1, СС2 або СС3 класу наслідків, юридична компанія DOZVIL зможе Вам в цьому допомогти.
Основні переваги співпраці з DOZVIL:
- Безкоштовна консультація - оплата відбувається безпосередньо за послуги оформлення документів.
- Оформлення документів "під ключ" - зручна послуга, якщо немає часу самому обходити всі інстанції - співробітники компанії все зроблять за Вас.
- Ви не будете турбуватися за процес оформлення документів - фахівці будуть відразу повідомляти про кожен пройдений етап.
- Якщо у Вашій справі є ризики і нюанси, то вони обумовлюються до підписання договору.
Не знаєте з чого почати оформлення прибудови? Замовляйте безкоштовну консультацію на сайті DOZVIL - Ваша проблема буде вирішена в найкоротший термін!