search
пн.-пт.: 9:00 — 19:00 сб., вс.: за домовленістю
 • Відео про нас Відео про нас
 • Як нас знайти Як нас знайти
 • Карта проїзду Карта проїзду
 • Керування сертифікатами Керування сертифікатами
 • Сертифіковані фахівці
 • 12 років досвіду
 • Більше 4000 об'єктів
 • Укладення договору
 • Поетапна оплата
 • Документи під ключ

Дозвіл на будівництво об'єктів в Києві та Київській області

Об'єкти СС2 і СС3 класу відповідальності - по всій Україні

Хочете заощадити час? ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Хочете заощадити час? ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Дозвіл на будівництво об'єктів в Києві та Київській області
У статті Ви зможете дізнатися про види дозволів на будівництво, процедуру їх оформлення, про штрафи за самовільне будівництво, а також про те, чому потрібно отримувати дозвіл на будівництво. 

Існує два види дозволу на будівництва: 
1. Повідомлення про початок будівельних робіт, (для житлових, садових і дачних будинків, прибудов до них і господарських будівель; магазинів, складських та офісних будівель, та інших об'єктів, які відносяться до СС1 класу відповідальності). Повідомлення готується замовником або уповноваженою особою за встановленою формою і подається до Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) на реєстрацію. 
2. Дозвіл на початок будівельних робіт (для промислових, житлових та нежитлових будівель, об'єктів підвищеної небезпеки та інших об'єктів, які відносяться до СС2 і СС3 класу відповідальності). Дозвіл видається на бланку і реєструється в ДАБІ. Для отримання дозволу в ДАБІ потрібні: містобудівні умови і обмеження, проект архітектора, документи по авторському та технічному нагляду, технічні умови, експертиза проектної документації та інша документація, яка може знадобитися в залежності від типу і складності об'єкта. 

Також, для об'єктів СС2 і СС3 класу відповідальності, при будівництві, забудовнику може знадобитися оформлення будівельної ліцензії, яка видається безстроково і дає право здійснювати будівельну діяльність. Об'єкти СС1 класу відповідальності не підлягають ліцензуванню і виконуються без ліцензії. Більш детальну інформацію можна дізнатися на сайті
Зазначені документи (наприклад дозвіл на будівництво будинку) дають право законним чином почати будівельні роботи на земельній ділянці, що перебуває у власності або користуванні. Об'єкти, побудовані без отриманого від архітектурно-будівельної інспекції дозволу на будівництво, вважаються самовільно побудованими. 

Якщо Вас цікавить оформлення об'єкта самочинного будівництва, тоді перейдіть за посиланням на сторінку «Оформлення самобуду». І якщо Ви не знайдете цікаву для Вас інформацію на сайті, ТЕЛЕФОНУЙТЕ, наші фахівці Вас проконсультують.

Існує декілька процедур оформлення і для того щоб зрозуміти яка підходить для Вашого будинку, потрібно визначити до якого з нижче зазначених варіантів він відноситься:

 1. Vertical line

  Будинки з загальною площею до 500 квадратних метрів

  Згідно із Законом України " Про регулювання містобудівної діяльності " № 3038-VI від 17 лютого 2011 року - діє "загальна" процедура оформлення будинків з загальною площею до 500 квадратних метрів, тобто не важливо, побудували Ви будинок самовільно після 09 квітня 2015 року чи тільки плануєте будівництво, процедура оформлення буде одна і та ж сама.
  Процедура оформлення:

  1 етап

  - Розробка топографічної зйомки геодезистом (для Києва і деяких районів Київської області), або отримання викопіювання з генерального плану території в органах місцевої влади, або у відділі районної архітектури (для Київської області)

  1 етап

  - Розробка топографічної зйомки геодезистом (для Києва і деяких районів Київської області), або отримання викопіювання з генерального плану території в органах місцевої влади, або у відділі районної архітектури (для Київської області)
  Почати оформлення необхідно з розробки геодезистом топографічної зйомки. Це документ, в якому відображено план місцевості з повною інформацією про неї, зазначенням відстані між розташованими на ній об’єктами і межами земельної ділянки.

