Оформлення землі у власність в Києві та Київській області в 2024 році
Вартість та строки формуються індивідуально
167125
Зміст
- Що таке приватизація земельної ділянки?
- Що потрібно для приватизації земельної ділянки?
- Чи обов'язково оформляти земельну ділянку?
- Як і де оформити землю у власність?
- Порядок приватизації земельної ділянки у власність
- Які документи потрібні для приватизації земельної ділянки, що під об'єктом нерухомості (під будинком та іншими об'єктами)?
- Скільки коштує приватизація земельної ділянки?
- Терміни приватизації земельних ділянок
- Документи, які підтверджують право власності на землю
- Які земельні ділянки не підлягають приватизації?
- Законодавство
- Оформлення землі у власність з компанією DOZVIL
Розпоряджатися будь-яким нерухомим майном на свій розсуд можливо у випадку, якщо воно правильно оформлено. В іншому випадку, власник нерухомості не зможе його продати, обміняти, передати в оренду або залишити у спадок. Це саме можна сказати про земельні ділянки, адже вони також вимагають оформлення права власності.
Якщо на Вашій ділянці є самочинно збудовані об'єкти (будинок, прибудови до нього тощо), тоді перед тим, як почати їх оформляти, необхідно оформити документи на землю. Вас цікавить, як узаконити самочинно збудовані об’єкти? Прочитайте загальну інформацію на сторінці послуги "узаконити самобуд", а для математичного аналізу Вашої ситуації рекомендуємо замовити безкоштовну консультацію юриста в експертному сервісі DOZVIL.
Що таке приватизація земельної ділянки?
В Україні приватизацією земельної ділянки називають виникнення права власності на землю у приватної особи шляхом передачі її з державної або комунальної власності. Для проведення приватизації необхідно підготувати пакет документів та пройти відповідну процедуру. Якщо Ви не знаєте, з чого почати оформлення, найкраще скористатися послугами фахівців.
Що потрібно для приватизації земельної ділянки?
Процес передачі прав власності земельних наділів приватним особам вимагає дотримання таких умов:
- заздалегідь необхідно отримати рішення на оформлення землі у власність;
- заявник повинен підготувати повний пакет документів.
Чи обов'язково оформляти земельну ділянку?
Багато громадян України використовують земельні ділянки за призначенням, але офіційно не є їх повноправними власниками, тому що не мають документального на це підтвердження. У таких випадках дуже часто виникає питання: "Навіщо оформляти ділянку, якщо я і так нею користуюся?" Річ у тому, що з такими ділянками надалі можуть виникнути різні проблеми:
- неможливість продати, обміняти або передати у спадщину;
- при наявності на ділянці будинку або дачі власник теж не зможе зробити з ними будь-які дії;
- якщо виникне необхідність, то будову на неприватизованій ділянці можуть знести (наприклад, при прокладанні через місцевість транспортної магістралі).
Як і де оформити землю у власність?
Для того, щоб узаконити землю, необхідно звернутися до органів місцевого самоврядування (для ділянок, розташованих у межах населеного пункту) або до територіального органу держземкадастру (для ділянок, розташованих поза межами населеного пункту) та отримати дозвіл на відведення ділянки. У держземкадастрі власник землі повинен зареєструвати ділянку, щоб їй присвоїли номер. Після цього можна зареєструвати право власності в Державній реєстраційній службі.
При необхідності узаконити землю під будинком, слід мати право власності на будівлю, а також присвоєну їй поштову адресу.
Якщо Вам потрібна допомога в оформленні/приватизації землі у власність, рекомендуємо звернутися до фахівців, які мають досвід у цій сфері.
Порядок приватизації земельної ділянки у власність
Для того, щоб приватизувати земельну ділянку, необхідно пройти наступні етапи:
- отримати рішення щодо можливості розробки технічної документації на землю або проекту відведення ділянки з державної власності;
- проведення землевпорядних робіт для виготовлення документів;
- реєстрація ділянки у земельному кадастрі;
- подача клопотання до органів місцевого самоврядування щодо отримання рішення про передачу землі у приватну власність;
- реєстрація права власності на земельну ділянку.
Які документи потрібні для приватизації земельної ділянки, що під об'єктом нерухомості (під будинком та іншими об'єктами)?
