Поділ квартири | Поділ квартири на дві окремі | 2024 | Київ та Київська обл

пн. - пт.: 09:00 - 18:00

сб. - нд.: за домовленістю

profile icon
 • У вас ще немає нових сповіщень
profile
Поділ однієї квартири на дві та більше в Києві та Київській області в 2024 році

Поділ однієї квартири на дві та більше в Києві та Київській області в 2024 році

Вартість в Києві - від 35 000 грн., в Київській області - від 25 000 грн. . Строки оформлення - від 14 днів

Якщо Ви плануєте поділити квартиру на дві та більше, в першу чергу потрібно визначити, чи є технічна можливість такого поділу. У квартирі має бути два санвузли і місце для обладнання другої кухні. При цьому, розділ дворівневої квартири на 2, є більш практичним, так як кухня і мокрі місця розташовані одне над одним, що відповідає будівельним нормам.
Для квартир, які мають кілька власників, необхідно отримати згоду кожного співвласника. Також на момент розділу, нерухомість не повинна перебувати в заставі, бути заарештованою та чи бути предметом судового розгляду.
Якщо Вас цікавить узаконення розділу квартири під ключ або інші питання в сфері нерухомості, звертайтеся до експертного сервісу DOZVIL. 

Як поділити квартиру на 2 та більше?

В Україні порядок поділу здійснюється згідно Закона України “Про містобудівну діяльність”, "Інструкції щодо проведення поділу, виділу та розрахунку часток об'єктів нерухомого майна" та іншими нормативно-правовими актами. На сьогоднішній день існує декілька варіантів оформлення розділу однієї квартири на дві:
 1. Через оформлення висновку про технічну можливість поділу об'єкта нерухомого майна. Такий варіант використовується для квартир, поділ яких не передбачає втручання в несучі конструкції будинку.
 2. Через оформлення дозвільної документації на реконструкцію квартири з поділом на дві або більше та з подальшим введенням в експлуатацію. Такий варіант підходить для випадків, що передбачають втручання в несучі та огороджувальні конструкції будинку, а також інженерні мережі.

Які роботи не можна виконувати під час поділу квартири?

Заборона на проведення деяких робіт при розподілі квартири обумовлена документом -
Згідно будівельних норм заборонено:
 • Переносити мокрі місця та встановлювати санвузли (ванні кімнати, туалети) над та під житловими приміщеннями.
 • Облаштовуючи кухню-їдальню або кухню-студію, забороняється розміщення трубопроводу та кухонного обладнання над та під житловими кімнатами.
 • Не допускається обладнання ванної/душової та туалету над та під кухнями та житловими приміщеннями. 

Як розподілити квартиру між власниками?

Поділ квартири між власниками здійснюється тільки у випадку згоди усіх власників. Поділ відбувається за таким принципом:
 • квартира ділиться на два окремих об'єкта;
 • виконується обмін частинами в утворених об'єктах між власниками шляхом нотаріальних дій (договору міни, купівлі-продажу або дарування).
Таким чином, кожен із співвласників стає єдиним власником для одного об'єкта та може пройти реєстрацію права власності на нього.

Є декілька процедур оформлення і для того щоб зрозуміти яка підходить для Вашого об'єкту, потрібно визначити до якого з нижчезазначених він відноситься:

1Оформлення поділу квартири через висновок про технічні можливості

Згідно " Інструкції про проведення поділу, виділу та розрахунку частин об'єктів нерухомого майна ", затвердженої наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 55 від 18 червня 2007 року - якщо виконання будівельних робіт не передбачає втручання в несучі конструкції, поділ об'єкта нерухомості проводиться на підставі висновку про технічну можливість поділу об'єкта нерухомого майна, без оформлення дозвільної документації на реконструкцію квартири.

Ціни і терміни

Київ

від 35 000 грн.
від 1 місяця

Київська область

від 25 000 грн.
від 1 місяця

1 етап - Розробка технічних паспортів сертифікованим інженером

Згідно з Інструкцією " Про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна ", затвердженої наказом Держбуду України № 127 від 24 травня 2001 року.

Технічний паспорт - це документ, у якому відображається планування, площа об'єкта, поверховість, дата будівництва, а також його технічні характеристики. Його завдання - відобразити фізичний стан об'єкта в документальному вигляді, для подальшого оформлення права власності. До 01 січня 2013 року, технічну інвентаризацію проводило тільки Бюро технічної інвентаризації, але на сьогоднішній день, провести заміри об’єкта і розробити технічний паспорт може організація, у якої в штаті співробітників є сертифікований інженер. Відповідно до змін в " Інструкцію про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна ", затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 658 від 28 грудня 2012 року.

