Узаконити перепланування квартири, будинку, нежитлового приміщення | 2024 | Київ та Київська обл

пн. - пт.: 09:00 - 18:00

сб. - нд.: за домовленістю

profile icon
 • У вас ще немає нових сповіщень
profile
Узаконити перепланування нерухомості в Києві та Київській області в 2024 році

Узаконити перепланування нерухомості в Києві та Київській області в 2024 році

Вартість узаконення перепланування в Києві, Київській області - від 20 000 грн.

Часто поняття перепланування та реконструкція плутають і думають, що це одне і теж. Це пов'язано з тим, що і в першому, і в другому випадку роботи ведуться всередині об'єкта нерухомості, при цьому виникає необхідність в підготовці дозвільних документів і в обох варіантах вид приміщення може змінитися. 
Перепланування - це проведення робіт всередині приміщення без втручання в несучі конструкції. Об'єкт зовні залишається без змін. Щоб узаконити самовільне перепланування радимо проконсультуватися з фахівцями і перевірити - чи не є перепланування реконструкцією. Юристи компанії Dozvil допоможуть Вам узаконити перепланування будинку і роз'яснять відміну понять, схожих на перший погляд. 

Що таке перепланування? 

Перепланування - це ремонтно-будівельні роботи, в результаті яких не зачіпаються несучі стіни, але змінюються характеристики нерухомості (навіть якщо це тільки 1 перегородка). Такі роботи перераховані в Постанові Кабміну № 406 від 07.06.2017 р "Про затвердження переліку будівельних робіт, які не вимагають документів, що дають право на їх виробництво, і після завершення яких об'єкт не підлягає введенню в експлуатацію"
Іншими словами, на роботи зі зміни характеристик приміщення, будинки, квартири без втручання в несучі конструкції в Києві та інших містах і селах України не потрібна дозвільна документація на будівництво. Однак по завершенню таких робіт, документи повинні бути приведені у відповідність. І якщо Ви, наприклад, хочете об'єднати кухню з вітальнею, зробивши додатковий отвір в стіні між ними - це і буде перепланування, на яке не потрібно оформляти дозвільну документацію. 
Якщо Вас цікавить як оформити дозвіл на перепланування радимо звернутися до фахівців, які мають досвід у сфері нерухомості. Юристи компанії Dozvil мають дванадцятирічний досвід в даній сфері, безкоштовно Вас проконсультують і допоможуть розібратися в усіх нюансах Вашого питання. 

Порядок і етапи узаконення перепланування 

Процедура легалізації перепланування для квартир, будинків, нежитлового приміщення або будівлі однакова. Для того, щоб узаконити перепланування квартири необхідно розуміти, що не повинно бути втручання в несучі конструкції. Узаконення перепланування включає в себе розробку технічного паспорта та реєстрацію права власності в державному реєстрі. 

1Перепланування квартири, будинку або нежитлового приміщення без втручання в несучі конструкції

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України " Про затвердження переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію " № 406 від 07 червня 2017 року - якщо виконання будівельних робіт не передбачає втручання в несучі конструкції, оформляти дозвіл на початок будівельних робіт, а потім вводити об'єкт в експлуатацію - не потрібно.

Ціни і терміни

Київ

від 20 000 грн.
від 1 місяця

Київська область

від 20 000 грн.
від 1 місяця

1 етап - Розробка технічного паспорта сертифікованим інженером

Згідно з Інструкцією " Про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна ", затвердженої наказом Держбуду України № 127 від 24 травня 2001 року.

Технічний паспорт - це документ, в якому відображається планування, площа об'єкта, поверховість, дата побудови, а також його технічні характеристики. Його завдання - відобразити фізичний стан об'єкта в документальному вигляді, для подальшого оформлення права власності. До 01 січня 2013 року, технічну інвентаризацію проводило тільки Бюро технічної інвентаризації, але на сьогоднішній день, провести заміри об'єкта і розробити технічний паспорт може організація, у якій в штаті співробітників є сертифікований інженер. Згідно Змін до " Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна ", затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 658 від 28 грудня 2012 року.

2 етап - Реєстрація права власності на об'єкт в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно з отриманням витягу з реєстру

Згідно " Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень ", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1127 від 25 грудня 2012 року.

Реєстрація права власності означає, що Ваш об'єкт зареєстрований на Ваше ім'я, а витяг з реєстру відобразить інформацію про це. Реєстрацію права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно проводить державний реєстратор або нотаріус. Витяг видається на білому аркуші А4, з підписом і печаткою реєстратора або нотаріуса.

Необхідні документи:

 1. Документ про право власності на квартиру.
 2. Технічний паспорт (при наявності)
 3. Паспорт та ідентифікаційний код власника.

Документи для узаконення перепланування 

Згідно з Постановою Кабміну № 406 "Про затвердження переліку будівельних робіт, які не вимагають документів, що дають право на їх виробництво, і після завершення яких об'єкт не підлягає введенню в експлуатацію" узаконення перепланувань не вимагає отримання дозволу. Якщо Ви переконалися, що Ваш об'єкт необхідно оформити як перепланування, перелік документів для узаконення повинен бути наступним: 
 • для фізичних осіб - паспорт та ідентифікаційний код, для юридичних осіб - статутні документи; 
 • документ, що підтверджує право власності на об'єкт нерухомості (договір купівлі-продажу, дарування тощо); 
 • технічний паспорт (якщо є). 

Скільки коштує узаконити перепланування? 

Не існує чіткої суми, яку повинен заплатити власник нерухомого майна за процедуру узаконення перепланування. Найчастіше вона розраховується індивідуально. Вартість узаконення перепланування залежить від: 
 • місця розташування об'єкта; 
 • його загальної площі; 
 • наявності необхідних документів для оформлення. 
Ціна на оформлення перепланування в Києві, Київській області - від 20 000 грн.  

Переваги узаконення перепланування квартири, будинку, нежитлового приміщення з компанією Dozvil 

Уникнути штрафів або здійснювати будь-які нотаріальні дії з об'єктом нерухомості (купівля-продаж, дарування і т.д.) можна тільки після того, як вирішено узаконити перепланування приватного будинку, квартири або нежитлового приміщення і пройдена відповідна процедура. В іншому випадку буде відмова, так як документи не будуть відповідати реальним даним Вашого об'єкту нерухомості. Для того, щоб у Вас не виникало подібних питань, звертайтеся в компанію Dozvil. 
Переваги роботи з нами: 
 1. Безкоштовна консультація. У компанії оплата відбувається безпосередньо за послуги оформлення документів і після підписання договору про співпрацю. 
 2. Оформлення документів "під ключ". Якщо у Вас немає часу самостійно обходити всі інстанції - співробітники компанії все зроблять за Вас. 
 3. Ви не будете турбуватися за процес оформлення документів - фахівці будуть відразу повідомляти про кожен пройдений етап. 
 4. Всі ризики і нюанси Вашої справи, в разі коли вони є, обумовлюються до підписання договору. 
Якщо Вас цікавить як узаконити незаконне перепланування або як узаконити реконструкцію, звертайтеся в компанію Dozvil, фахівці із задоволенням допоможуть вирішити Ваше питання.

Безкоштовна консультація

залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

jurist 2_2

Юлія
Сакало юрист

jurist 3_2

Олена Синявська юрист

jurist 1_2

Руслан Жураковський юрист

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

Телефон повинен починатися з нуля
(Наприклад 095, 066, 096, 073 або інші)