  Топографічна зйомка або викопіювання з генерального плану подаються разом з ескізом намірів будівництва у відділ районної архітектури (якщо об’єкт знаходиться в Київській області), або в Департамент містобудування та архітектури м. Києва (якщо об’єкт знаходиться в Києві), для подальшого отримання будівельного паспорта.

  2 етап

  - Розробка ескізу намірів будівництва

  2 етап

  - Розробка ескізу намірів будівництва
  Задача ескізу - відображати заплановане будівництво, із зазначенням розташування об’єкту на ділянці, поверхових планів і зовнішнього вигляду фасаду, для його подальшого розгляду у відділі архітектури та отримання будівельного паспорта. Ескіз розробляється архітектором або самостійно.

  3 етап

  - Отримання будівельного паспорту у відділі архітектури

  3 етап

  - Отримання будівельного паспорту у відділі архітектури
  Відповідно до " Порядку видачі будівельного паспорту забудови земельної ділянки ", затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України №103 від 05 липня 2011 року.

  Будівельний паспорт - визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва об’єкту. Його видача означає, що запланований будинок відповідає будівельним нормам. Він необхідний для заповнення вихідних даних в повідомлення на початок будівельних робіт.

  4 етап

  - Реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт в архітектурно-будівельної інспекції

  4 етап

  - Реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт в архітектурно-будівельної інспекції
  Відповідно до постанови Кабінету міністрів України " Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт " № 466 від 13 квітня 2011 року.

  (Зареєстроване повідомлення є дозволом на будівництво. Для проведення реєстрації його необхідно заповнити та подати до Державної архітектурно-будівельної інспекції, зробити це можна через Центр надання адміністративних послуг. Після розгляду повідомлення, йому присвоюється серія та номер, які можна перевірити в Реєстрі дозвільних документів із зазначенням дати реєстрації.

  Необхідні документи:

  • checkЕскіз намірів будівництва (за наявності).
  • checkДокумент про право власності на земельну ділянку.
  • checkТехнічний паспорт (за наявності).
  • checkПаспорт та ідентифікаційний код власника.

  Ціни та терміни:

  • Київ : від 10 000 грн.
  • Київська область : від 5 000 грн.
  Якщо Ви не змогли знайти необхідну інформацію за переліком послуг, ми будемо раді допомогти Вам з безкоштовною консультацією.
 2. Vertical line

  Будинки з загальною площею, що перевищує 500 квадратних метрів

  Згідно із Законом України " Про регулювання містобудівної діяльності " № 3038-VI від 17 лютого 2011 року - діє "загальна" процедура оформлення будинків із загальною площею, яка перевищує 500 квадратних метрів. Так само і в цьому випадку не важливо, побудували Ви будинок самовільно після 05 серпня 1992 року чи тільки плануєте будівництво, процедура оформлення буде одна і та ж сама.
  Процедура оформлення:

  1 етап

  - Розробка топографічної зйомки геодезистом

  1 етап

  - Розробка топографічної зйомки геодезистом
  Почати оформлення необхідно з розробки геодезистом топографічної зйомки. Це документ, в якому відображено план місцевості з повною інформацією про неї, зазначенням відстаней між розташованими на ній об'єктами і межами земельної ділянки. Топографічна зйомка подається разом з містобудівним розрахунком до відділу районної архітектури (якщо об'єкт знаходиться в Київській області) або до Департаменту містобудування та архітектури м. Києва (якщо об'єкт знаходиться в Києві), для подальшого отримання містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки.

  2 етап

  - Розробка містобудівного розрахунку архітектором

  2 етап

  - Розробка містобудівного розрахунку архітектором
  Розрахунок відображає техніко-економічні показники запланованого будівництва і умови ув'язки його з існуючою забудовою з дотриманням будівельних норм і інші параметри. Містобудівний розрахунок необхідний для розгляду відділом архітектури питання видачі містобудівних умов і обмежень.

  3 етап

  - Отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки у відділі архітектури

  3 етап

  - Отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки у відділі архітектури
  Містобудівні умови і обмеження - документ, який містить в собі комплекс вимог до проектування і будівництва відносно поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки та інші вимоги до об'єктів будівництва. Видає цей документ місцевий орган архітектури на будівництво житлових приватних будинків більше 300 кв.м. і нежитлових комерційних об'єктів, незалежно від площі та інших параметрів. Отримання містобудівних умов та обмежень - обов'язкова умова для подальшого отримання дозволу на будівництво (Відповідно до Закону України " Про регулювання містобудівної діяльності " № 3038-VI від 17 лютого 2011 року.

