Узаконити прибудову до квартири | 2024 | Київ та Київська обл

пн. - пт.: 09:00 - 18:00

сб. - нд.: за домовленістю

profile icon
 • У вас ще немає нових сповіщень
profile
Оформити прибудову до квартири в Києві та Київській області в 2024 році

Оформити прибудову до квартири в Києві та Київській області в 2024 році

Вартість оформлення в Києві та Київській області - формується індивідуально

Незалежно від того, які зміни відбуваються з квартирою (реконструкція або перепланування), вони повинні бути відображені в документах. Якщо до Вашої квартири виконана прибудова на другому поверсі (або на першому), це означає, що Ви провели реконструкцію свого житла, тобто виконували будівельні роботи які вимагають оформлення дозвільної документації. В цьому випадку необхідно пройти процедуру узаконення прибудови. В Україні процедура отримання документів на прибудову однакова для всіх регіонів. Нюанси процесу її проходження залежать тільки від характеристик будівлі.
Якщо Ви не знаєте, з чого почати оформлення прибудови, телефонуйте в DOZVIL. Уже на першій консультації Ви зможете отримати відповіді на свої питання.

Що таке самовільна прибудова?

Самовільною прибудовою до квартири можна вважати балкон, лоджію, на перших поверхах - це може бути повноцінне житлове або нежитлове приміщення, зведене на землі з фундаментом або на палях, що по суті одне і те ж. Слід врахувати, що простий дозвіл ЖЕКу, ОСББ або інше старе рішення адміністрації не є документом для узаконення цієї прибудови. Якщо у Вас вже є прибудова лоджії на першому поверсі або балкона на другому поверсі, але Ви не знаєте, як отримати дозвільні документи, звертайтеся до фахівців.

Як узаконити прибудову до квартири?

Отримання дозвільних документів на прибудову з фундаментом - непроста справа. І якщо Ви тільки плануєте розпочати її будівництво, тоді оформлення варто починати з узгодження майбутніх робіт з сусідами, обслуговуючою організацією, а також з департаментом архітектури та містобудування.
Але якщо Ваша прибудова вже існувала в документах про право власності до 2013 року, процедура реєстрації буде виглядати наступним чином:
 1. слід провести технічну інвентаризацію та отримати технічний паспорт на квартиру з прибудовою;
 2. отримати довідку з БТІ;
 3. власник квартири повинен подати документи на реєстрацію права власності до Державного реєстру прав на нерухоме майно та отримати виписку.

Чи можна отримати дозвіл на прибудову до квартири на першому або другому поверсі?

Незначне збільшення вже існуючого балкона (до 30 сантиметрів) на будь-якому поверсі не вимагає спеціального дозволу. Якщо Ви хочете отримати дозвіл на добудову балкона в квартирі, де він не передбачений, відповідно до офіційної процедури необхідно узгодити майбутні роботи з сусідами, обслуговуючою організацією, а також з департаментом архітектури і містобудування. Тільки після отримання всіх погоджень, а також видачі від департаменту архітектури містобудівних умов і обмежень, можна розробляти проект реконструкції і подавати на реєстрацію повідомлення про початок будівництва в органи містобудівного контролю.
Якщо Вам необхідно зробити прибудову до квартири на першому поверсі з фундаментом, слід розуміти, що звести будівлю Ви зможете, але отримати дозвіл на будівництво - ні. На це є ряд причин. Відповідно до Закону "Про регулювання містобудівної діяльності", отримати дозвіл на зведення прибудови можна тільки при наявності документів, що підтверджують право власності або оренду на землю. Але на землю прибудинкової території багатоквартирного будинку неможливо підтвердити право користування, так як вона знаходиться в загальному користуванні всіх власників квартир в будинку. Таким чином, отримати документи на прибудову з фундаментом стає фактично неможливо.

Чи потрібна згода сусідів на прибудову до квартири?

При будівництві прибудови, яка не передбачена в даній квартирі (балкон, лоджія, додаткова кімната), необхідно отримати дозвіл сусідів. Це дозволить в подальшому уникнути конфліктних ситуацій та судових суперечок. Однак при цьому слід врахувати, що навіть за згодою сусідів слід враховувати їх інтереси: прибудова не повинна заважати проїзду машин, закривати вікна сусідніх квартир або створювати дискомфортні умови будь-яким іншим чином.

Необхідні документи для оформлення прибудови до квартири на 1-му або 2-му поверсі

Власник майна (квартири), який бажає оформити належним чином документи на зведену прибудову, повинен заздалегідь підготувати пакет документів. Якщо у квартири є співвласники, тоді потрібно підготувати і їх документи. Для початку процедури оформлення документів знадобляться наступні документи:
 • ідентифікаційний код і паспорт замовника;
 • технічний паспорт на об'єкт (якщо є);
 • документ про право власності на майно.

Скільки коштує узаконити прибудову до квартири?

Якщо Ви вирішили легалізувати прибудову, тоді ціна буде залежати від різних чинників:
 • місця розташування об'єкта;
 • його загальної площі;
 • дотримання будівельних норм і правил;
 • наявності необхідної технічної документації.
Вартість оформлення прибудови до квартири в Києві та Київській області - від 25 000 грн.
Мінімальний термін оформлення документів - один місяць.

Легалізація прибудови до квартири з компанією DOZVIL

Проходження процедури узаконення будь-якої самовільної будови - досить витратний процес. Якщо у Вас є неузаконена прибудова до квартири, для її оформлення найкраще використовувати допомогу фахівців. Цікавить, як правильно пройти процедуру узаконення самовільної забудови? Переходьте на сайт DOZVIL і читайте необхідну інформацію.
Які плюси може отримати клієнт від співпраці з DOZVIL:
 • Рішення складних питань на першій безкоштовної консультації. Клієнт отримує необхідні відповіді питання у своїй справі.
 • Укладення договору на надання послуг з оформлення документів. Тільки після цього клієнт оплачує послуги нашої компанії.
 • Оплачувати роботу фахівців DOZVIL можна після проходження кожного етапу оформлення документів. Ми дбаємо про комфорт та спокій наших клієнтів.
 • Можливість замовити документи "під ключ". Це зручна послуга для зайнятих клієнтів, які не можуть самостійно проходити процедуру оформлення документів.
Не знаєте, де знайти кваліфікованих фахівців з оформлення нерухомості? Телефонуйте в DOZVIL - наша компанія має 12-річний досвід роботи в сфері нерухомості!

Безкоштовна консультація

залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

jurist 2_2

Євген Слободянюк юрист

jurist 3_2

Олена Синявська юрист

jurist 1_2

Руслан Жураковський юрист

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

Телефон повинен починатися з нуля
(Наприклад 095, 066, 096, 073 або інші)