Реєстрація незавершеного будівництва | Оформлення недобудови | 2024 | Київ та Київська обл

пн. - пт.: 09:00 - 18:00

сб. - нд.: за домовленістю

profile icon
 • У вас ще немає нових сповіщень
profile
Оформлення права власності на об'єкт незавершеного будівництва в Києві та Київській області в 2024 році

Оформлення права власності на об'єкт незавершеного будівництва в Києві та Київській області в 2024 році

Вартість реєстрації - від 5 000 грн. Ціна оформлення під ключ в Києві та Київській обл - від 25 000 грн.

На сьогоднішній день для проведення будь-яких операцій з нерухомістю необхідно зареєструвати на неї право власності. Це відноситься і до об'єктів незавершеного будівництва, які також часто стають предметом цивільно-правових договорів. Якщо на подібний об'єкт не зареєструвати право власності, тоді він вважатиметься будматеріалами на ділянці, що буде зображено в договорі купівлі-продажу або іншому.
Якщо на Вашій земельній ділянці є об'єкт незавершеного будівництва і Ви бажаєте пройти процедуру його реєстрації, звертайтеся за допомогою до експертного сервісу DOZVIL. Професіонали в сфері нерухомості розкажуть про основні етапи реєстрації права власності та необхідний пакет документів.

Що таке недобуд (об'єкт незавершеного будівництва)?

Незавершене будівництво - це об'єкт, що знаходиться в стані будівництва. На нього може бути отримано дозвіл на будівництво, а також витрачена певна сума коштів, але на цей момент об'єкт не прийнятий в експлуатацію згідно з чинним законодавством. Основна ознака недобудованого об'єкта, розташованого на земельній одиниці, - неможливість його застосування за призначенням, тому що відсутня будівельна готовність.

Як оформити незавершене будівництво у власність?

Відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень", оформити право власності на незавершене будівництво дозволено за процедурою, яка використовується для об'єктів, заявлених вперше.

Порядок оформлення

Визначення права власності на недобудову вимагає проходження відповідної процедури. Вона виглядає наступним чином:
 1. Отримання будівельного паспорта або містобудівних умов у відділі архітектури та містобудування.
 2. Проведення технічного нагляду (документи) та генпідряду (необхідний не у всіх випадках).
 3. Розробка проекту та авторського нагляду (не для всіх випадків).
 4. Реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт (для об'єктів СС1 класу відповідальності) або отримання дозволу на будівництво (для об'єктів СС2 і СС3 класу відповідальності).
 5. Проведення техінвентарізації та отримання техпаспорта.
 6. Визнання права власності на об'єкт незавершеного будівництва, тобто реєстрація права власності з отриманням витягу з реєстру.
Етапи отримання документації не мають відмінностей для окремих регіонів України. Якщо Вам потрібно більше конкретної інформації про цю процедуру, звертайтеся в DOZVIL та записуйтеся на безкоштовну консультацію, ми розберемо Вашу справу.

Документи для реєстрації об'єкта незавершеного будівництва

Почати процедуру реєстрації документації на недобудований об'єкт можна тільки після збору всіх документів від власника. Існує два пакети документів, які використовуються для різних варіантів реєстрації.
Якщо у власника є всі документи і необхідно тільки зареєструвати незавершене будівництво, потрібно підготувати:
 • паспорт та ідентифікаційний код для власника або статутні документи для юридичної особи;
 • документ на землю;
 • зареєстроване повідомлення про початок будівельних робіт або дозвіл на будівництво;
 • технічний паспорт з довідкою про відсоток готовності об'єкта.
Якщо власник не має документів і оформлення будівництва потрібно проводити з нуля, тоді знадобиться:
 • паспорт та ідентифікаційний код власника або статутні документи для юридичної особи;
 • правовстановний документ на землю;
 • схематичний план розташування недобудови у довільній формі із зазначенням відстаней від меж ділянки (схема потрібна для проведення аналізу).