  4 етап

  - Розробка проекту архітектора

  4 етап

  - Розробка проекту архітектора
  Будівництво будинків із загальною площею, що перевищує 300 кв. м., проводиться на підставі розробленого архітектором проекту. Це документація, що містить архітектурні рішення в об’ємі, необхідному для розробки документації для будівництва об’єктів, в проектуванні яких необхідна участь архітектора. Відповідно до " Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів ", затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 45 16.05.2011 року.

  5 етап

  - Отримання документів про авторський і технічний нагляд

  5 етап

  - Отримання документів про авторський і технічний нагляд
  Разом з проектом архітектора, знадобляться і документи про авторський та технічний нагляд. Це наказ на відповідального за проведення авторського нагляду (архітектора), а також договір, копія сертифіката інженера і наказ на відповідального інженера за проведення технічного нагляду. Згідно постанови Кабінету Міністрів України " Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури " № 903 від 11 липня 2007 року.

  6 етап

  - Реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт в архітектурно-будівельній інспекції

  6 етап

  - Реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт в архітектурно-будівельній інспекції
  Зареєстроване повідомлення є дозволом на будівництво. Для проведення реєстрації його необхідно заповнити і подати до Державної архітектурно-будівельної інспекції, зробити це можна через Центр надання адміністративних послуг. Після розгляду повідомлення, йому присвоюється серія і номер, які можна перевірити в Реєстрі дозвільних документів з вказівкою дати реєстрації.

  Необхідні документи:

  • checkПроект будівництва (за наявності).
  • checkДокумент про право власності на земельну ділянку.
  • checkТехнічний паспорт (за наявності).
  • checkПаспорт та ідентифікаційний код власника.

  Ціни та терміни:

  • Київ : від 10 000 грн.
  • Київська область : від 5 000 грн.
  Якщо Ви не змогли знайти необхідну інформацію за переліком послуг, ми будемо раді допомогти Вам з безкоштовною консультацією.
 3. Vertical line

  Нежитлові будівлі СС1 класу наслідків (магазини, складські та офісні будівлі тощо)

  Всі об'єкти будівництва діляться на класи наслідків: СС1 - незначні наслідки, СС2 - середні наслідки, СС3 - значні наслідки. Клас наслідків визначає складність об'єкта та процедуру його оформлення. Самі класи наслідків встановлює архітектор. Раніше, до вступу в силу змін до Закону України " Про регулювання містобудівної діяльності " № 3038-VI від 17 лютого 2011 року – існувало п'ять категорій складності будівництва. Але 10 червня 2017 року, категорії складності скасували і замінили їх трьома класами наслідків (СС1, СС2 і СС3), відповідно до Закону України " Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності " № 1817 VIІІ від 17 січня 2017 року.

  Об'єкти СС1 класу наслідків (Незначні наслідки). До таких об'єктів належать: житлові будинки до чотирьох поверхів, а також об'єкти з рівнем можливої ​​небезпеки для здоров'я і життя 50 осіб, які перебувають постійно на даному об'єкті, або 100 осіб, якщо вони перебувають періодично на об'єкті.
  Процедура оформлення:

  1 етап

  - Розробка топографічної зйомки геодезистом

  1 етап

  - Розробка топографічної зйомки геодезистом
  Почати оформлення необхідно з розробки геодезистом топографічної зйомки. Це документ, в якому відображено план місцевості з повною інформацією про неї, зазначенням відстаней між розташованими на ній об'єктами і межами земельної ділянки. Топографічна зйомка подається разом з містобудівним розрахунком до відділу районної архітектури (якщо об'єкт знаходиться в Київській області) або до Департаменту містобудування та архітектури м. Києва (якщо об'єкт знаходиться в Києві), для подальшого отримання містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки.

