В Україні початок будівництва житлових, дачних або садових будинків можливий тільки після реєстрації дозвільного документа. Саме він дає право на виконання будівельних робіт. Дозволи поділяються залежно від об'єктів:
- дозвіл на початок будівельних робіт (підходить для нерухомості, що належить до середніх та значних класів наслідків СС2 та СС3);
- повідомлення про початок будівельних робіт (видається для приватних будинків та нерухомості з незначним класом наслідків СС1).
При наявності зведеної нерухомості на ділянці або проведенні її реконструкції, все одно необхідно отримувати дозвіл. Щоб
узаконити реконструкцію або будівництво приватного будинку, власнику такого майна потрібно зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт.
Не знаєте, які кроки потрібно зробити, щоб отримати всю необхідну документацію? Телефонуйте в DOZVIL і Ви зможете отримати відповіді на всі питання з приводу грамотного оформлення документів на нерухомість.
В процесі законного зведення об'єктів нерухомості необхідно отримати дозвільний документ на проведення будівельних робіт. Дозволом на будівництво приватного будинку є повідомлення про початок будівельних робіт. Отримавши цей документ, власник майна має право починати будівництво будинку. Форма повідомлення про початок будівельних робіт, дані якої вносяться до реєстру будівельної діяльності, знаходиться в Постанові 466 "
Деякі питання про підготовчих та будівельних роботах".
Якщо Вам потрібна допомога з отриманням дозволу, приходьте в DOZVIL. Фахівці допоможуть оформити всі дозвільні документи під ключ та розкажуть про всі нюанси Вашої справи при особистій зустрічі або на консультації по телефону.
Законне використання нерухомості можливо лише після державної реєстрації права власності на будинок. Це зазначено в Законі України "
Про Державну реєстрацію майнових прав". У разі відсутності реєстрації дозволу на майно, об’єкт нерухомості вважається самобудом. Такі об'єкти підлягають узаконенню, щоб можна було продати, подарувати або уникнути перевірок від державного архітектурно-будівельного контролю, штрафів або скарг від сусідів.
У рідких випадках буває, що після оплати штрафів та відмови в оформленні документів на будинок користувачем такого самобуду, в судовому порядку виноситься рішення на знесення вже зведеного будинку. Щоб уникнути такої ситуації, дозвільні документи необхідно оформляти одразу та легально зводити будинок на земельній ділянці.
Хочете дізнатися, як
узаконити самобуд, приходьте на консультацію в компанію DOZVIL. У нас Ви отримаєте всю необхідну інформацію щодо оформлення таких об'єктів нерухомості.
Абсолютно всі будівельні роботи щодо зведення приватних будинків слід проводити тільки після отримання повідомлення про початок виконання таких робіт (Згідно
Постанови №466 від 13.04.2011 року, досить відправити повідомлення на реєстрацію в ДАБІ і на наступний день можна починати будівельні роботи. У разі якщо ви не зареєструєте повідомлення про початок будівельних робіт, то в подальшому не зможете ввести об'єкт в експлуатацію, так як в декларацію про готовність об'єкта до експлуатації потрібно вписувати присвоєні серію і номер зареєстрованого повідомлення). Саме цей документ є правовим дозволом, що дає можливість проводити будівельні роботи на ділянці. Згідно з
ДБН Б.2.2-12: 2019, отримати дозвіл можливо за таких умов:
- мінімальна площа забудови 5 соток (0,05 га);
- відступи від кожної сторони будинку до прикордонної лінії ділянки слід витримувати 3 та більше метрів;
- відстань між Вашим та сусіднім будинком має бути не менше 6-ти метрів.
Якщо Ви почали будівельні роботи з порушенням будівельних норм і без дозволу на будівництво, звертайтеся в DOZVIL для отримання безкоштовної консультації і допомоги з оформленням документів.
Отримання відповідного документа відбувається на основі Закону "
Про регулювання містобудівної діяльності".Процедура оформлення документів для будинків загальною площею до 500 метрів квадратних та понад 500 буде відрізнятися, однак результат буде однаковим - отримання повідомлення про початок будівельних робіт.
Порядок отримання дозволу на виконання будівельних робіт з DOZVIL включає в себе наступні етапи:
- Консультування. На безкоштовній консультації з фахівцем DOZVIL Ви зможете дізнатися все щодо свого питання.
- Особиста зустріч. На ній відбувається узгодження всіх деталей співпраці. Також, при бажанні, все можливо обговорити в телефонному режимі.
- Укладання договору. У документі вказується вся необхідна інформація про послугу та наші зобов'язання.
- Оформлення документів. Фахівці нашої компанії оформляють всі необхідні документи та повідомляють замовника про кожен пройдений етап.
- Передача підготовлених документів замовнику. Після отримання всіх обумовлених у договорі документів, фахівці компанії передають їх замовнику.
Заповнене повідомлення потрібно відправити в Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ). Передача документа може бути через центр надання адміністративних послуг, пошту або в онлайн-режимі. Реєстрація дозволу на проведення будівельних робіт відбувається в
реєстрі будівельної діяльності. У нього вносять інформацію про об'єкт нерухомості та його власників.
З 2017 року повідомлення про початок будівельних робіт не отримують з мокрою печаткою і підписом. Підтвердженням реєстрації повідомлення є присвоєння серії та номера, що вносяться до реєстру.
Для оформлення будинку попередньо слід зібрати всю необхідну документацію. Перелік документів для отримання дозволу на будівництво з Експертним сервісом DOZVIL наступний:
- юрособи повинні надати установчі документи, а фізособи - податковий код та паспорт;
- якщо є - ескіз намірів будівництва (для будинків до 500 квадратних метрів);
- якщо є - проект будівництва (для будинків понад 500 квадратних метрів);
- документ, що підтверджує право власності на земельну ділянку (витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, свідоцтво про право на спадщину, державний акт не землю, договір дарування такої ділянки, договір купівлі-продажу землі).
Вартість отримання документу в кожному випадку індивідуальна. Вона залежить від таких факторів:
- наявності документів на землю, оформлених відповідно до норм нинішнього законодавства;
- кількості власників;
- площі запланованого будинку;
- розташування ділянки.
Ціна в Києві - від 25 000 грн., в Київській обл - від 8 000 грн. Терміни визначаються в індивідуальному порядку та залежать від наявності документів і типу об’єкта. Якщо Вас цікавлять терміни оформлення "під ключ", з отриманням усіх необхідних документів (топознімання, будівельного паспорта або містобудівних умов, реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт) в Києві - від 4-х місяців, в Київській області - від 1,5 місяця . Термін реєстрації тільки повідомлення про початок будівельних робіт - від 14 днів.
При необхідності оформити дозвіл на будівництво, звертайтеся до юристів DOZVIL. Уже на першій консультації Ви зможете отримати відповідь на питання, що цікавить.
Чому звернення в DOZVIL - краще рішення:
- великий досвід роботи в області нерухомості;
- оформлення документів під ключ;
- підписання договору з переліком послуг, що надаються;
- націленість в роботі виключно на результат.
Щоб
узаконити прибудову до житлового будинку також необхідно отримати дозвільний документ. Звертайтеся в DOZVIL для консультації. Фахівці допоможуть вирішити Ваше питання та нададуть грамотну консультацію щодо отримання дозвільних документів на нерухомість.