Узаконити балкон на першому чи другому поверсі | 2024 | Київ та Київська обл

пн. - пт.: 09:00 - 18:00

сб. - нд.: за домовленістю

profile icon
 • У вас ще немає нових сповіщень
profile
Узаконити прибудову балкона на першому чи другому поверсі в Києві та Київській області в 2024 році

Узаконити прибудову балкона на першому чи другому поверсі в Києві та Київській області в 2024 році

Вартість оформлення в Києві та Київській обл – формується індивідуально

В Україні вирішити проблему зі збільшенням площі квартири можливо шляхом прилаштування або розширення балкона. Однак прилаштувати балкон на 1 або 2 поверсі недостатньо, - власник нерухомості повинен ще й узаконити його. Необхідно розуміти, що процедура узаконення в окремих випадках може відрізнятися. Наприклад, підвісний балкон без фундаменту простіше оформляти, бо він не вимагає отримання документів, що підтверджують право власності на забудовану земельну ділянку.
Якщо Ви не знаєте, як узаконити самовільно збудований балкон, звертайтеся до експертного сервісу DOZVIL. Досвідчені юристи допоможуть вирішити Вашу проблему з мінімальними витратами часу!

Як узаконити балкон на першому поверсі в Україні? Основний порядок

Власники квартир, які вирішили побудувати балкон, повинні пройти загальну процедуру реконструкції. Залежно від ситуації, процес оформлення може відрізнятися. Які документи повинен отримати власник під час узаконення балкона:
 • дозвіл на прибудову балкона від місцевої виконавчої влади, ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) та сусідів;
 • проект балкона, узгоджений в архітектурній інспекції;
 • технічний паспорт, який потрібно замовити після закінчення будівельних робіт;
 • виписку з держреєстру про зареєстроване право власності на об'єкт нерухомості.

Як узаконити самовільно збудований балкон на 1 або 2 поверсі?

У разі, якщо власники нерухомості вже розширили балкон, необхідно пройти таку ж саму процедуру, що і на початку будівництва об'єкта. Однак при цьому власник повинен не тільки пройти кожний етап оформлення балкона, але й сплатити штраф за зведену прибудову без дозволу.

Які документи потрібні для оформлення прибудови балкона?

Для оформлення прибудови її власник та усі співвласники повинні підготувати такі документи:
 • ідентифікаційний код і паспорт;
 • документ про право власності на квартиру;
 • техпаспорт на квартиру (якщо є).

Чи можливо на практиці отримати дозвіл на будівництво балкона?

У деяких квартирах багатоповерхових будинків балкон не передбачений. Це створює суттєві незручності власникам майна. Якщо ви вирішили зробити балкон, необхідно знати, як отримати дозвіл на будівництво та чи можна взагалі це зробити.
Для балконів, розташованих на другому поверсі та вище, дозвіл на будівництво отримати можливо, бо прибудова не потребує фундаменту. Однак для балконів на перших поверхах, які зводяться з фундаментом, процедура оформлення є проблемною. Це пов'язано з тим, що будівництво об'єктів нерухомості можливо лише власниками земельних ділянок. Найчастіше власник квартири не може отримати документ про право володіння частиною прибудинкової території, тому що вона знаходиться у власності всіх мешканців будинку. Таким чином, дозвіл на будівництво отримати практично неможливо.

Чи можливо збільшити (розширити, винести) балкон без дозволу?

В Україні існують певні норми, згідно з якими дозволяється побудувати балкон та лоджію без отримання дозвільних документів. Усе інше треба погоджувати з уповноваженими органами та оформляти офіційно.
Згідно з Інструкцією про порядок проведення технічної інвентаризації, скління балкона не відноситься до самочинного будівництва, тому отримувати дозвільні документи на такі роботи не потрібно. Відповідно, не потрібне переоформлення документів на виконане скління. Винятком є ті будинки, які належать до пам'яток архітектури.

Чи є допустимі норми для розширення балкона?

Нині багатьох жителів України цікавить, на скільки можна збільшити, розширити, вивести прибудований балкон без дозволу? Законодавство передбачає можливість перероблення теперішнього балкона без переоформлення документів.  Нові документи не потрібні, якщо виніс прибудованого балкона від вже існуючого проводиться не більше ніж на тридцять сантиметрів у довжину та ширину по підлозі основи плити).

Штраф за прибудову балкона

Як і будь-яке незаконне будівництво, несанкціонована прибудова балкона може спричинити за собою штрафи у затвердженому законодавством порядку:
 • для фізосіб передбачено мінімум 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 • для юросіб та фізосіб підприємців - від 36 прожиткових мінімумів.
Окрім штрафів необхідно врахувати, що власник об'єкта нерухомості з неузаконеним балконом не може розпоряджатися своїм майном у повній мірі. Це означає, що він не зможе об'єкт нерухомості продати, обміняти, здати в оренду або під заставу.

Скільки коштує узаконити балкон?

Узаконення вже зведеного балкона - процедура непроста, під час проведення якої можуть виникнути труднощі. Саме тому, ціна розраховується в індивідуальному порядку. Вартість залежить від:місця розташування об'єкта;
 • наявності технічної документації;
 • дотримання будівельних норм та правил під час забудови;
 • відсутність конфліктів з сусідами.
Мінімальна вартість узаконення балкона в Києві та Київській області - від 22 000 грн. Строк отримання документів - від 14 днів.

Оформлення документів на прибудову балкона з компанією DOZVIL

Побудували балкон до своєї квартири на першому поверсі? Тоді його потрібно відповідним чином оформити! Експертний сервіс DOZVIL - можливість за допомогою фахівців високого класу отримати усі необхідні документи на нерухомість в найкоротший строк!
Цікавить, як оформити самобуд? Дзвоніть та записуйтеся на безкоштовну консультацію прямо зараз!
Переваги співпраці з DOZVIL :
 1. Безкоштовна консультація. Отримати відповідь на питання по своїй справі може будь-який наш клієнт абсолютно безкоштовно. Оплата відбувається тільки за надання послуг по отриманню документів.
 2. Вирішення складних питань. Тривалий досвід роботи у сфері нерухомості дає можливість розв’язувати складні запити клієнтів. Усі ризики та нюанси обговорюємо заздалегідь, до моменту підписання договору.
 3. Документи під ключ. Якщо клієнт не може самостійно оформити документи, тоді можна скористатися послугою під ключ. Наші працівники зроблять все за Вас.
 4. Поетапна оплата. При неможливості провести оплату за послуги відразу, клієнт може скористатися поетапною оплатою - ми піклуємося про спокій та комфорт кожного, хто звернувся за допомогою.
Компанія DOZVIL може допомогти кожному! Просто зателефонуйте та задайте нам своє питання!

Безкоштовна консультація

залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

jurist 2_2

Євген Слободянюк юрист

jurist 3_2

Олена Синявська юрист

jurist 1_2

Руслан Жураковський юрист

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

Телефон повинен починатися з нуля
(Наприклад 095, 066, 096, 073 або інші)