  2 етап

  - Розробка містобудівного розрахунку архітектором

  2 етап

  - Розробка містобудівного розрахунку архітектором
  Розрахунок відображає техніко-економічні показники запланованого будівництва і умови ув'язки його з існуючою забудовою з дотриманням будівельних норм і інші параметри. Містобудівний розрахунок необхідний для розгляду відділом архітектури питання видачі містобудівних умов і обмежень.

  3 етап

  - Отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки у відділі архітектури

  3 етап

  - Отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки у відділі архітектури
  Містобудівні умови і обмеження - документ, який містить в собі комплекс вимог до проектування і будівництва відносно поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки та інші вимоги до об'єктів будівництва. Видає цей документ місцевий орган архітектури на будівництво житлових приватних будинків більше 300 кв.м. і нежитлових комерційних об'єктів, незалежно від площі та інших параметрів. Отримання містобудівних умов та обмежень - обов'язкова умова для подальшого отримання дозволу на будівництво (Відповідно до Закону України " Про регулювання містобудівної діяльності " № 3038-VI від 17 лютого 2011 року.

  4 етап

  - Розробка проекту архітектора

  4 етап

  - Розробка проекту архітектора
  Будівництво об’єктів СС1 класу відповідальності та прибудов до них, проводиться на підставі розробленого архітектором проекту. Це документація, що містить архітектурні рішення в об’ємі, необхідному для розробки документації для будівництва об’єктів, в проектуванні яких необхідна участь архітектора. Відповідно до " Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів ", затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 45 16.05.2011 року.

  5 етап

  - Отримання документів про авторський і технічний нагляд

  5 етап

  - Отримання документів про авторський і технічний нагляд
  Разом з проектом архітектора, знадобляться і документи про авторський та технічний нагляд. Це наказ на відповідального за проведення авторського нагляду (архітектора), а також договір, копія сертифіката інженера і наказ на відповідального інженера за проведення технічного нагляду. (Згідно постанови Кабінету Міністрів України " Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури "№ 903 від 11 липня 2007 року.

  6 етап

  - Реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт в архітектурно-будівельній інспекції

  6 етап

  - Реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт в архітектурно-будівельній інспекції
  Згідно Постанови Кабінету Міністрів України " Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт " №466 від 13 квітня 2011 року.

  Зареєстроване повідомлення є дозволом на будівництво. Для проведення реєстрації його необхідно заповнити і подати до Державної архітектурно-будівельної інспекції, зробити це можна через Центр надання адміністративних послуг. Після розгляду повідомлення, йому присвоюється серія і номер, які можна перевірити в Реєстрі дозвільних документів з вказівкою дати реєстрації.

  Необхідні документи:

  • checkПроект будівництва (за наявності).
  • checkДокумент про право власності на земельну ділянку.
  • checkТехнічний паспорт (за наявності).
  • checkДокументи власника (паспорт та ідентифікаційний код фізичної особи або установчі документи юридичної особи).

  Ціни та терміни:

  • Київ : від 10 000 грн.
  • Київська область : від 5 000 грн.
  Якщо Ви не змогли знайти необхідну інформацію за переліком послуг, ми будемо раді допомогти Вам з безкоштовною консультацією.
 4. Vertical line

  Нежитлові будівлі СС2 і СС3 класу наслідків (промислові, житлові та нежитлові будівлі, об’єкти підвищеної небезпеки тощо)

  Всі об'єкти будівництва діляться на класи наслідків: СС1 - незначні наслідки, СС2 - середні наслідки, СС3 - значні наслідки. Клас наслідків визначає складність об'єкта та процедуру його оформлення. Самі класи наслідків встановлює архітектор. Раніше, до вступу в силу змін до Закону України " Про регулювання містобудівної діяльності " № 3038-VI від 17 лютого 2011 року - існувало п'ять категорій складності будівництва. Але 10 червня 2017 року, категорії складності скасували і замінили їх трьома класами наслідків (СС1, СС2 і СС3), відповідно до Закону України " Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності " № 1817 VIІІ від 17 січня 2017 року.

