Поділ будинку, поділ будинку на квартири - документи і оформлення | 2024 | Київ та Київська обл

пн. - пт.: 09:00 - 18:00

сб. - нд.: за домовленістю

profile icon
 • У вас ще немає нових сповіщень
profile
Розділ житлового будинку на два самостійних об'єкта в Києві та Київській області в 2024 році

Розділ житлового будинку на два самостійних об'єкта в Києві та Київській області в 2024 році

Вартість оформлення в Києві та Київській обл – формується індивідуально

В Україні на законодавчому рівні при розділі об'єктів нерухомості слід керуватися інструкцією про поділ нерухомого майна та Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Згідно "Інструкції про проведення розділу, виділу та розрахунку частин об'єктів нерухомого майна", затвердженої наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 55 від 18 червня 2007 року - для того щоб розділити будинок, головними умовами є:
 • Згода і участь всіх співвласників будинку (всі суперечки вирішуються тільки в судовому порядку).
 • Наявність технічної можливості поділу будинку на кілька різних об'єктів (далеко не завжди можливо розділити будинок, особливо якщо на території земельної ділянки побудовані різні господарські споруди, право власності на які також підлягає розподілу).
 • Якщо в будинку є неоформленная реконструкція, добудова або на земельній ділянці поряд з будинком є ​​самовільно збудований об'єкт (гараж, сарай і т.д.), розділити будинок неможливо, поки не буде зареєстровано право власності на всі зміни або споруди.

Порядок розподілу будинку

Розділ будинку повинен відповідати чинним будівельним нормам. Згідно із законодавством, повинна бути технічна можливість поділу об'єкта на окремі і самостійні частини (з облаштуванням свого входу і наявності технічних приміщень). Для розділу будинку необхідно підготувати всі документи на землю і будинок.
Процес оформлення розділу одного будинку на два різних об'єкта відбувається через оформлення дозвільної документації на реконструкцію будинку з поділом на два і подальшим введенням в експлуатацію. Цей варіант оформлення використовується при наявності технічної можливості поділу будинку на два окремих, з втручанням в несучі конструкції будинку.

З чого почати розділ приватного будинку?

Розділ індивідуального будинку - багатоступенева процедура, тому що в обов'язковому порядку здійснюється розділ будинку та земельної ділянки. Тому перш ніж почати розділ домоволодіння, потрібно правильно оформити документи на розподіл земельної ділянки.
Як відбувається процес поділу земельної ділянки:
 • кожній окремій ділянці присвоюється кадастровий номер;
 • після присвоєння номера інформація про це повинна бути внесена до державного реєстру.

Як розділити будинок?

Якщо Ви бажаєте розділити будинок на два окремі об'єкти з різними адресами, необхідно отримати дозвільні документи на реконструкцію, технічний паспорт, ввести в експлуатацію та здійснити реєстрацію права власності на кожен окремий об'єкт.

1Оформлення дозвільної документації на реконструкцію будинку з поділом на два і подальшим введенням в експлуатацію

Відповідно до Закону України " Про регулювання містобудівної діяльності " № 3038-VI від 17 лютого 2011 року - якщо виконання будівельних робіт передбачає втручання в несучі конструкції об'єкта нерухомості, діє "загальна" процедура оформлення реконструкції.

Ціни і терміни

Київ

індивідуально
від 1 місяця

Київська область

індивідуально
від 1 місяця

1 етап - Розробка проекту архітектора

Реконструкція будинку з втручанням в несучі конструкції, проводиться на підставі розробленого архітектором проекту. Це документація, яка містить архітектурні рішення в обсязі, необхідному для розробки документації для будівництва об'єктів, в проектуванні яких необхідно участі архітектора. Згідно " Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів ", затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 45 від 16 травня 2011 року.

2 етап - Отримання документів про авторський та технічний нагляд

Разом з проектом архітектора, знадобляться і документи про авторський та технічний нагляд. Це наказ на відповідального за проведення авторського нагляду (архітектора), а також договір, копія сертифіката інженера і наказ на відповідального інженера за проведення технічного нагляду. Згідно постанови Кабінету Міністрів України " Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури " № 903 від 11 липня 2007 року.

3 етап - Реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт в архітектурно-будівельної інспекції

Згідно постанови Кабінету міністрів України " Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт " № 466 від 13 квітня 2011 року.

Зареєстроване повідомлення є дозволом на будівництво. Для проведення реєстрації його необхідно заповнити та подати до Державної архітектурно-будівельної інспекції, зробити це можна через Центр надання адміністративних послуг. Після розгляду повідомлення, йому присвоюється серія та номер, які можна перевірити в Реєстрі дозвільних документів із зазначенням дати реєстрації.

4 етап - Розробка технічного паспорта сертифікованим інженером

Згідно з Інструкцією " Про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна ", затвердженої наказом Держбуду України № 127 від 24 травня 2001 року.

Технічний паспорт - це документ, в якому відображається планування, площа об'єкта, поверховість, дата побудови, а також його технічні характеристики. Його завдання - відобразити фізичний стан об'єкта в документальному вигляді, для подальшого оформлення права власності. До 01 січня 2013 року, технічну інвентаризацію проводило тільки Бюро технічної інвентаризації, але на сьогоднішній день, провести заміри об'єкта і розробити технічний паспорт може організація, у якій в штаті співробітників є сертифікований інженер. Згідно Змін до " Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна ", затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 658 від 28 грудня 2012 року.