2 етап - Розробка висновку про технічну можливість поділу об'єкта нерухомого майна

Висновок відображає технічну можливість поділу об'єкта, із зазначенням його майбутніх параметрів після розділу. Згідно " Інструкції про проведення поділу, виділу та розрахунку частин об'єктів нерухомого майна ", затвердженої наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 55 від 18 червня 2007 року.

3 етап - Підписання нотаріальної заяви про поділ квартири

Згідно " Інструкції про проведення поділу, виділу та розрахунку частин об'єктів нерухомого майна ", затвердженої наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 55 від 18 червня 2007 року - необхідні заяви всіх співвласників, підписи яких засвідчуються нотаріально.

4 етап - Реєстрація права власності квартир в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно з отриманням витягу з реєстру

Згідно " Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень ", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1127 від 25 грудня 2012 року.

Реєстрація права власності означає, що Ваш об'єкт зареєстрований на Ваше ім'я, а витяг з реєстру відобразить інформацію про це. Реєстрацію права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно проводить державний реєстратор або нотаріус. Витяг видається на білому аркуші А4, з підписом і печаткою реєстратора або нотаріуса.

Необхідні документи:

 1. Документ про право власності на квартиру.
 2. Технічний паспорт (при наявності).
 3. Паспорт та ідентифікаційний код власника.

2Оформлення поділу квартири через оформлення дозвільної документації на реконструкцію квартири з поділом на дві або більше (в разі невтручання в несучі конструкції, дивіться вище)

Відповідно до Закону України " Про регулювання містобудівної діяльності " № 3038-VI від 17 лютого 2011 року - якщо виконання будівельних робіт передбачає втручання в несучі конструкції об'єкта нерухомості, діє "загальна" процедура оформлення реконструкції.

Ціни і терміни

Київ

індивідуально
від 1 місяця

Київська область

індивідуально
від 1 місяця

1 етап - Розробка проекту архітектора

Реконструкція квартир з втручанням в несучі конструкції, проводиться на підставі розробленого архітектором проекту. Це документація, що містить архітектурні рішення в об’ємі, необхідному для розробки документації для будівництва об’єктів, в проектуванні яких необхідна участь архітектора. Відповідно до " Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів ", затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 45 16.05.2011 року.

2 етап - Отримання документів про авторський і технічний нагляд

Разом з проектом архітектора, знадобляться і документи про авторський та технічний нагляд. Це наказ на відповідального за проведення авторського нагляду (архітектора), а також договір, копія сертифіката інженера і наказ на відповідального інженера за проведення технічного нагляду. Згідно постанови Кабінету Міністрів України " Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури " № 903 від 11 липня 2007 року.

3 етап - Реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт в архітектурно-будівельній інспекції

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України " Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт " №466 від 13 квітня 2011 року.

Зареєстроване повідомлення є дозволом на будівництво. Для проведення реєстрації його необхідно заповнити і подати до Державної архітектурно-будівельної інспекції, зробити це можна через Центр надання адміністративних послуг. Після розгляду повідомлення, йому присвоюється серія і номер, які можна перевірити в Реєстрі дозвільних документів з вказівкою дати реєстрації.

4 етап - Розробка технічного паспорта сертифікованим інженером

Відповідно до " Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна ", затвердженої наказом Держбуду України № 127 від 24 травня 2001 року.

Технічний паспорт - це документ, у якому відображається планування, площа об'єкта, поверховість, дата будівництва, а також його технічні характеристики. Його завдання - відобразити фізичний стан об'єкта в документальному вигляді, для подальшого оформлення права власності. До 01 січня 2013 року, технічну інвентаризацію проводило тільки Бюро технічної інвентаризації, але на сьогоднішній день, провести заміри об’єкта і розробити технічний паспорт може організація, у якої в штаті співробітників є сертифікований інженер. (Відповідно до змін в " Інструкцію про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна ", затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 658 від 28 грудня 2012 року.

5 етап - Реєстрація декларації про введення об'єкта в експлуатацію в архітектурно-будівельній інспекції

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України " Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів " № 461 від 13 квітня 2011 року.

