Переведення з житлового в нежитловий фонд (нежитлове приміщення) в Києві та Київській області в 2024 році
Вартість в Києві та Київській обл - від 50 000 грн. Строки оформлення - від 30 днів
96070
Зміст
Житловий будинок або приміщення (житловий фонд) призначене для:
- постійного або тимчасового проживання людей;
- експлуатації об'єктів як гуртожитків або службових приміщень.
Житлова нерухомість повинна відповідати санітарно-гігієнічним нормам. Нежитловому фонду належить та нерухомість, яку не можна віднести до житлової.
Переведення з житлового фонду в нежитловий стане неможливим, якщо об'єкт не буде відповідати чинним нормам законодавства в Україні. Переведення з нежитлового в житлове приміщення в багатоповерховому будинку можна реалізувати при таких вимогах:
- Приміщення повинно мати можливість установки пандуса для людей з обмеженими фізичними можливостями та окремий аварійний вихід.
- Квартира повинна бути розміщена не вище другого поверху (сюди входить перший, другий або цокольний поверх). Під таким об'єктом не може бути розміщений житловий фонд. На третьому поверсі допустимі об'єкти нежитлового фонду, але такі приміщення можна використовувати виключно в якості майстерні та або творчої студії.
- Запланований нежитловий об'єкт нерухомості не повинен мати статус пам'ятника архітектури або бути в аварійному стані.
Переведення будівлі з житлового в нежитлове передбачає наступний алгоритм: спочатку потрібно змінити цільове призначення земельної ділянки, потім - функціональне призначення будинку через його реконструкцію в нежитловий фонд.
Вартість оформлення такої процедури, як переведення житлового фонду в нежитловий - від 50 000 грн.
Як вивести квартиру з житлового фонду в нежитловий?
При переоформленні квартири в нежитлове приміщення закон не зобов'язує вказувати його функціональне призначення. Проте, якщо передбачається використання житлового приміщення в комерційних цілях, тоді його необхідно перевести в нежитлове із заданим функціональним призначенням, наприклад, аптека, магазин, салон і т.д. Закон не дозволяє експлуатацію нежитлових приміщень в багатоквартирному будинку в наступних цілях:
- відкриття громадського туалету або промислового виробництва;
- обладнання пункту прийому склотари;
- організації будь-якого об'єкта господарювання, робота якого підвищує рівень шуму, вібрації, забруднення навколишнього середовища і т.д.
Порядок переведення житлового приміщення в нежитлове з визначенням функціонального призначення приміщення (офіс, магазин і т.д.), з відкриттям вхідної групи і без. Процедура передбачає затвердження таких документів:
- Звіт про проведення технічного обстеження.
- Рішення про технічну можливість переведення об'єкта.
- Передпроектні пропозиції.
- Містобудівні умови і обмеження.
- Проект архітектора.
- Документи про авторський та технічний нагляд.
- Повідомлення про початок будівельних робіт.
- Технічний паспорт.
- Договір про пайову участь у будівництві.
- Декларація про введення об'єкта в експлуатацію.
- Витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно.
1Реконструкція житлового приміщення (квартири) у нежитлове з визначенням функціонального призначення приміщення (офіс, магазин тощо) з відкриттям вхідної групи і без
Згідно Закону України "
Про регулювання містобудівної діяльності
" № 3038-VI від 17 лютого 2011 року - діє "загальна" процедура оформлення реконструкції.
Ціни і терміни
Київ
від 50 000 грн.
від 1 місяця
Київська область
від 50 000 грн.
від 1 місяця
1 етап - Розробка звіту про проведення технічного обстеження приміщень сертифікованим інженером
Цей документ необхідний для отримання рішення від Департаменту архітектури та містобудування КМДА на переведення квартири в нежитлове приміщення.