  Об'єкти СС2 класу наслідків (Середні наслідки). До таких об'єктів належать: об'єкти промисловості, об'єкти гідро- і теплоенергетики, потужністю не менше 1 млн. кВт., розподільні системи електромереж високої напруги, ємкості для нафти і нафтопродуктів, дороги і автомагістралі, злітні смуги, мости і тунелі протяжністю менше 1000 м, канатні дороги, вокзали, аеровокзали, вертолітні станції, магістральні трубопроводи, великі готелі та гуртожитки, об'єкти водопроводу і каналізації промислових підприємств і населених пунктів, будови видовищних і спортивних підприємств, підприємств торгівлі, підприємств громадського харчування, служби побуту, установи охорони здоров'я, будинки та споруди центральних складів для забезпечення життєвих потреб населення, склади особливо цінного обладнання і матеріалів, військові склади, житлові, громадські або багатофункціональні будівлі висотою до 100 м.

  Об'єкти СС3 класу наслідків (Значні наслідки). До таких об'єктів належать: пам'ятки культурної спадщини, об'єкти підвищеної небезпеки, житлові будинки, що перевищують 100 метрів, будівлі з рівнем можливої ​​небезпеки для людей понад 400 осіб, які постійно перебувають на об'єкті.
  Процедура оформлення:

  1 етап

  - Розробка топографічної зйомки геодезистом

  1 етап

  - Розробка топографічної зйомки геодезистом
  Почати оформлення необхідно з розробки геодезистом топографічної зйомки. Це документ, в якому відображено план місцевості з повною інформацією про неї, зазначенням відстаней між розташованими на ній об'єктами і межами земельної ділянки. Топографічна зйомка подається разом з містобудівним розрахунком до відділу районної архітектури (якщо об'єкт знаходиться в Київській області) або до Департаменту містобудування та архітектури м. Києва (якщо об'єкт знаходиться в Києві), для подальшого отримання містобудівних умов обмежень забудови земельної ділянки.

  2 етап

  - Розробка містобудівного розрахунку архітектором

  2 етап

  - Розробка містобудівного розрахунку архітектором
  Розрахунок відображає техніко-економічні показники запланованого будівництва і умови ув'язки його з існуючою забудовою з дотриманням будівельних норм і інші параметри. Містобудівний розрахунок необхідний для розгляду відділом архітектури питання видачі містобудівних умов і обмежень.

  3 етап

  - Отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки у відділі архітектури

  3 етап

  - Отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки у відділі архітектури
  Містобудівні умови і обмеження - документ, який містить в собі комплекс вимог до проектування і будівництва відносно поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки та інші вимоги до об'єктів будівництва. Видає цей документ місцевий орган архітектури на будівництво житлових приватних будинків більше 300 кв.м. і нежитлових комерційних об'єктів, незалежно від площі та інших параметрів. Отримання містобудівних умов та обмежень - обов'язкова умова для подальшого отримання дозволу на будівництво. Відповідно до Закону України " Про регулювання містобудівної діяльності " № 3038-VI від 17 лютого 2011 року.

  4 етап

  - Розробка проекту архітектора

  4 етап

  - Розробка проекту архітектора
  Будівництво об’єктів СС2 і СС3 класу відповідальності та прибудов до них, проводиться на підставі розробленого архітектором проекту. Це документація, що містить архітектурні рішення в об’ємі, необхідному для розробки документації для будівництва об’єктів, в проектуванні яких необхідна участь архітектора. Відповідно до " Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів ", затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 45 16.05.2011 року.

  5 етап

  - Проходження експертизи проекту в спеціалізованій експертній організації

  5 етап

  - Проходження експертизи проекту в спеціалізованій експертній організації
  Розроблений архітектором проект, підлягає проходженню експертизи, передбаченої для будівництва об'єктів СС2 і СС3 класу відповідальності і прибудов до них. Експертиза проекту - підтверджує, що запланований об'єкт відповідає будівельним нормам. Згідно Змінам, які вносяться до " Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи ", затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 403 від 07 червня 2017 року.

  6 етап

  - Отримання документів про авторський та технічний нагляд

  6 етап

  - Отримання документів про авторський та технічний нагляд
  Разом з проектом архітектора, знадобляться і документи про авторський та технічний нагляд. Це наказ на відповідального за проведення авторського нагляду (архітектора), а також договір, копія сертифіката інженера і наказ на відповідального інженера за проведення технічного нагляду. Згідно постанови Кабінету Міністрів України " Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури " № 903 від 11 липня 2007 року.

