Поштова адреса | Порядок присвоєння поштової адреси | 2024 | Київ та Київська обл

пн. - пт.: 09:00 - 18:00

сб. - нд.: за домовленістю

profile icon
 • У вас ще немає нових сповіщень
profile
Присвоєння адреси об'єкту нерухомості в Києві та Київській області в 2024 році

Присвоєння адреси об'єкту нерухомості в Києві та Київській області в 2024 році

Вартість присвоєння поштової адреси в Києві та Київській обл - від 8 000 грн.

Для ідентифікації будь-якого об'єкта нерухомості присвоєння поштової адреси – це обов’язкова процедура. Присвоєна адреса повинна бути унікальною, тобто одна й та сама адреса не може бути привласнена двом об'єктам. Присвоєння має відбуватися в законному порядку, згідно чинного законодавства. Якщо Ви не знаєте, коли будинку присвоюється поштова адреса та в яких випадках вона може бути змінена, скористайтеся допомогою фахівців юридичного сервісу DOZVIL. Грамотні юристи допоможуть вирішити будь-яку Вашу проблему з нерухомістю.

Що таке поштова адреса?

Поштова адреса - це дані з реквізитами, які допомагають ідентифікувати об'єкт нерухомості та його знаходження на місцевості.

Правила оформлення поштової адреси

В Україні поштова адреса видається новому об'єкту будівництва. Залежно від виду будови, документи будуть різними:
 • для садових/дачних будинків в товаристві чи кооперативі слід отримати довідку;
 • для житлових будинків в місцевих органах влади видається рішення.
Об'єктам, які відносяться до тимчасових споруд, поштова адреса не присвоюється. Також не потрібно присвоювати поштову адресу об'єкту, якщо в документах на землю  чітко прописана вулиця та номер ділянки.
Як правило, поштова адреса присвоюється після введення об’єкта в експлуатацію. Також присвоїти поштову адресу можливо під час надання будівельного паспорта або містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

Хто привласнює поштову адресу?

Згідно з Постановою Кабміну № 367, адреса для об'єктів нерухомості присвоюється Уповноваженими органами:
 • виконавчими органами сільської, селищної та міської ради;
 • в місті Києві - відділ архітектури та містобудування.
Уповноважений орган, який вирішує питання про присвоєння адреси, після подачі документів замовника повинен прийняти рішення про те, чи можливо конкретному об'єкту будівництва привласнити адресу. У разі можливості, він повинен видати відповідне рішення і внести інформацію до реєстру адрес. У разі, відсутності можливості присвоєння поштової адреси видати відмову.
Щоб почати процедуру реєстрації права власності на нерухоме майно, власнику потрібно мати рішення або довідку про присвоєння адреси об'єкту нерухомості. Її слід подавати разом з іншими документами.

Необхідні документи для отримання поштової адреси

Для присвоєння поштової адреси нерухомості необхідні наступні документи:
 • документ, що підтверджує право власності на земельну ділянку;
 • ідентифікаційний код та паспорт власника майна;
 • документ, що підтверджує прийняття об’єкта в експлуатацію.

У яких випадках слід змінити поштову адресу?

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів №367 від 27 березня 2019 року, до причин, що дозволяють змінити адресу, відносять:
 • відбулась зміна в назвах адміністративно-територіальної одиниці або вулиць;
 • через зміни, що відбулися в адміністративно-територіальному устрої;
 • відбулось об'єднання чи поділ об'єкта будівництва або вже зведеної нерухомості (наприклад, розділ будинку);
 • виконання процесу поділу або об'єднання вулиць.

Присвоєння окремої адреси частині будинку

Згідно правил та законів, що існують в Україні, одному будинку може бути присвоєно лише одну поштову адресу. Однак на практиці, в містах та селах, випадки бувають різними. Якщо у Вас вже виникла складна ситуація або Ви не знаєте, чи можна привласнити адресу нерухомості, рекомендуємо звернутися до фахівців експертного сервісу DOZVIL. На безкоштовній консультації Ви зможете отримати відповідь на своє питання.

Оформлення поштової адреси з експертним сервісом DOZVIL

Використання об'єкта нерухомості тільки з дозвільними документами - вимога, яка дає можливість уникнути проблем з подальшою експлуатацією об’єкта. Однак часто оформлення пов'язане з труднощами та тривалим очікуванням. Тому, якщо Вам необхідно узаконити самобуд або у Вас є питання з приводу оформлення нерухомості та присвоєння поштової адреси, звертайтеся до фахівців юридичної компанії DOZVIL. Експерти сервісу мають великий досвід у наданні послуг в сфері нерухомості, тому допоможуть у вирішенні цього питання.
Чому з DOZVIL вигідно співпрацювати:
 1. Отримання відповідей на складні питання безкоштовно. Кожен клієнт може звернутися в DOZVIL та на безкоштовній консультації дізнатися всі нюанси своєї справи.
 2. Замовлення документів під ключ. Тепер немає необхідності оформляти документи на нерухомість самостійно. Експерти DOZVIL зроблять це за Вас.
 3. Обов'язкове укладення договору. Робота над справою клієнта починається тільки після підписання двостороннього договору про надання конкретної допомоги з документами. Це дає гарантію законності всіх дій.
 4. Можливість поетапної оплати. Комфорт та спокій кожного клієнта - важливі умови співпраці. Саме тому існує можливість поетапної оплати за надання послуг у сфері нерухомості.
Бажаєте дізнатися, як правильно пройти процедуру оформлення документації на свою нерухомість? Звертайтеся в DOZVIL прямо зараз!

Безкоштовна консультація

залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

jurist 2_2

Євген Слободянюк юрист

jurist 3_2

Олена Синявська юрист

jurist 1_2

Руслан Жураковський юрист

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

Телефон повинен починатися з нуля
(Наприклад 095, 066, 096, 073 або інші)