2 етап - Отримання рішення від Департаменту архітектури і містобудування КМДА про технічну можливість переведення квартири з житлового фонду в нежитловий
Дане рішення підтверджує технічну можливість переведення квартири в нежитловий фонд, а також встановлює ряд умов, які повинні бути виконані під час проведення процедури реконструкції квартири в нежитлове приміщення, відповідно до "
Положення про порядок переведення житлових приміщень (житлових будинків) у нежитлові в місті Києв
і
".
3 етап - Розробка передпроектних пропозицій архітектором.
Передпроектні пропозиції відображають техніко-економічні показники запланованого будівництва і умови ув'язки його з існуючою забудовою з дотриманням будівельних норм і інші параметри. Передпроектні пропозиції необхідні для розгляду відділом архітектури питання видачі містобудівних умов та обмежень.
4 етап - Отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки у відділі архітектури
Містобудівні умови та обмеження - документ, який містить в собі комплекс вимог до проектування і будівництва відносно поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки та інші вимоги до об'єктів будівництва. Видає цей документ місцевий орган архітектури на будівництво житлових приватних будинків більше 300 кв.м. і нежитлових комерційних об'єктів, незалежно від площі та інших параметрів. Отримання містобудівних умов та обмежень - обов'язкова умова для подальшого отримання дозволу на будівництво. Відповідно до Закону України "
Про регулювання містобудівної діяльності
" № 3038-VI від 17 лютого 2011 року.
5 етап - Розробка проекту архітектора
Реконструкція об'єктів СС1 класу відповідальності до яких відносяться і квартири в багатоквартирних будинках, проводиться на підставі розробленого архітектором проекту. Це документація, яка містить архітектурні рішення в обсязі, необхідному для розробки документації для будівництва об'єктів, в проектуванні яких необхідно участі архітектора. Згідно "
Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів
", затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 45 від 16 травня 2011 року.
6 етап - Отримання документів про авторський і технічний нагляд
Разом з проектом архітектора, знадобляться і документи про авторський та технічний нагляд. Це наказ на відповідального за проведення авторського нагляду (архітектора), а також договір, копія сертифіката інженера і наказ на відповідального інженера за проведення технічного нагляду. Згідно постанови Кабінету Міністрів України " Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури " № 903 від 11 липня 2007 року.7 етап - Реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт в архітектурно-будівельній інспекції
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України "
Д
еякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт
" №466 від 13 квітня 2011 року.
Зареєстроване повідомлення є дозволом на будівництво. Для проведення реєстрації його необхідно заповнити і подати до Державної архітектурно-будівельної інспекції, зробити це можна через Центр надання адміністративних послуг. Після розгляду повідомлення, йому присвоюється серія і номер, які можна перевірити в
Реєстрі дозвільних документів
з вказівкою дати реєстрації.
8 етап - Розробка технічного паспорта сертифікованим інженером
Відповідно до "
Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна
", затвердженої наказом Держбуду України № 127 від 24 травня 2001 року.
Технічний паспорт - це документ, у якому відображається планування, площа об'єкта, поверховість, дата будівництва, а також його технічні характеристики. Його завдання - відобразити фізичний стан об'єкта в документальному вигляді, для подальшого оформлення права власності. До 01 січня 2013 року, технічну інвентаризацію проводило тільки Бюро технічної інвентаризації, але на сьогоднішній день, провести заміри будинку і розробити технічний паспорт може організація, у якої в штаті співробітників є сертифікований інженер. Відповідно до змін в "
Інструкцію про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна
", затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 658 від 28 грудня 2012 року.
9 етап - Укладення договору про пайову участь в будівництві від Департаменту економіки та інвестування при місцевій адміністрації
При реконструкції житлового приміщення (квартири) у нежитлове, необхідно оплачувати податок - пайова участь в інфраструктуру міста або села в розмірі 4% від вартості будівництва, а для промислових об'єктів - 0 %. Починаючи з 01.01.2021 року оплата пайової участі скасовується повністю. Відповідно до Закону України " Про регулювання містобудівної діяльності " № 3038-VI від 17 лютого 2011 року.