Зареєстрована декларація є документом, який підтверджує введення в експлуатацію Вашого об’єкту. Для проведення реєстрації її необхідно заповнити та подати до Державної архітектурно-будівельної інспекції, зробити це можна через Центр надання адміністративних послуг. Відповідно до змін, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 409 від 07 червня 2017 року " Про внесення змін до порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 461 " - декларація про готовність об'єкта до експлуатації більше не видається з проставленням печатки архітектурно-будівельною інспекцією, а вноситься в електронний реєстр дозвільних документів. Після розгляду Вашої декларації, проводиться її реєстрація з присвоєнням серії і номера, які можна перевірити в Реєстрі дозвільних документів із зазначенням дати реєстрації.

6 етап - Реєстрація права власності на об’єкт в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно з отриманням витягу з реєстру

Відповідно до " Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень ", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1127 від 25 грудня 2012 року.

Реєстрація права власності означає, що Ваш об’єкт зареєстрований на Ваше ім'я, а Витяг з реєстру відображає інформацію про це. Реєстрацію права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно проводить державний реєстратор або нотаріус. Витяг видається на білому аркуші А4, з підписом і печаткою реєстратора або нотаріуса.

Необхідні документи:

 1. Проект будівництва (при наявності).
 2. Документ про право власності на квартиру.
 3. Технічний паспорт (при наявності).
 4. Паспорт та ідентифікаційний код власника.

Необхідні документи для розподілу квартири

Для поділу квартири на кілька об'єктів власник повинен підготувати перелік документів. Якщо власників декілька, тоді документи повинні підготувати кожен з них. Необхідні документи:
 • технічний паспорт;
 • паспорт та ідентифікаційний код власника/власників;
 • документ про право власності на квартиру (виписка з державного реєстру, договір купівлі-продажу, дарування, свідоцтво про право власності або спадщині).

Вартість та терміни розподілу квартир на дві та більше

Вартість та терміни розділу квартири на кілька об'єктів залежить від таких факторів:
 • розташування нерухомості;
 • наявності технічної можливості поділу;
 • існування необхідної документації на об'єкт нерухомості.
Мінімальна ціна на оформлення розподілу в  Києві - від 35 000 грн., в Київській області - від 25 000 грн.. Мінімальний термін оформлення - від 14 днів.

Чи можливо розділити квартиру на студії?

Розподіл квартири на кілька студій складний, але при певних умовах можливий. В першу чергу, квартира повинна знаходитися в новобудові. У старих будинках навіть з трикімнатної квартири неможливо зробити дві студії через існуючі правила розміщення санвузлів та кухні. Також можуть виникнути проблеми при переплануванні та знесенні стін, навіть якщо придбати квартиру під студію на першому поверсі.
У новобудовах, особливо з вільним плануванням кімнат, такої проблеми немає. Якщо у приміщенні передбачено два санвузли, то зробити студії буде ще простіше. У тих будинках, де в квартирах передбачений один санвузол, можна придбати нерухомість на першому поверсі або узгодити обладнання другої кухні та санвузлів із сусідами нижче (якщо це можливо). Однак, в будь-якому випадку, на такі роботи слід отримати дозвіл у відповідних органах.

Поділ квартири з експертним сервісом DOZVIL

Деякі юридичні процеси неможливо здійснити без допомоги досвідчених професіоналів. Якщо Вас цікавить, як розділити будинок на квартири, звертайтеся до фахівців експертного сервісу DOZVIL. На безкоштовній консультації Ви зможете дізнатися нюанси своєї справи.
Головні переваги DOZVIL:
 1. Можливість отримати відповіді на питання, що цікавлять безкоштовно. У DOZVIL кожен клієнт може записатися на безкоштовну консультацію для пояснення своєї ситуації.
 2. Оплата послуг відбувається поетапно. Клієнт може сплачувати кожен етап оформлення документів окремо, тому що DOZVIL піклується про комфорт кожного.
 3. Обов'язковий крок - укладення договору між компанією та клієнтом. Надання послуг починається тільки після двостороннього підписання договору, що гарантує законність всіх процесів.
Потрібна кваліфікована юридична консультація розподілу квартири? Телефонуйте за інформацією в DOZVIL прямо зараз!

Безкоштовна консультація

залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

jurist 2_2

Юлія
Сакало юрист

jurist 3_2

Олена Синявська юрист

jurist 1_2

Руслан Жураковський юрист

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

Телефон повинен починатися з нуля
(Наприклад 095, 066, 096, 073 або інші)