Узаконити прибудову до будинку в Києві та Київській області в 2024 році
Вартість оформлення в Києві - від 28 500 грн., в Київській обл - від 20 500 грн.
83233
Зміст
- Чи можливо узаконити прибудову до будинку?
- Як узаконити прибудову до приватного будинку?
- Узаконити прибудову до приватного будинку через суд
- Які документи потрібні для оформлення прибудови до будинку?
- Скільки коштує узаконити прибудову до приватного будинку?
- Оформити документи на прибудову до будинку з DOZVIL
Прибудова до житлового будинку - це частина будівлі, яка зводиться за межами основних капітальних несучих конструкцій. З основною будівлею споруда може бути пов'язана однією або кількома загальними стінами. За своїм призначенням прибудова може мати житлову або нежитлову функцію, бути опалювальною або не опалювальною (наприклад, відкрита веранда чи кімната).
Також прибудова може бути капітальною та некапітальною. Зведення будь-яких капітальних об'єктів (прибудова не виняток) вимагає отримання дозвільних документів на будівництво. При будівництві некапітальних об'єктів оформлення не потрібно.
Право власності на прибудову до будинку і подальше розпорядження будинком (право продажу, дарування тощо) можна реалізувати після оформлення всіх дозвільних документів.
Чи можливо узаконити прибудову до будинку?
Власник земельної ділянки і будинку, зведеного на ньому, може оформити документи на самовільно зведену прибудову, узаконивши її. Це можна зробити двома способами:
- через судове рішення;
- через процедуру оформлення реконструкції будинку з прибудовою.
Таким чином, за певних умов можливо легалізувати прибудову до приватного будинку без суду. Наприклад, якщо немає перешкод від співвласників (при їх наявності) або власником прибудови є одна людина.
Як узаконити прибудову до приватного будинку?
На вибір процедури узаконення прибудови до приватного будинку впливають такі фактори як загальна площа до і після реконструкції, а також дата зведення об'єкта. Відповідно, можна виділити три процедури:
- Прибудови, загальна площа яких не перевищує 500 квадратних метрів, побудовані поруч з будинком до 500 квадратних метрів, в період з 05.08.1992 року по 09.04.2015 року. Такі об'єкти оформляються по дачній амністії (будівельній). Необхідно отримати техпаспорт у сертифікованого інженера зареєструвати декларацію на введення в експлуатацію об'єкта, а після зареєструвати право власності в реєстрі нерухомості.
- Прибудови, поруч з будинком до 500 квадратних метрів, зведені після 05.08.1992 року. Для таких будинків з прибудовами діє загальна процедура оформлення, в яку включається наступні етапи оформлення: ескіз намірів забудови, будівельний паспорт, повідомлення про початок будівельних робіт, технічний паспорт, декларація про готовність будинку до експлуатації, реєстрація права власності.
- Прибудови, поруч з будинком понад 500 квадратних метрів, побудовані після 05.08.1992 року або тільки плануються. Такі будинки з прибудовами, також оформляються відповідно до загальної процедури, хоча вона трохи відрізняється від попередньої, в яку входять наступні етапи: передпроектні пропозиції, містобудівні умови і обмеження, проект архітектора, авторський і технічний нагляд, повідомлення про початок будівельних робіт, договір про пайову участь в будівництві, технічний паспорт, декларація про готовність будинку до експлуатації, реєстрація права власності.
Узаконити прибудову до приватного будинку через суд
Власник самовільно зведеної прибудови до будинку може отримати судове рішення про визнання права власності на об'єкт, але воно не підтверджує введення в експлуатацію об'єкта нерухомості. Щоб отримати повний пакет дозвільних документів, власник нерухомого майна після отримання судового рішення повинен ввести прибудову в експлуатацію згідно з відповідною процедурою.
Які документи потрібні для оформлення прибудови до будинку?
Початок процедури узаконення прибудови до приватного будинку можливий тільки після збору його власником (співвласниками) всіх необхідних документів. Які можуть знадобитися документів на будівництво прибудови до будинку:
- паспорт та ідентифікаційний код власника (для всіх співвласників);
- документи, які підтверджують право власності на будинок і на земельну ділянку;
- техпаспорт (при наявності);
- проект або ескіз намірів будівництва (при наявності).
Скільки коштує узаконити прибудову до приватного будинку?
Ціноутворення процесу отримання документів для прибудови до приватного будинку залежить від різних чинників:
- місця розташування об'єкта нерухомості;
- дати побудови;
- загальної площі приватного будинку;
- наявності необхідної технічної документації.
Ціна оформлення процедури в Києві - від 28 500 грн., в Київській обл - від 20 500 грн.
Оформити документи на прибудову до будинку з DOZVIL
При існуванні будь-яких незаконних об'єктів нерухомості на земельній ділянці, власник ризикує отримати штраф за самовільне будівництво і експлуатацію об'єкта. Якщо Ви вже звели самовільну прибудову приватного будинку і тепер бажаєте стати повноправним власником своєї нерухомості, замовляйте зворотний дзвінок в юридичній компанії DOZVIL. Ми владнаємо Ваше питання у найкоротший час!
Переваги співпраці з DOZVIL:
- Безкоштовна консультація. Ми вирішуємо будь-які питання безкоштовно в рамках консультації. Якщо клієнт бажає продовжити з нами співпрацю - пропонуємо укласти договір і оплатити послуги.
- Документи "під ключ". Якщо немає можливості або бажання проходити процедуру оформлення документів самостійно, ми пропонуємо послугу "під ключ". Клієнт повинен тільки прийти і забрати пакет документів.
- Укладення договору. Ми надаємо послуги тільки після укладення з клієнтом договору, тому що всі дії законні та офіційні. До укладення договору обговорюємо ризики і нюанси справи.
- Поетапна оплата. Кожен клієнт може оплачувати наші послуги поетапно, перед початком виконання кожного етапу процедури оформлення.
Не знаєте в яку організацію звернутися, щоб узаконити будинок або оформити документи на інші самовільні будови? Телефонуйте в DOZVIL прямо зараз!
Відео відгуки про нас
Відео відгуки про нас