10 етап - Реєстрація декларації про введення об'єкта в експлуатацію в архітектурно-будівельній інспекції
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України "
Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів
" № 461 від 13 квітня 2011 року.
Зареєстрована декларація є документом, який підтверджує введення в експлуатацію Вашого будинку. Для проведення реєстрації її необхідно заповнити та подати до Державної архітектурно-будівельної інспекції, зробити це можна через Центр надання адміністративних послуг. Відповідно до змін, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 409 від 07 червня 2017 року "
П
ро внесення змін до порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 461
" - декларація про готовність об'єкта до експлуатації більше не видається з проставленням печатки архітектурно-будівельною інспекцією, а вноситься в електронний реєстр дозвільних документів. Після розгляду Вашої декларації, проводиться її реєстрація з присвоєнням серії і номера, які можна перевірити в
Реєстрі дозвільних документів
із зазначенням дати реєстрації.
11 етап - Реєстрація права власності на об’єкт в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно з отриманням витягу з реєстру
Відповідно до "
Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень
", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1127 від 25 грудня 2012 року.
Реєстрація права власності означає, що Ваш будинок зареєстрований на Ваше ім'я, а Витяг з реєстру відображає інформацію про це. Реєстрацію права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно проводить державний реєстратор або нотаріус. Витяг видається на білому аркуші А4, з підписом і печаткою реєстратора або нотаріуса.
Необхідні документи:
- Проект будівництва (за наявності).
- Документ про право власності на об’єкт реконструкції.
- Технічний паспорт (при наявності).
- Документи власника (паспорт та ідентифікаційний код фізичної особи або установчі документи юридичної особи)
Скільки коштує перевести житлове приміщення в нежитлове?
Переробити житлове приміщення в нежитлове або узаконити прибудову в Києві можливо тільки на платній основі. Ціна на переведення житла в нежитловий фонд розраховується в індивідуальному порядку з урахуванням наступних чинників ціноутворення:
- місця розташування об'єкта;
- площі квартири;
- наявності обов'язкової технічної документації на об'єкт.
Якщо Вас цікавить переведення житлової нерухомості в комерційну, для цього потрібен дозвіл на реконструкцію об'єкта з певним функціональним призначенням.
Вартість переведення з житлового в нежитлове приміщення в Києві та Київській обл - від 50 000 грн.
Необхідні документи для переведення житлового приміщення в нежитлове
Процедура переведення вимагає наявності необхідних документів від власника і співвласників об'єкта нерухомості. Якщо серед співвласників є недієздатні або неповнолітні, потрібно отримати дозвіл органів опіки. Перерахуємо необхідний перелік документів, щоб у законодавчому порядку оформити житлове приміщення в нежитлове (документи слід зібрати заздалегідь):
- установчі документи для юр. особи, паспорт та ідентифікаційний код для фіз. особи;
- документ, що підтверджує право власності на об'єкт;
- техпаспорт і проект будівництва (за наявності).
Переведення з житлового фонду в нежитловий з компанією DOZVIL
Така процедура як переоформлення приміщення з житлового фонду в нежитловий - має свої законодавчі нюанси і вимагає участі досвідчених юристів юридичної компанії DOZVIL. Фахівці проведуть аналіз об'єкта і підкажуть чи можна перевести житлове приміщення в нежитлове в рамках ситуації, що склалася.
Переваги співпраці з DOZVIL:
- Укладання договору. Кожна дія з оформлення документів відбувається відповідно до законодавства України.
- Безкоштовна консультація. Клієнт оплачує тільки реальні послуги - оформлення документів.
- Поетапна оплата. Внесення оплати за кожен виконаний етап роботи.
- Пакет "під ключ". Оформлення документів відбувається без участі клієнта.
Якщо Вам потрібен дозвіл на будівництво, записуйтеся прямо зараз на безкоштовну консультацію в DOZVIL. Ми надаємо послуги з переведення в Києві та Київській області.
Відео відгуки про нас
Відео відгуки про нас