5 етап - Реєстрація декларації про введення об'єктів в експлуатацію в архітектурно-будівельної інспекції

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України " Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів " № 461 від 13 квітня 2011 року.

Зареєстрована декларація є документом, який підтверджує введення в експлуатацію Вашого об'єкта. Для проведення реєстрації її необхідно заповнити та подати до Державної архітектурно-будівельної інспекції, зробити це можна через Центр надання адміністративних послуг. Згідно зі змінами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 409 від 07 червня 2017 року " Про внесення змін до порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 461 " декларація про готовність об'єкта до експлуатації більше не видається з проставленням печатки архітектурно-будівельною інспекцією, а вноситься в електронний реєстр дозвільних документів. Після розгляду Вашої декларації, проводиться її реєстрації з присвоєнням серії і номера, які можна перевірити в Реєстрі дозвільних документів із зазначенням дати реєстрації.

6 етап - Отримання документа про присвоєння поштової адреси новим будинкам

Для садового / дачного будинку - кооперативом видається довідка. Для житлового будинку - місцевими органами влади видається рішення.

Під час поділу будинку на кілька будинків, їм необхідно присвоїти поштові адреси, для можливості проведення реєстрації права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Згідно " Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень ", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1127 від 25 грудня 2012 року.

7 етап - Реєстрація права власності на будинки в Державному реєстрі прав на нерухоме майно з отриманням витягу з реєстру

Згідно " Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень ", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1127 від 25 грудня 2012 року.

Реєстрація права власності означає, що об'єкт зареєстрований на Ваше ім'я, а витяг з реєстру відобразить інформацію про це. Реєстрацію права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно проводить державний реєстратор або нотаріус. Витяг видається на білому аркуші А4, з підписом і печаткою реєстратора або нотаріуса.

Необхідні документи:

 1. Проект будівництва (при наявності).
 2. Документ про право власності на будинок.
 3. Технічний паспорт (при наявності).
 4. Паспорт та ідентифікаційний код власника.

Як виділити частку в натурі у приватному будинку на двох господарів?

Виділення частки в натурі найчастіше необхідно, якщо на будинок оформлено право власності на кількох співвласників, а один із них вирішив продати свою частину. Однією з умов розділу є підписання договору про розподіл у нотаріуса. У разі, якщо власник один, такий договір не потрібен.

Які документи потрібні для розділу будинку в натурі?

Для поділу об'єкта власності на декілька необхідно підготувати наступні документи:
 • ідентифікаційний код та паспорт власника;
 • документ, що підтверджує право власності на квартиру;
 • технічний паспорт (якщо є);
 • проект будівництва (при проведенні реконструкції).

Скільки коштує розділити будинок?

На вартість поділу будинку впливають такі чинники:
 • розташування та площа об'єкта;
 • наявність документів на об'єкт нерухомості;
 • кількість частин, на які потрібно ділити;
 • чи є самовільне будівництво/реконструкція/перепланування, які потрібно попередньо узаконювати;
 • кількість власників й т.і.
Мінімальна ціна розділу житлового будинку в Києві та Київській області - від 30 000 грн.

Чи можливо розділити недобудований будинок?

Будь-який будинок або об'єкт незавершеного будівництва неможливо розділити, якщо немає документів про право власності. Без документів такі об'єкти вважаються документально неоформленими.
Згідно Наказу №55 від 18.06.2007 неможливо розділити такі об'єкти:
 1. до складу яких входять будь-які самобуди;
 2. неоформлені перепланування або реконструкції.
Будь-які питання, що стосуються розділу нерухомості, можуть розглядатися тільки після визнання права власності на них відповідно до закону.

Оформлення поділу будинку з Експертним сервісом DOZVIL

Оформлення будь-яких документів має безліч нюансів. Щоб процес оформлення був швидким та ефективним, найкраще звертатися за допомогою до досвідчених фахівців. Якщо Вам необхідно розділити будинок, узаконити самобуд або перепланування, звертайтеся в юридичну компанію DOZVIL. Досвідчені юристи допоможуть у короткий термін!
Переваги співпраці з DOZVIL:
 1. Безкоштовне консультування. Клієнт може задавати будь-які питання на безкоштовній консультації. Юрист DOZVIL допоможе знайти правильне рішення, а також розповість про можливі ризики та проблеми справи.
 2. Пакет під ключ. Для оформлення документів під ключ клієнту не потрібно самостійно відвідувати всіх фахівців, співробітники DOZVIL зроблять це самостійно. Готовий пакет документів буде відправлений кур'єром або поштою за вказаною адресою.
 3. Укладення договору та поетапна оплата. Робота над справою клієнта починається тільки після укладення договору між сторонами. Це гарантує безпеку співпраці. Оплата відбувається безпосередньо після укладення договору. Можливо її поетапне проведення.
 4. Постійний зв'язок. Під час роботи зі справою клієнта співробітники оперативно повідомляють нову інформацію, яка з'являється в процесі.
Вирішили привести в порядок документи на нерухомість? Телефонуйте в DOZVIL та записуйтеся на безкоштовну консультацію!

Безкоштовна консультація

залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

jurist 2_2

Євген Слободянюк юрист

jurist 3_2

Олена Синявська юрист

jurist 1_2

Руслан Жураковський юрист

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

Телефон повинен починатися з нуля
(Наприклад 095, 066, 096, 073 або інші)