  7 етап

  - Отримання документів генерального підрядника

  7 етап

  - Отримання документів генерального підрядника
  Генеральний підрядник - це компанія яка виконує будівельні роботи і відповідає за якість їх проведення. До документів генерального підряду відносяться - договір, копія будівельної ліцензії та наказ на відповідального за проведення будівельних робіт. Згідно Постанови " Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві "№ 668 від 01 серпня 2005 року.

  8 етап

  - Отримання дозволу на початок будівельних робіт в архітектурно-будівельної інспекції

  8 етап

  - Отримання дозволу на початок будівельних робіт в архітектурно-будівельної інспекції
  Згідно постанови Кабінету міністрів України " Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт " № 466 від 13 квітня 2011 року.

  Зареєстрований дозвіл є документом, який дає право законним чином проводити будівельні роботи. Для проведення його реєстрації, необхідно заповнити та подати пакет документів до Державної архітектурно-будівельної інспекції, зробити це можна через Центр надання адміністративних послуг. Після їх розгляду, видається дозвіл на початок будівельних робіт, йому присвоюється серія та номер, які можна перевірити в Реєстрі дозвільних документів із зазначенням дати реєстрації.

  Необхідні документи:

  • checkПроект будівництва (за наявності).
  • checkДокумент про право власності або оренди на земельну ділянку.
  • checkДокументи власника (паспорт та ідентифікаційний код фізичної особи або установчі документи юридичної особи).

  Ціни та терміни:

  • Київ : індивідуально.
  • Київська область : індивідуально.
  • Україна : індивідуально.
  Якщо Ви не змогли знайти необхідну інформацію за переліком послуг, ми будемо раді допомогти Вам з безкоштовною консультацією.

Навіщо необхідно оформляти дозвіл на будівництво? Є декілька причин для оформлення документів на будівництво:

