Будівельний паспорт на нерухомість в Києві та Київській області в 2024 році
Для будинків до 500 кв.м. в Києві - від 24 000 грн., в Київській обл - від 12 000 грн.
89903
Зміст
Будівельний паспорт - це документ, який визначає повний перелік містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального житлового, дачного або садового будинку.
Отримати будівельний паспорт в Україні можна у відділі містобудування та архітектури при місцевій адміністрації. Видача будівельного паспорта регулюється "Порядком видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки" затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №103 від 05 липня 2011 року.
Будівельний паспорт необхідний, якщо Вас цікавить отримання дозволу на будівництво будинку з площею до 500 кв.м. Для будинків з площею понад 500 кв.м, знадобиться оформити містобудівні умови та обмеження. Якщо Ви вже побудували будинок, але не знаєте його загальну площу і основні характеристики, в цьому допоможе оформлення технічного паспорта.
Процедура отримання будівельного паспорта
Будівельний паспорт на будинок оформляється за такою процедурою:
- Отримання топографічної зйомки 1: 500 з проставленням червоних ліній та інженерних мереж, з подальшим узгодженням в департаменті містобудування та архітектури при КМДА (для м.Києва) або отримання викопіювання з генерального плану території міста або села (для Київської області).
- Розробка архітектором ескізу намірів будівництва, з відображенням зовнішнього вигляду фасаду майбутнього будинку, поверхового плану і посадки будинку на ділянці із зазначенням усіх необхідних відступів від будинку до кордонів ділянки і сусідніх об'єктів, згідно містобудівних норм та вимог.
- Отримання будівельного паспорта у відділі містобудування та архітектури.
Після того як будівельний паспорт приватного будинку отриманий, будівельні роботи починати не можна. Далі слід заповнити і подати на реєстрацію до Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) - повідомлення про початок будівельних робіт (що і є дозволом на будівництво будинку).
Отримати будівельний паспорт або зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт для Вашого будинку можна в юридичній компанії DOZVIL. Юристи нашої компанії підготують документи швидко та правильно, з урахуванням усіх особливостей Вашого об'єкта.
Для чого потрібен будівельний паспорт?
Будівельний паспорт в 2024 році отримують для зведення індивідуального житлового, дачного або садового будинку з площею до 500 кв.м, не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху), господарських будівель, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки. Будівельний паспорт об'єкта необхідний не тільки в разі нового будівництва будинку, але і при реконструкції існуючого будинку або споруди поруч з будинком гаража, або інших господарських будівель.
Готовий будівельний паспорт, приклад якого Ви можете побачити на цій сторінці, можна швидко і легко отримати з юридичною компанією DOZVIL.
Перелік необхідних документів для отримання будівельного паспорта
Оформлення будівельного паспорта відбувається у відділі архітектури, куди замовник повинен подати заяву для видачі документа. Пакет документів розглядається протягом 10-ти днів, після чого видається будівельний паспорт або мотивована відмова в його видачі. Причиною відмови найчастіше може бути неповний пакет необхідних документів або невідповідність майбутнього об'єкта будівельним нормам і вимогам.
Щоб оформити будівельний паспорт, замовник повинен надати наступні документи:
- нотаріальні копії паспорта та ідентифікаційного коду власника (для всіх співвласників ділянки);
- ескіз намірів забудови ділянки (при наявності);
- довідка про членство в кооперативі та завірений статут кооперативу (для будинку в садовому або дачному кооперативі);
- нотаріальна копія документів про право власності на земельну ділянку, а також документів про право власності на будинок (у разі його реконструкції);
- довідка від садового товариства або рішення сільради про присвоєння адреси майбутнього будинку (в разі, якщо у ділянки є кадастровий номер, але відсутня точна адреса).
Вартість оформлення будівельного паспорта
Формування вартості послуг за оформлення будівельного паспорта для кожного об'єкта відбувається індивідуально і залежить від наступних чинників:
- місця розташування об'єкта будівництва;
- наявності всієї необхідної документації;
- технічних аспектів майбутньої будівлі.
Ціна на будівельний паспорт в Києві - від 24 000 грн., в Київській області - від 12 000 грн.
Переваги оформлення будівельного паспорта в DOZVIL
Отримання будівельного паспорта - це необхідна процедура, яку потрібно пройти до початку будівництва. Якщо Ви не зробили цього або тільки плануєте цим зайнятися, юристи DOZVIL допоможуть зробити це правильно та швидко.
Основні переваги роботи DOZVIL:
- Безкоштовна консультація - клієнт оплачує тільки послуги.
- Поетапна оплата роботи - замовник може оплачувати кожен етап виконаної роботи окремо.
- Укладення договору - всі дії законні і офіційні.
Не знаєте, де оформити будівельний паспорт під ключ? Звертайтеся в юридичну компанію DOZVIL, і досвідчені фахівці допоможуть Вам в найкоротші терміни!
Відео відгуки про нас
Відео відгуки про нас