Дозвіл на перепланування квартир, будинку, нежитлового приміщення | 2024 | Київ та Київська обл

пн. - пт.: 09:00 - 18:00

сб. - нд.: за домовленістю

profile icon
 • У вас ще немає нових сповіщень
profile
Отримання дозволу на перепланування нерухомості (квартири, будинку, будівлі) в Києві та Київській області в 2024 році

Отримання дозволу на перепланування нерухомості (квартири, будинку, будівлі) в Києві та Київській області в 2024 році

Вартість узаконення в Києві та Київській обл - від 20 000 грн.

Реконструкцію та перепланування в сфері нерухомості часто плутають, вважаючи, що ці поняття однакові. Насправді між ними є істотні відмінності й найголовніше - для реконструкції потрібно отримати дозвільні документи на початок виконання таких робіт. Після виконання робіт з реконструкції, об'єкт повинен відповідати будівельним нормам.
Отримання дозвільної документації на проведення будівельних робіт покладено тільки при виконанні капітальних робіт по ремонту споруди, де планують зачіпати огороджувальні елементи та несучі стіни. Також дозвіл потрібен, якщо будуть проводитися зміни геометричних розмірів приміщення. У всіх інших випадках робиться перепланування без дозволу.
Якщо Ви не знаєте, чи потрібно отримувати дозвіл на будівництво, звертайтеся до експертного сервісу DOZVIL. Професіонали на безкоштовній консультації зможуть внести ясність у Ваше питання.

Що таке перепланування?

Переплануванням називаються ремонтно-будівельні роботи, під час яких не зачіпаються несучі стіни та не змінюються геометричні параметри нерухомості. Однак при цьому змінюються характеристики об'єкту нерухомості, наприклад, у разі знесення перегородки, яка не є несучою.

В яких випадках потрібен дозвіл на перепланування об'єктів нерухомості?

Дозвіл на перепланування об'єктів нерухомості потрібен тільки в тому випадку, якщо є втручання в несучі та огороджувальні конструкції будівлі або інженерні мережі, а також відбуваються зміни геометричних розмірів об'єкта. Якщо Ви плануєте зробити внутрішні зміни в приміщенні (наприклад, прибрати перегородку між кухнею та окремою кімнатою), в цьому випадку оформлення робіт відбувається як при оформленні перепланування.

Чи потрібен дозвіл на перепланування в квартирі, будинку, нежитловому приміщенні та інших об'єктів нерухомості?

В Україні діє Постанова Кабінету Міністрів №406 від 07.06.2017 року, де зазначені роботи, на які не потрібна дозвільна документація. Подібні роботи підлягають оформленню як для перепланування. До таких робіт відносять:
 • переобладнання та перепланування нежитлового будинку, споруди, будівлі, житлового будинку/приміщення під час яких не має втручання в огороджувальні та несучі елементи й/або інженерні системи загального користування;
 • реконструкцію, капітальний ремонт, технічне переоснащення внутрішніх систем, таких як опалення, а також установка та заміна обладнання індивідуальних теплових пунктів та трубопроводів систем опалення, вентиляції, водовідведення;
 • заміну існуючих заповнень віконних, балконних та дверних прорізів;
 • зміну покрівлі на будинках та спорудах відповідно до будівельних норм без втручання в несучі конструкції;
 • інші види робіт.
В усіх інших випадках мають на увазі узаконення реконструкції через отримання дозвільних документів, тобто повідомлення про початок будівельних робіт або дозвіл на початок виконання будівельних робіт.

Як отримати дозвіл на перепланування?

При проведенні робіт, під час яких втручання в несучі конструкції не планується, або вони вказані в Постанові № 406, власнику необхідно:
 • замовити виготовлення технічного паспорта;
 • внести дані про проведені зміни в Державний реєстр майнових прав.
Якщо залишилися питання або Ви не знаєте, які роботи у Вас були проведені або плануєте проводити, звертайтеся до Експертного Сервісу DOZVIL. Досвідчені юристи надають безкоштовну консультацію та допоможуть з оформленням документів.

Де взяти дозвіл на перепланування?

Брати дозвіл на перепланування не потрібно, бо на всі роботи, пов'язані з переплануванням, воно не видається. Однак уже після проведення робіт, їх потрібно відобразити документально, тобто зробити замовлення нового технічного паспорта у сертифікованого інженера з технічної інвентаризації. Для внесення в реєстр нових даних слід звернутися до державного реєстратора чи нотаріуса.
Якщо Вам необхідно оформити документи на перепланування вже зараз, професіонали юридичної компанії DOZVIL допоможуть зробити все правильно та швидко.

Які документи потрібні для дозволу на перепланування?

Для оформлення перепланування власник повинен підготувати:
 • технічний паспорт;
 • для юридичних осіб - установчі документи, а для фізичних осіб ідентифікаційний код та паспорт;
 • документи про право власності на об'єкт нерухомості.

Скільки коштує дозвіл на перепланування?

Передбачити точну вартість проведеного або запланованого планування неможливо, тому що вона визначається в кожному випадку індивідуально. Мінімальна ціна оформлення перепланування в Києві та Київській області - від 20 000 грн. 

Отримання дозволу на перепланування з Експертним Сервісом DOZVIL

Оформлення документів займає чимало часу та сил власника. При необхідності підготовки документів та внесення до реєстру інформації про проведене перепланування, краще скористатися допомогою фахівців. Якщо на Ваш об'єкт, який знаходиться на окремій ділянці, не оформлене право власності, юристи компанії DOZVIL допоможуть узаконити самобуд.
Чому DOZVIL - краще рішення:
 1. широкий вибір послуг оформлення документів в сфері нерухомості;
 2. співпраця виключно з професіоналами з великим досвідом;
 3. можливість поетапної оплати за надані послуги оформлення;
 4. законні способи оформлення документів з обов'язковим підписанням договору.
Не знаєте, з чого почати реєстрацію проведеного перепланування? Телефонуйте в DOZVIL - юристи компанії вже на першій консультації допоможуть вирішити Ваші питання!

Безкоштовна консультація

залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

jurist 2_2

Євген Слободянюк юрист

jurist 3_2

Олена Синявська юрист

jurist 1_2

Руслан Жураковський юрист

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

Телефон повинен починатися з нуля
(Наприклад 095, 066, 096, 073 або інші)