Узаконити терасу | 2024 | Київ та Київська обл

пн. - пт.: 09:00 - 18:00

сб. - нд.: за домовленістю

profile icon
 • У вас ще немає нових сповіщень
profile
Оформлення приєднання/скління/прибудови тераси в Києві та Київській області в 2024 році

Оформлення приєднання/скління/прибудови тераси в Києві та Київській області в 2024 році

Вартість оформлення документів в Києві та Київській обл – формується індивідуально

Розширення простору будинку, квартири або нежитлового приміщення, користуючись терасою - прекрасна можливість побудувати окремий куточок для відпочинку. Не варто забувати, що на етапі будівництва або по його завершенню необхідно пройти процедуру оформлення документів на проведену реконструкцію свого житла, інакше прибудова буде вважатися самобудом.
Якщо Ви вже звели терасу і тепер хочете узаконити самобуд, скористайтеся послугами компанії DOZVIL. Грамотні юристи розкажуть, як правильно оформити самовільне будівництво та отримати документи за короткий строк.

Що таке тераса?

Тераса - це капітальна або некапітальна прибудова до головного будинку, призначена для літнього відпочинку. У багатоповерхових будинках вона може бути виконана у вигляді прибудови до квартири або розміщена на даху будівлі. Терасу можна засклити - у цьому випадку зона відпочинку може виконувати свої функції з ранньої весни до пізньої осені.

Навіщо потрібно узаконення тераси?

Як і будь-яку іншу прибудову, терасу слід узаконювати після закінчення будівництва. Це необхідно, щоб уникнути штрафних санкцій за експлуатацію неоформленої нерухомості. Також господар не може вважатися повноправним власником такого майна. Тоді буде неможливо здійснити продаж майна, обмін, дарування або передачу під заставу банку.

Чи потрібен дозвіл на прибудову тераси та як його отримати?

Облаштування тераси передбачає отримання дозволу на будівництво, якщо прибудова буде капітальною, будуть змінені її геометричні форми тощо. Отримати дозвіл можна шляхом проходження процедури оформлення нових об'єктів нерухомості.

Дозвіл на обладнання тераси у приватних будинках

Отримати дозвіл на будівництво тераси на дачі можна тільки у разі наявності оформленого документа про право власності або оренди на земельну ділянку. Якщо цього документа немає, то до приватного будинку оформити прибудову тераси неможливо.

Дозвіл на приєднання/засклення тераси до квартири або нежитлового приміщення

Згідно з будівельними нормами у багатоквартирному будинку неможливо змінити фасад будівлі в одному місці, бо прибудова внесе архітектурну дисгармонію для всього об'єкта. Саме тому оформити усі дозвільні документи на такі об'єкти правильно неможливо.
Однак можливо об'єднання тераси з квартирою, якщо вона розташована на даху будівлі. Власник житла, розташованого на останньому поверсі, може переобладнати дах під зону відпочинку, якщо це дозволяють характеристики конкретного багатоповерхового будинку.

Як узаконити засклення, приєднання або прибудову тераси у разі, якщо будівельні роботи вже проведені?

Виконавши будівельні роботи на об'єкти нерухомості означає, що власник виконав його реконструкцію. Отже, щоб уникнути штрафів та покарання, необхідно пройти процедуру легалізації, яка для кожного об'єкта буде мати свої відмінності. Однак у першу чергу, щоб узаконити прибудову, необхідно отримати дозвільні документи на будівництво.
Нижче ви можете ознайомитися зі стандартними процедурами легалізації прибудов. Щоб зрозуміти, яка саме підходить для Вашого об'єкту, зв'яжіться з фахівцями DOZVIL та замовте безкоштовну консультацію.

Порядок оформлення права власності на терасу

Оформлення документів на терасу для різних об'єктів нерухомості буде мати значні відмінності. Якщо тераса була побудована до приватного будинка після 1992 року, тоді діє загальна процедура оформлення, що має на увазі:
 • розробку проекту будівництва;
 • реєстрацію повідомлення про початок будівельних робіт;
 • отримання витягу про реєстрацію права власності на об'єкт.
Будівлі, загальна площа яких не перевищує 300 кв.м., зведені у період з 1992 року по 2015 рік, підпадають під будівельну амністію. Після отримання технічного звіту про обстеження конструкції (у випадку якщо господарські будівлі загальною площею понад 100 м2), можна реєструвати декларацію про введення об'єкта до експлуатації та реєструвати право власності.
Оформлення документів на терасу до нежитлового приміщення або квартири у багатоквартирному будинку містить два етапи:
 • розробку технічного паспорта;
 • отримання виписки з держреєстру про реєстрацію права власності.

Документи, необхідні для легалізації тераси

Почати узаконення вже зведеної тераси можна з підготовки необхідної документації. Власнику потрібні наступні документи:
 • ідентифікаційний код та паспорт;
 • документ, що підтверджує право власності на об'єкт нерухомості;
 • документ, що підтверджує право власності або оренди на земельну ділянку (для капітальних будівель);
 • технічний паспорт на майно (при наявності).
Якщо об'єкт нерухомості має декілька власників, документи повинен підготувати кожен з них.

Ціна та строк узаконення тераси з DOZVIL

Вартість оформлення документів на прибудовану терасу в Києві та Київській області - від 40 000 грн. Залежить від таких параметрів:
 • розташування об'єкта нерухомості;
 • загальна площа;
 • характеристики об'єкта (капітальна/некапітальна будова тощо);
 • відповідність споруди будівельним правилам та нормам.

Реєстрація тераси з компанією DOZVIL

Легалізація вже побудованої тераси або оформлення тільки споруджуваного об'єкта вимагає супроводу досвідчених юристів. Якщо Ви хочете швидко та без зволікань зареєструвати право власності на об'єкт нерухомості, звертайтеся до експертного сервісу DOZVIL!
Чому вигідно співпрацювати з DOZVIL:
 1. Безкоштовна консультація. У компанії DOZVIL основні нюанси справи клієнта вирішуються безкоштовно на консультації. Оплата відбувається безпосередньо за надання послуг з оформлення документів на нерухомість.
 2. Укладання договору. Обов'язковою умовою співпраці є підписання договору. Клієнт може не турбуватися про законність та офіційність нашої роботи.
 3. Документи під ключ. Якщо немає можливості або часу на отримання всіх необхідних документів на нерухомість, замовити їх під ключ. Наші юристи самостійно отримують усі документи на майно.
 4. Постійний зв'язок з клієнтом. Фахівці компанії завжди повідомляють про будь-які зміни у проходженні процедури оформлення нерухомості. Вам не доведеться турбуватися та дзвонити самостійно для отримання інформації.
Хочете правильно оформити прибудову тераси? Телефонуйте в DOZVIL вже сьогодні!

Безкоштовна консультація

залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

jurist 2_2

Євген Слободянюк юрист

jurist 3_2

Олена Синявська юрист

jurist 1_2

Руслан Жураковський юрист

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

Телефон повинен починатися з нуля
(Наприклад 095, 066, 096, 073 або інші)