Зміна цільового призначення земель (земельної ділянки) | Види землі | 2024 | Київ та Київська обл

пн. - пт.: 09:00 - 18:00

сб. - нд.: за домовленістю

profile icon
  • У вас ще немає нових сповіщень
profile
Зміна цільового призначення землі в Києві та Київській області в 2024 році

Зміна цільового призначення землі в Києві та Київській області в 2024 році

Вартість визначається індивідуально, термін - від 4 місяців

В Україні кожна земельна ділянка має своє цільове призначення. Щоб виконувати на ділянці роботи, які не передбачені призначенням такої землі, необхідно отримати рішення про затвердження зміни цільового призначення цієї земельної ділянки.
Проведення такої процедури визначається наступними законодавчими документами:
Якщо Вам необхідно дізнатися, як змінити цільове призначення ділянки землі, звертайтесь до експертів DOZVIL.

Цільове призначення землі: що це таке?

Визначення цільового призначення земельної ділянки полягає в тому, що воно використовується на підставі відповідної технічної документації із землеустрою та діючого законодавства. Це значить, що земля використовується за призначенням, яке зазначене у відповідних документах.

Які є категорії земель?

Згідно із статтею 19 Земельного Кодексу України, існує 9 категорій земель. Класифікація земель за призначенням відбувається для:
  1. Сільського господарства.
  2. Природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення.
  3. Рекреаційного призначення.
  4. Оздоровчого призначення.
  5. Житлової та громадської забудови.
  6. Історико-культурного призначення.
  7. Лісогосподарського призначення.
  8. Енергетики, транспорту, промисловості, зв’язку, оборони.
  9. Водного фонду.
Для розподілення усіх категорій, використовується класифікатор видів цільового призначення земель (КВЦПЗ), який затверджений у вигляді Наказу Державного комітету України із земельних ресурсів №548 від 23.07.2018 року під назвою “Про затвердження класифікації видів цільового призначення земель”.

У яких випадках неможливо змінити цільове призначення земельної ділянки?

Не завжди можна змінити існуюче цільове призначення ділянки землі. Заборона зміни цільового призначення земельної ділянки відбувається у наступних випадках:
  • У випадку ведення особистого селянського господарства, будівництво на такій ділянці неможливо без зміни призначення землі. Однак земля в генеральному плані належить до промислових земель чи призначена для громадського використання. Тоді можлива тільки зміна земельної ділянки під той вид, який зазначений в генеральному плані.
  • Якщо біля ділянки проходить дорога, для якої розширення включено до генерального плану і це розширення або його частина потрапляє на вказану ділянку. В такому випадку є можливість змінити призначення, однак для цього необхідно виконати поділ землі, після чого змінити саме ту частину, яка не належить до обмежень.
Згідно із Земельним Кодексом України, а саме статтею 20 із нього, існують такі правила:
  • Зміна дуже важливих земель комунальної чи державної власності відбувається тільки після погодження з Верховною Радою України.
  • Якщо потрібно зробити інше цільове призначення для ділянок, які мають природно-заповідне або інше природоохоронне призначення, а також лісогосподарське чи історико-культурне призначення, при цьому перебувають у державній/комунальній власності, то розпочати цей процес можна тільки за погодженням з Кабміном України.

Як змінити цільове призначення ділянки?

При бажанні почати будівництво на землях сільськогосподарського призначення або інших ділянках, необхідно подати документи про зміну цільового призначення певної ділянки землі. Для отримання рішення про затвердження зміни призначення ділянки, слід обов’язково підготувати план зонування або детальний план території.

Як відбувається зміна цільового призначення ділянки землі?

Згідно з чинними нормами земельного законодавства, власнику земельної ділянки потрібно пройти наступні етапи зміни функціонального призначення своєї землі:
  1. отримання на сесії рішення про дозвіл на розробку детального плану території;
  2. розробка детального плану;
  3. пройти громадські слухання;
  4. затвердження на сесії детального плану;
  5. підписання та отримання нотаріально засвідченої заяви про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка стане підставою для розробки проекту про зміну призначення землі;
  6. створити проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки за допомогою сертифікованого інженера землевпорядника. Даний проект потрібно затвердити в місцевому управлінні Держгеокадастру та місцевому відділі архітектури та містобудування;
  7. після погодження проекту, документ необхідно подати до органу місцевого самоврядування, який під час проведення чергової сесії приймає рішення про затвердження чи відмову поданого проекту землеустрою (у позитивному випадку видається рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки від місцевої ради або розпорядження від районної держадміністрації);
  8. внести змінені дані щодо призначення ділянки до Держгеокадастру з метою їх заміни на актуальні;
  9. отримати витяг про реєстрацію речових прав на об’єкт нерухомості, де буде зазначена оновлена інформація про цільове призначення земельної ділянки.

Використання землі не за цільовим призначенням

У разі, якщо на земельній ділянці побудована нерухомість, яка не відповідає призначенню такої ділянки, вона вважається самовільно збудованою або реконструйованою. Існує законодавча відповідальність за нецільове використання земельної ділянки:
  • накладення штрафів у разі проведення перевірки Державною архітектурно-будівельною інспекцією;
  • винесення рішення про знесення самобуду, якщо буде доведено, що ділянка не призначена для такого використання, а власник не бажає оформлювати документи на зміну її призначення.

Необхідні документи для зміни призначення землі

Необхідні документи, які треба підготувати власникові, щоб розпочати процес зміни функціонального призначення землі, наступні:
  • для фізичних осіб – паспорт, ідентифікаційний код та уставні документи для юридичних осіб;
  • документацію, яка підтверджує право власності на певну ділянку землі (договір купівлі-продажу/дарування, державний акт про право власності на землю, витяг з державного реєстру, заповіт);
  • нотаріально засвідчена заява власника про згоду зміни функціонального призначення землі.

Скільки коштує зміна цільового призначення землі?

Вартість в кожному окремому випадку визначається індивідуально, бо кінцева ціна залежить від наявності чи відсутності документів, місця розташування ділянки та кількості її власників.
Мінімальні терміни оформлення документів – від 4 місяців.

Змінити функціональне призначення ділянки землі з Експертним Сервісом DOZVIL

При наявності на земельній ділянці нерухомості, на яку немає дозвільної документації, звертайтесь до фахівців юридичної компанії DOZVIL. Саме з ними Ви зможете швидко узаконити самобуд та отримати всі необхідні документи на свою власність.
Чому DOZVIL – кращій вибір:
  1. безкоштовна консультація для кожного клієнта;
  2. наявність  досвіду у сфері нерухомості;
  3. оформлення документів під ключ;
  4. оформлення кожного документа законним шляхом.
Не знаєте до кого звернутися по допомогу? Дзвоніть у DOZVIL прямо зараз!

Безкоштовна консультація

залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

jurist 2_2

Юлія
Сакало юрист

jurist 3_2

Олена Синявська юрист

jurist 1_2

Руслан Жураковський юрист

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

Телефон повинен починатися з нуля
(Наприклад 095, 066, 096, 073 або інші)