Узаконити мансарду в Києві та Київській області в 2024 році
Вартість оформлення в Києві та Київській обл – формується індивідуально
75531
Зміст
Мансарда - це приміщення, розміщене на останньому поверсі горищного типу і використовується в якості житлового приміщення. Будівництво мансарди в приватному будинку вимагає отримання дозвільної документації на реконструкцію будинку.
Будівництво мансардного поверху в багатоквартирному будинку в Україні не заборонено, але вимагає згоди всіх власників квартир в будинку. При незгоді хоча б однієї людини, оформити законно мансарду не вийде. Якщо ж всі згоди отримані, далі потрібно оформити дозвіл на початок будівництва і тільки тоді можна буде почати будівельні роботи. По їх закінченню, мансарду необхідно буде ввести в експлуатацію.
Чи потрібен дозвіл на будівництво мансарди?
Отримання дозволу на будівництво - це необхідний етап будівництва будь-якого об'єкта нерухомості. Щоб побудувати мансарду в приватному будинку, необхідно пройти всі етапи отримання дозвільних документів. Для надбудови мансардного поверху в багатоквартирному будинку додатково необхідно узгодити план будівництва з сусідами, а потім оформити дозвіл на будівництво. В процесі оформлення дозвільних документів проводиться експертиза - чи витримає будівля додаткове навантаження. Це важливий момент для старих будинків. Якщо не дотримуватися всіх умов, мансарда буде вважатися самобудом і може бути знесена.
Деякі власники сумніваються, чи потрібно реєструвати мансарду після завершення будівництва. З точки зору закону - це необхідність. Якщо не внести прибудову в документи про право власності, можуть бути різні складнощі з продажем, орендою, передачею у спадок об'єкта нерухомості і т.д. Власник не зможе повноцінно розпоряджатися своїм майном.
Як узаконити мансарду в багатоквартирному будинку?
Оформлення документів на горищне приміщення багатоквартирного будинку на користь одного власника - складна процедура. Такі об'єкти знаходяться в загальному користуванні, тому в першу чергу потрібно отримати дозвіл на проведення реконструкції від інших мешканців будинку. Проведення реконструкції передбачає отримання документів про початок будівельних робіт, а також про введення в експлуатацію об'єкта нерухомості як для приватних, так і для багатоквартирних будинків. Також для оформлення документів власник нерухомості повинен звернутися в БТІ.
Щоб оформити мансардний поверх в багатоквартирному будинку, необхідні наступні документи:
- дозвіл від усіх власників квартир і погодження з балансоутримувачем;
- передпроектні пропозиції;
- містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки;
- проект архітектора;
- документи про авторський та технічний нагляд;
- повідомлення про початок будівельних робіт;
- технічний паспорт;
- договір про пайову участь в будівництві;
- декларація про введення об'єкта в експлуатацію;
- виписка з реєстру нерухомості про зареєстроване право власності.
Як узаконити мансарду в приватному будинку?
Реконструкція мансарди має на увазі оформлення ряду документів. Якщо власник приватного будинку вважає, що він може робити будь-які прибудови і не міняти документацію, то це не так. Прибудови без узаконення - вважаються самовільно зведеними, і власник надалі не може в повній мірі розпоряджатися своїм майном.
Побудовану мансарду в приватному будинку узаконюють відповідно до загальної процедури, яка має відмінності залежно від площі будинку. Для оформлення мансарди будинку, площа якого менше 500 квадратних метрів, необхідно отримати наступні документи:
- ескіз намірів будівництва;
- будівельний паспорт;
- повідомлення про початок будівельних робіт;
- технічний паспорт;
- декларація про введення об'єкта в експлуатацію;
- витяг про реєстрацію права власності.
Споруда мансарди в приватному будинку з площею понад 500 квадратних метрів вимагає збору наступних документів для узаконення:
- топографічна зйомка 1: 500;
- передпроектні пропозиції;
- містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки;
- проект архітектора;
- документи про авторський та технічний нагляд;
- повідомлення про початок будівельних робіт;
- технічний паспорт;
- договір про пайову участь в будівництві;
- декларація про готовність об'єкта до експлуатації;
- витяг про реєстрацію права власності на будинок.
Скільки коштує побудувати мансарду?
Ціна споруди мансарди знаходиться в компетенції будівельників і буде залежати від якості використовуваних матеріалів, кількості майбутніх робіт і т.д. Однак прибудова мансарди вимагає документального оформлення, що також несе певні витрати. На формування вартості оформлення можуть впливати наступні фактори:
- місце розташування земельної ділянки;
- площа об'єкта;
- наявність необхідної документації.
Саме тому в кожному випадку кінцева вартість оформлення розраховується індивідуально.
Вартість оформлення в Києві та Київській області - від 20 000 грн.
Чи є закон про узгодження надбудови мансардного поверху?
На сьогоднішній день в Україні не існує єдиного закону, що регулює всі питання будівництва мансардного поверху для багатоквартирного або приватного житлового будинку. Для узгодження надбудови мансарди використовуються такі закони і постанови:
- Постанова Кабінету міністрів України "Про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів".
- Постанова Кабінету міністрів України "Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт".
- Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Приватизація мансарди з компанією DOZVIL
Оформлення мансарди - це обов'язкова процедура після її побудови. Якщо не проводити документальне оформлення мансарди, власник не зможе розпоряджатися своїм нерухомим майном в повній мірі. За допомогою юридичної компанії DOZVIL ви зможете узаконити мансарду в короткі терміни.
Переваги співпраці з DOZVIL:
- Безкоштовна консультація. За консультаційні послуги клієнт не платить. Оплачується тільки процедура оформлення документів.
- Оформлення договору. Кожна дія фахівців компанії законна та офіційна, тому ми завжди укладаємо договір із замовником.
- Документи "під ключ". При необхідності швидкого оформлення документів при відсутності замовника можливе використання послуги "під ключ". Ми видаємо клієнту готовий пакет документів на нерухомість.
- Поетапна оплата. Кожен замовник має право оплачувати послуги компанії поетапно.
Якщо Ви не знайшли відповідь на питання, як узаконити мансарду, записуйтеся на безкоштовну консультацію в DOZVIL. Досвідчені фахівці швидко допоможуть Вам вирішити проблему!
Цікавить, як оформити переведення з житлового в нежитловий фонд? Дізнайтеся цю інформацію на сервісі DOZVIL.
Відео відгуки про нас
Відео відгуки про нас