Оформлення незавершеного будівництва в завершене

Почати процедуру отримання документів на недобудову можна тільки в тому випадку, якщо вже отримано право власності на об'єкт. Існує дві процедури дооформлення.
1. Якщо добудова об'єкта відбувається згідно дозвільної документації, необхідно виконати такі дії:
 • отримати техпаспорт;
 • оформити введення в експлуатацію (зареєструвати декларацію на об'єкт про готовність до експлуатації або отримати сертифікат);
 • сплатити пайовий внесок (якщо це необхідно);
 • зареєструвати власність як закінчений об'єкт будівництва.
2. Якщо існують відхилення від початкової дозвільної документації, в більшості випадків оформлення незавершеного будівництва доведеться починати спочатку. Щоб точно розуміти конкретну ситуацію і знайти ідеальний спосіб дії, необхідно провести її аналіз.

Проблеми при оформленні об'єкта незавершеного будівництва

Під час отримання документів на незавершене будівництво можна зіткнутися з відсутністю можливості оформити право власності на недобудову, особливо якщо спочатку власник не отримував дозвільні документи на початок будівництва. Які можуть виникнути проблеми:
Заборона на забудову конкретної ділянки, якщо існують умови та обмеження, що не дають можливості проводити будівництво. Бувають ситуації, коли відсутній генеральний план території. Це значне обмеження, адже без генплану неможливо отримати будівельний паспорт і містобудівні умови та обмеження.
Порушення будівельних норм конкретного регіону (зменшення відступів від меж ділянки, збільшення допустимої висотності і т.і.).
Кожна ситуація вимагає консультації та аналізу. Юристи DOZVIL розглянуть Вашу проблему детально на безкоштовній консультації. Запис можливий за телефоном або на сайті компанії. Будемо раді допомогти!

Оформлення недобудованого будинку

При необхідності оформити недобудоване будівництво приватного будинку, процедура та документи залишаються незмінними. Прагнете отримати точні відповіді з приводу оформлення незавершеного будівництва будинку або можливості узаконити прибудову? Юристи компанії DOZVIL допоможуть розібратися у вашій справі.

Вартість реєстрації та оформлення

Ціна на реєстрацію права власності недобудови визначається в індивідуальному порядку та залежить від безлічі факторів. Вартість реєстрації в DOZVIL при наявності документів - від 5 000 гривень, термін отримання документів - від 5 днів. При відсутності документів вартість оформлення під ключ в Києві та Київській області - від 25 000 грн., термін - від 1.5 місяця.

Продаж об'єкта незавершеного будівництва

Прагнучи продати недобуд, слід усвідомлювати, що будь-який договір купівлі-продажу можна скласти за умови наявності у заявника документації на земельний наділ і недобуд. Якщо на недобудоване майно немає ніяких документів, тоді власник може продати тільки земельну ділянку і будівельні матеріали на ньому.

Зареєструвати недобуд з експертним сервісом DOZVIL

Хочете правильно узаконити будинок або оформити недобуд? Будь-яку процедуру реєстрації права власності на нерухомість можна пройти з фахівцями юридичної компанії DOZVIL. Швидко, грамотно, недорого - на цьому побудована взаємодія з кожним клієнтом!
Головні аспекти роботи експертного сервісу DOZVIL:
 1. Безкоштовне консультування. У нашій компанії не вимагають оплати за послуги консультування. Клієнти переказують гроші безпосередньо за оформлення своєї нерухомості.
 2. Поетапна оплата. Не можете оплатити наші послуги відразу? Скористайтеся можливістю поетапної оплати, адже для нас важлива зручність та спокій будь-якого замовника.
 3. Пакет документів під ключ. Для оформлення документів в DOZVIL присутність замовника може й не знадобитися. Замовте пакет під ключ та отримайте його поштою або з кур'єром. Наші фахівці все зроблять за вас!
 4. Постійний зв'язок. Не варто турбуватися про процедуру оформлення своєї нерухомості. Будь-які зміни або поява нових нюансів у справі - це привід Вам зателефонувати й все детально розповісти!
Є невирішені моменти з документами на нерухомість? Експертний сервіс DOZVIL в короткий термін допоможе все виправити згідно з чинним законодавством!

Безкоштовна консультація

залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

jurist 2_2

Євген Слободянюк юрист

jurist 3_2

Олена Синявська юрист

jurist 1_2

Руслан Жураковський юрист

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

Телефон повинен починатися з нуля
(Наприклад 095, 066, 096, 073 або інші)