Зміна функціонального призначення приміщення в Києві та Київській області в 2024 році
Вартість в Києві та Київській обл - від 50 000 грн. Строки оформлення - від 14 днів.
85498
Зміст
Функціональне призначення об'єкта - це можливість використання житлових або нежитлових приміщень в конкретних цілях (в ролі офісу, магазину, аптеки і т.д.). Згідно із законодавством, дозволено змінювати функціональне призначення квартири, нежитлового приміщення або окремого будинку.
Процедура зміни цільового призначення об'єкта нерухомості в Україні може відрізнятися для окремого будинку і нежитлового приміщення або квартири. Це пов'язано з тим, що для зміни цільового призначення будівлі може знадобитися проведення такої ж процедури для земельної ділянки. І якщо у випадку окремого будинку такі зміни можливі, то у випадку з приміщенням в будинку можуть виникнути проблеми.
Якщо крім зміни функціоналу окремого будинку, Вас цікавить переведення квартири в нежитловий фонд або переведення з нежитлового фонду в житловий, ознайомтеся з додатковою інформацією на нашому сайті. Залишилися питання? Телефонуйте!
Як змінити цільове призначення приміщення?
Процедура зміни цільового призначення приміщення може знадобитися в різних випадках. Наприклад, якщо власник квартири на 1-му поверсі хоче переробити її під комерційне приміщення і навпаки. У першому випадку обов'язковим є переведення житлового приміщення в нежитлове. Існує три варіанти зміни цільового призначення приміщень:
- Проведення реконструкції з можливістю переведення квартири в нежитлове приміщення з визначенням функціонального призначення, з відкриттям або без відкриття вхідної групи, має на увазі вибір для оформлення загальної процедури реконструкції. Власник нерухомості має отримати позитивне рішення про технічну можливість переведення, отримати містобудівні умови та обмеження в департаменті архітектури та містобудування, замовити проект у архітектора і повідомити органи містобудівного контролю про початок будівельних робіт. За підсумками робіт слід розробити техпаспорт, ввести об'єкт в експлуатацію і отримати витяг з Держреєстру про реєстрацію права власності.
- При необхідності перевести нежитлове приміщення в житлове, можливо також за загальною процедурою реконструкції, відповідно до якої власник повинен отримати містобудівні умови і обмеження, замовити проект, повідомити органи містобудівного контролю про початок будівельних робіт, розробити техпаспорт, ввести об'єкт в експлуатацію і отримати витяг з Держреєстру про реєстрацію права власності.
Як змінити цільове призначення будівлі?
Функціональне призначення будівлі залежить від цільового призначення ділянки, на якій вона розташована. Саме тому перший крок, після якого можлива зміна призначення будівлі, - зміни цільового призначення ділянки. Потім потрібно пройти процедуру реконструкції з подальшою зміною функціонального призначення. Такі дії можуть знадобитися, якщо, наприклад, необхідно змінити виробництво під склад або навпаки.
Залежно від того, до якого класу наслідків відноситься об'єкт нерухомості, існує дві процедури оформлення документів реконструкції будівель:
1. Реконструкція нежитлових будівель СС1 класу наслідків. В процесі проходження процедури власник нерухомого майна повинен отримати такі документи:
- топографічну зйомку;
- передпроектні пропозиції;
- містобудівні умови і обмеження;
- проект;
- документи про авторський та технічний нагляд;
- повідомлення про початок будівельних робіт;
- техпаспорт;
- договір про пайову участь;
- декларацію про введення об'єкта в експлуатацію;
- витяг про реєстрацію права власності.
2. Реконструкція нежитлових будівель СС2 і СС3 класу наслідків. Документи, які слід отримати під час проходження процедури:
- топографічну зйомку;
- передпроектні пропозиції;
- містобудівні умови і обмеження;
- проект архітектора;
- висновок про проходження експертизи проектної документації;
- документи про авторський та технічний нагляд;
- документи генерального підрядника (до них належать: договір, наказ на відповідального за проведення будівельних робіт, копія будівельної ліцензії);
- дозвіл на початок будівельних робіт;
- техпаспорт;
- договір про пайову участь в забудові;
- сертифікат про готовність об'єкта до експлуатації;
- витяг про зареєстроване право власності.
Зміна цільового призначення об'єкта нерухомості з DOZVIL
Будь-які операції з нерухомістю краще проводити після консультації з практикуючими юристами. Якщо Вам потрібно змінити цільове призначення об'єкта нерухомості, зверніться за допомогою до фахівців DOZVIL. У цьому випадку Ви зі 100% ймовірністю оформите всі необхідні документи в короткі терміни.
Переваги співпраці з нами:
- Безкоштовна консультація. Замовники послуг в DOZVIL можуть розраховувати на безкоштовну консультацію по будь-яких питань.
- Укладання договору. До початку співпраці обов'язково підписується договір. Обумовлюються нюанси і можливі ризики справи клієнта.
- Документи під "ключ". Юристи DOZVIL готові вирішувати проблеми замовників без їх безпосередньої участі. Пакет "під ключ" - можливість не ходити по інстанціях самостійно, а отримати всі необхідні документи на нерухомість через обумовлений термін.
- Поетапна оплата. Ми прагнемо працювати з комфортними умовами для замовника - оплачувати послуги оформлення документів можливо поетапно.
Також наші клієнти часто цікавляться, як узаконити реконструкцію або перепланування об'єктів. Відповіді на основні питання можна знайти на нашому сайті. Якщо у Вас виникли проблеми з отриманням документів на нерухомість, телефонуйте в DOZVIL вже сьогодні. Досвідчені юристи допоможуть вирішити проблему в короткий термін!
Відео відгуки про нас
Відео відгуки про нас