Переведення апартаментів в житловий фонд | 2024 | Київ та Київська обл

пн. - пт.: 09:00 - 18:00

сб. - нд.: за домовленістю

profile icon
  • У вас ще немає нових сповіщень
profile
Переведення апартаментів в житлове приміщення (квартиру) в Києві та Київській області в 2024 році

Переведення апартаментів в житлове приміщення (квартиру) в Києві та Київській області в 2024 році

Вартість в Києві та Київській обл - від 50 000 грн. Строки оформлення - від 14 днів

Таке поняття, як апартаменти, прийшло до нас з Європи і закріпилося на ринку нерухомості в Україні не так давно. Що таке апартаменти і які приміщення до них можна віднести? Апартаменти - це приміщення, в яких можна проживати, але вони не є житловим фондом. Найчастіше вони відносяться до об'єктів комерційної нерухомості. За функціональністю апартаменти можна порівняти з номером готелю: в ньому можна жити, але не на постійній основі. 
Головні відмінності апартаментів від квартири: 
- Неможливо прописатися. Це пов'язано з тим, що такі об'єкти нерухомості відносяться до нежитлового фонду. 
- Високі тарифи на комунальні послуги. Згідно законодавства власники нежитлової нерухомості оплачують комунальні послуги за іншими тарифами, які вище, ніж для житлового фонду. Також власники апартаментів оплачують податок на землю прибудинкової території та місця, де розташований будинок. 
- Інші норми до інфраструктури. Житлові комплекси проектуються з дотриманням нормативних вимог до об'єктів інфраструктури: близькість садків і шкіл, благоустрій прибудинкової території, можливість обладнання парковок і т.д. Апартаменти найчастіше розташовуються в безпосередній близькості від магазинів, лікарень, банків, університетів і т.д. Благоустрій території не передбачено. 
Якщо власник апартаментів планує використовувати їх для постійного проживання, необхідно виконати переведення апартаментів в житловий фонд. 

Чи можливо перевести апартаменти в житловий фонд? 

Перевести апартаменти в статус житлового приміщення можливо шляхом зміни функціонального призначення приміщень, виконавши процедуру реконструкції апартаментів в квартиру. Якщо об'єкт нерухомості має кількох співвласників, в проведенні процедури повинні брати участь всі. 
Власник повинен підготувати такі документи: 
- документи про право власності на об'єкт нерухомості; 
- паспорт та ідентифікаційний код; 
- техпаспорт (при наявності); 
- проект або ескіз реконструкції (при наявності). 
Результатом переведення апартаментів в статус житлового приміщення повинна бути реєстрація права власності

Як перевести апартаменти в статус квартири? 

Власники апартаментів, бажаючи вивести їх до житлового фонду, повинні пройти загальну процедуру оформлення реконструкції. Переведення апартаментів в квартиру має на увазі отримання такого переліку документів: 
- передпроектні пропозиції; 
- містобудівні умови і обмеження; 
- проект архітектора; 
- документи про авторський та технічний нагляд; 
- повідомлення про початок будівельних робіт; 
- технічний паспорт; 
- договір про пайову участь в будівництві; 
- декларацію про введення об'єкта в експлуатацію; 
- витяг про реєстрацію права власності. 

Навіщо переводити апартаменти в житлове приміщення? 

Найчастіше власники апартаментів прагнуть перевести свою нерухомість до житлового фонду. Це обумовлено вигідними перевагами для власника: 
- Можливість постійного проживання і прописки. Реконструкція приміщення дає можливість власникам нерухомості використовувати об'єкт в якості квартири. Це дуже вигідно сім'ям з маленькими дітьми, так як вартість звичайної квартири набагато дорожче апартаментів. 
- Зменшення вартості комунальних послуг. У житлових об'єктах нерухомості вартість комунальних послуг нижче, ніж в нежитлових. Власник може значно зекономити. 
- Інфраструктура і місце розташування. Якщо апартаменти знаходяться поруч з місцем роботи або навчання, то власник може легко добратися до місця призначення. Найчастіше біля таких об'єктів нерухомості перебувають лікарні або банки - це підвищує рівень комфорту. 

Скільки коштує перевести апартаменти в житловий фонд? 

Вартість виведення апартаментів із нежитлового фонду розраховується в індивідуальному порядку. Ціна буде залежати від наступних факторів: 
- де розташований об'єкт нерухомості; 
- наявність повного переліку технічної документації; 
- наскільки об'єкт відповідає встановленим нормам (житловим і будівельним). 
Переведення апартаментів в житловий фонд в Києві та Київській області - від 50 000 грн.

 Переведення апартаментів в квартиру з компанією DOZVIL 

Шукаєте досвідчених фахівців з оформлення документів на нерухомість? Юридична компанія DOZVIL має дванадцятирічний досвід роботи в сфері нерухомості. Якщо Вам терміново потрібно вирішити питання з переведенням апартаментів в житловий фонд, телефонуйте нам! 
Переваги співпраці з DOZVIL: 
- Безкоштовна консультація. Замовник платить тільки за оформлення документів - консультування з будь-яких питань безкоштовне. 
- Швидке вирішення проблеми. Клієнт отримує відповідь на своє питання і способи вирішення проблеми відразу на першій консультації. 
- Документи "під ключ". Немає часу або бажання самостійно оформляти документи? Замовляйте пакет документів "під ключ" - наші фахівці все роблять замість Вас. 
- Підписання договору. Обов'язкове укладення договору - всі дії законні і офіційні. 
Потрібно перевести апартаменти в житловий фонд, але Ви не знаєте з чого почати? Юристи компанії виконують процедуру переведення з нежитлового фонду швидко і якісно! Читайте також, як узаконити самобуд і які документи необхідно підготувати для початку процедури.

Безкоштовна консультація

залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

jurist 2_2

Євген Слободянюк юрист

jurist 3_2

Олена Синявська юрист

jurist 1_2

Руслан Жураковський юрист

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

Телефон повинен починатися з нуля
(Наприклад 095, 066, 096, 073 або інші)