 1. Однією з причин для оформлення документів на об'єкт будівництва є штрафи за самовільне будівництво і за подальшу його експлуатацію, розміри яких встановлені законодавством.
  Для громадян (фізичних осіб) - відповідно до Закону України " Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення містобудівної діяльності " № 1817 VIII від 17 січня 2017 року:
  - порушення вимог законодавства та будівельних норм тягнуть за собою штраф в розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (приблизно від 850 до 1700 грн),
  - повторні порушення тягнуть за собою штраф в розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (приблизно від 1700 до 3400 грн),
  - виконання будівельних робіт без подання повідомлення про початок будівельних робіт або зазначення недостовірної інформації для об'єктів, будівництво яких відбувається на підставі будівельного паспорта, тягне за собою штраф у розмірі від 250 до 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (приблизно від 4250 до 5950 грн),
  - виконання будівельних робіт без подання повідомлення про початок будівельних робіт або зазначення недостовірної інформації для об'єктів, які відносяться до об'єктів СС1 класу наслідків, тягне за собою штраф у розмірі від 500 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (приблизно від 8500 до 10200 грн),
  - виконання будівельних робіт без дозволу на їх виконання для об'єктів, які відносяться до об'єктів СС2 класу наслідків, тягне за собою штраф у розмірі від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (приблизно від 17000 до 25500 грн),
  - виконання будівельних робіт без дозволу на їх виконання для об'єктів, які відносяться до об'єктів СС3 класу наслідків, тягне за собою штраф у розмірі від 2000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (приблизно від 34000 до 51000 грн),
  - експлуатація об'єктів, не прийнятих в експлуатацію або зазначення недостовірної інформації для об'єктів, будівництво яких відбувається на підставі будівельного паспорта, тягне за собою штраф у розмірі від 250 до 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (приблизно від 4250 до 5950 грн),
  - експлуатація об'єктів, не прийнятих в експлуатацію або зазначення недостовірної інформації для об'єктів, які відносяться до об'єктів СС1 класу наслідків, тягне за собою штраф у розмірі від 250 до 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (приблизно від 8500 до 10200 грн),
  - експлуатація об'єктів, не прийнятих в експлуатацію або зазначення недостовірної інформації для об'єктів, які відносяться до об'єктів СС2 класу наслідків, тягне за собою штраф у розмірі від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (приблизно від 17000 до 25500 грн),
  - експлуатація об'єктів, не прийнятих в експлуатацію або зазначення недостовірної інформації для об'єктів, які відносяться до об'єктів СС3 класу наслідків, тягне за собою штраф у розмірі від 2000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (приблизно від 34000 до 51000 грн),
  - незабезпечення замовником технічного нагляду, там де він потрібен - тягне за собою штраф у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (приблизно від 8500 до 17000 грн),
  - незабезпечення замовником авторського нагляду, там де він потрібен - тягне за собою штраф у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (приблизно від 8500 до 17000 грн),
  - неподання або несвоєчасне подання замовником інформації про передачу права будівництва об'єкта іншому замовнику, зміну генерального підрядника, осіб відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, відповідальних виконавців, або коригування проектної документації, якщо подача такої інформації є обов'язковою - тягне за собою штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (приблизно від 3400 до 5100 грн).
  Для фізичних осіб підприємців та юридичних осіб - відповідно до Закону України " Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності " № 208/94-ВР від 14 жовтня 1994 року – суб'єкти містобудування, які є замовниками будівництва об'єктів, або ті хто виконують функції замовника і підрядника одночасно, несуть відповідальність у вигляді штрафу:
  - виконання робіт без повідомлення на початок їх виконання, а також зазначення недостовірних даних у такому повідомленні, для об'єктів, які відносяться до об'єктів СС1 класу наслідків, несуть відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 36 прожиткових мінімумів (приблизно 61200 грн),
  - виконання робіт без повідомлення на початок їх виконання, а також зазначення недостовірних даних у такому повідомленні, для об'єктів, які відносяться до об'єктів СС2 класу наслідків, несуть відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 370 прожиткових мінімумів (приблизно 629000 грн),
  - виконання робіт без повідомлення на початок їх виконання, а також зазначення недостовірних даних у такому повідомленні, для об'єктів, які відносяться до об'єктів СС3 класу наслідків, несуть відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 900 прожиткових мінімумів (приблизно 1530000 грн),
  - експлуатація або використання об'єктів, які відносяться до об'єктів СС1 класу наслідків, без дозвільних документів тягне за собою штраф у розмірі 36 прожиткових мінімумів (приблизно 61200 грн),
  - експлуатація або використання об'єктів, які відносяться до об'єктів СС2 класу наслідків, без дозвільних документів тягне за собою штраф у розмірі 370 прожиткових мінімумів (приблизно 629000 грн),
  - експлуатація або використання об'єктів, які відносяться до об'єктів СС3 класу наслідків, без дозвільних документів тягне за собою штраф у вигляді штрафу в розмірі 900 прожиткових мінімумів (приблизно 1530000 грн),
  - незабезпечення замовником технічного нагляду, там де він потрібен - тягне за собою штраф у розмірі 40 прожиткових мінімуми (приблизно 68000 грн), - незабезпечення замовником авторського нагляду, там де він потрібен - тягне за собою штраф у розмірі 50 прожиткових мінімуми (приблизно 85000 грн).
  - неподання або несвоєчасне подання замовником інформації про передачу права будівництва об'єкта іншому замовнику, зміну генерального підрядника, осіб відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, відповідальних виконавців, або коригування проектної документації, якщо подача такої інформації є обов'язковою - тягне за собою штраф у розмірі 20 прожиткові мінімумів (приблизно 34000 грн).)
  Щоправда, не для всіх це є необхідною мотивацією в оформленні документів.

 2. Більшість з людей, хто вже самовільно побудував або тільки знаходиться в процесі будівництва, зіштовхуються з проблемою підключення комунікацій до будинку (газу та електроенергії). На сьогоднішній день Київгаз / Облгаз і Київенерго / Обленерго для підключення електроенергії і газу вимагають пакет дозвільної документації на будівництво. І якщо раніше якось можна було домовитися, то зараз з цим є певні складнощі.
 3. І наостанок, погодьтеся, просто спокійно і приємно, коли в документах і справах порядок.
Хочете заощадити час? ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ

В даний момент не робочий час або всі фахівці зайняті. Заповните заявку і з Вами зв'яжеться наш юрист!