Перелік документів для приватизації землі у власність:
- паспорт та ідентифікаційний код заявника;
- довіреність на приватизацію земельної ділянки (якщо власник не може займатися оформленням документів самостійно);
- заяву на приватизацію земельної ділянки ;
- документи на будинок (якщо є).
Якщо на будівлю, яка розташована на ділянці, немає документів, необхідно пройти процедуру узаконення будинків.
Скільки коштує приватизація земельної ділянки?
Вартість приватизації земельної ділянки у межах, встановлених державою норм, є безкоштовною. Якщо ділянка виходить за межі норм, то за таку приватизацію необхідно доплатити, тому що необхідно буде провести експертну оцінку стану землі на момент її оформлення. В цілому, підсумкова ціна розраховується в індивідуальному порядку та залежить від місця розташування земельного наділу (в Києві та Київській області ).
Терміни приватизації земельних ділянок
Клопотання на розробку проекту землеустрою в органах місцевого самоврядування розглядається приблизно до одного місяця. По закінченню цього терміну видається або дозвіл на розробку проекту або відмова з обґрунтованими аргументами.
Після отримання дозволу слід розробити проект земельної ділянки та знову подати його на розгляд. За 14 днів має бути прийнято рішення щодо затвердження або відмови. Якщо проект прийнятий, то власник повинен зареєструвати ділянку у земельному кадастрі. Термін реєстрації - 14 днів.
На практиці, якщо власник оформляє приватизацію самостійно, тоді строки можуть бути ще довшими. Процес може розтягнутися на роки. Якщо Вам потрібно отримати документи швидше, краще за все звернутися за допомогою до фахівців.
Документи, які підтверджують право власності на землю
Список документів, які підтверджують право власності на землю:
- Акт права власності на землю (у разі оформлення до 01.01.13 року).
- Свідоцтво права власності на землю (у разі оформлення після 01.01.13 року).
- Виписка з Держреєстру прав на нерухоме майно (у разі оформлення після 01.01.2016 року).
Які земельні ділянки не підлягають приватизації?
Приватизації не підлягають земельні ділянки, які розташовані:
- під державними залізницями, а також об'єктами держвласності повітряного та трубопровідного транспорту;
- під об'єктами природно-заповідного фонду, історико-культурного та оздоровчого призначення, а також ті, що мають особливу цінність;
- у лісовому або водному фонді;
- закріплені за закладами державної або комунальної форм власності.
Законодавство
Правові документи, що дозволяють на законодавчому рівні проводити операції з землею та визначають різні нормативи:
- Постанова Кабінету Міністрів України "Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
- Земельний Кодекс України.
- Закон України " Про Державний земельний кадастр".
- Закон України " Про землеустрій".
Оформлення землі у власність з компанією DOZVIL
Попри чітко встановлену процедуру приватизації земельної ділянки, дуже часто власники отримують офіційний документ через декілька років від початку процедури. Це пов'язано з тим, що потрібно чітко знати список необхідних документів для оформлення, а також безліч інших нюансів.
Якщо Вам потрібна консультація юриста, щоб виконати введення в експлуатацію будівлі або потрібні послуги приватизації землі чи іншої нерухомості, звертайтеся до експертного сервісу DOZVIL! Фахівці з 12-річним досвідом роботи допоможуть вирішити будь-яку проблему з оформленням документів.
Позитивні моменти від співпраці з DOZVIL:
- Безкоштовна консультація. В компанії DOZVIL кожен клієнт отримує безкоштовну консультацію, на якій пояснюються всі нюанси справи. Оплата відбувається безпосередньо за надання послуг.
- Укладання договору. Обов'язковою умовою співпраці є підписання з клієнтом договору. Це дає гарантію законності і офіційності співпраці.
- Поетапна оплата. Кожному клієнту надається можливість оплатити послуги фахівців поетапно, адже для нас важливі Ваш спокій та комфорт.
- Постійний зв'язок з клієнтом. Нашим клієнтам не доводиться турбуватися та хвилюватися щодо ситуації по своїй справі - наші співробітники телефонують самі та повідомляють про усі нові моменти у процесі.
Не знаєте, як провести приватизацію земельної ділянки? Звертайтеся до експертного сервісу DOZVIL та замовляйте безкоштовну консультацію прямо зараз!
Відео відгуки про нас
Відео відгуки про нас