Переведення садового, дачного будинку в житловий | 2024 | Київ та Київська обл

пн. - пт.: 09:00 - 18:00

сб. - нд.: за домовленістю

profile icon
 • У вас ще немає нових сповіщень
profile
Переведення садового, дачного будинку (дачі) в житловий в Києві та Київській області в 2024 році

Переведення садового, дачного будинку (дачі) в житловий в Києві та Київській області в 2024 році

Вартість оформлення в Києві та Київській обл - від 12 000 грн. Терміни - від 14 днів

Головна перевага будівель, що мають статус "житлові", - можливість прописатися в них і проживати цілий рік. На сьогодні в Україні спрощене переведення садового (дачного) будинку з нежитлового в житловий фонд, якщо об'єкт відповідає державним будівельним нормам. Але на практиці, процес оформлення не такий простий в зв'язку з тим, що садовий будинок повинен відповідати нормам для житлового будинку, а він часто будується без їх урахування. Також в деякій місцевості процедура переведення не працює і рішення місцевою радою не приймається. Більш детально як можливо перевести садовий будинок, уточнюйте на безкоштовній консультації.
Згідно з нововведенням Житлового кодексу від 14.06.2017 року спрощено проведення техогляду нежитлової нерухомості. Таким чином стало менше вимог безпосередньо до деталей будівлі (ширина сходів, товщина стін і т.д.), але додалися більш точні вимоги норм, які стосуються систем опалення та стійкості конструкцій. Слід врахувати, що процедура переведення дачного і садового будинків до житлового фонду однакова.
Якщо Ви володієте неоформленими будівлями і бажаєте узаконити самобуд, звертайтеся в компанію DOZVIL! Досвідчені фахівці вже на першій безкоштовній консультації внесуть ясність у Ваше питання!

Чи можливо садовий (дачний) будинок перевести в житлове приміщення?

Переведення садових і дачних будинків в житлове приміщення можливе при дотриманні встановлених будівельних норм для житлових об'єктів шляхом звернення до органів місцевого самоврядування. Документ, який повинен в результаті отримати власник, буде виписка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно із зазначенням статусу об'єкта.

Норми для переведення будинку з нежитлового в житловий

Існують встановлені нормативні вимоги до нерухомості, яка належить до житлової. До них можна віднести можливість обладнання будівлі:
 • Електрикою;
 • Відповідним опалювальним пристроєм;
 • Водопостачанням;
 • Газом (якщо є така технічна можливість);
 • Каналізацією.
Сам об'єкт нерухомості повинен відповідати вимогам протипожежної безпеки для будинків СС1 класу наслідків.

Як перевести садовий (дачний) будинок з нежитлового в житловий?

Перевести садовий будинок (дачу) в житловий фонд можна після проведеного технічного огляду об'єкта. Робиться це компаніями, в штаті яких є сертифікований інженер або БТІ. Після техогляду на підставі виданого висновку, власник повинен подати документи в органи місцевого самоврядування. Рішення приймається протягом місяця, після чого воно направляється власнику майна.
Органи самоврядування можуть надати відмову на переведення нерухомості в житлове. Це відбувається через відсутність необхідних документів або їх недостовірності, а також при порушенні державних будівельних норм для житлової нерухомості. Усунувши причину відмови, власник може подати документи на розгляд знову.

Порядок переведення нежитлового будинку (садового чи дачного) в житловий

Процедура зміни дачних або садових будинків в житлові об'єкти виглядає наступним чином:
 • Підготовка звіту про технічне обстеження конструкції будинку;
 • Отримання рішення про переведення нерухомості з нежитлового в житлове (документ видають в органах місцевого самоврядування);
 • Отримання технічного паспорта на житловий будинок;
 • Проведення реєстрації об'єкта в Державному реєстрі нерухомості.

Необхідні документи для переведення

При необхідності переоформити садовий будинок (дачу) в житлове приміщення, власник повинен надати наступний пакет документів:
 • Паспорт та ідентифікаційний код;
 • Документ, що підтверджує право власності на землю;
 • Документ, що підтверджує право власності на об'єкт нерухомості;
 • Технічний паспорт (якщо є).
Якщо в об'єкта нерухомості є співвласники, слід підготувати і їх документи теж. Переведення з нежитлового в житлове здійснюється при їх безпосередньому згоді.

Скільки коштує переоформити садовий будинок або дачу в житловий будинок?

Ціна на переведення нежитлових садових будинків або дач в житловий фонд в Києві та Київській області визначається в індивідуальному порядку (приблизно від 12 000 грн.)  і залежить від наступних чинників:
 • Розташування об'єкта;
 • Наявності документації;
 • Відповідності будівельним нормам.
Термін, за який можна оформити будинок як житлове - приблизно в межах одного місяця. При появі труднощів з документами або їх повторної подачі, час оформлення збільшується.

Оформлення садового будинку (дачі) в житловий фонд з компанією DOZVIL

Переведення садового будинку або дачі в житловий фонд з першого разу вимагає наявності певних знань процесу. Не знаєте, як пройти швидко процедуру? Скористайтеся послугами експертного сервісу DOZVIL!
Переваги співпраці з DOZVIL:
 1. Безкоштовна консультація. Наші клієнти не оплачують з'ясування нюансів свого питання - всі консультації безкоштовні.
 2. Оформлення "під ключ". При неможливості самостійного оформлення документів, наші фахівці зроблять це за Вас.
 3. Укладання договору. Наші клієнти не турбуються про законність і офіційність проходження процедури - ми завжди працюємо тільки після укладення договору.
 4. Поетапна оплата. Ми йдемо назустріч кожному клієнту - при неможливості здійснити оплату за послугу одразу, Ви можете робити це поетапно.
Якщо Вас цікавить переведення з житлового фонду в нежитловий, тоді перейдіть на відповідну послугу на сайті DOZVIL або зателефонуйте фахівцям компанії. Ви зможете отримати вичерпну інформацію вже на першій консультації.

Безкоштовна консультація

залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

jurist 2_2

Євген Слободянюк юрист

jurist 3_2

Олена Синявська юрист

jurist 1_2

Руслан Жураковський юрист

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

Телефон повинен починатися з нуля
(Наприклад 095, 066, 096, 073 або інші)