Приватизувати землю під приватним будинком | Оформити у власність | 2024 | Київ та Київська обл

пн. - пт.: 09:00 - 18:00

сб. - нд.: за домовленістю

profile icon
 • У вас ще немає нових сповіщень
profile
Приватизувати землю під будинком в Києві та Київській області в 2024 році

Приватизувати землю під будинком в Києві та Київській області в 2024 році

Вартість та строки формуються індивідуально

Згідно норм чинного законодавства України, щоб узаконити будинок, потрібно мати документи, що підтверджують право власності на конкретну ділянку землі. При відсутності документів, неможливо оформити будь-який об'єкт нерухомості, який зведений або тільки планується будуватись.

Якщо у Вас виникла така ситуація, коли на будинок є оформлені документи, а на землю немає, тоді залишайте на нашому сайті заявку на зворотний дзвінок або приходьте на зустріч для детальної консультації.

Чи потрібно приватизувати земельну ділянку під будинком?

Згідно статті 377 Цивільного кодексу України, до особи, яка отримала право власності на житловий будинок, будівлю/споруду, переходить право користування такою ділянкою, на якій знаходяться об'єкти. При цьому цільове призначення, яке було закріплено за попереднім землевласником/землекористувачем, залишається в тому ж обсязі та на тих умовах.

Помилково вважати, якщо будинок оформлений у власність, то і земля також належить Вам. У дійсності, у Вас є право власності тільки на нерухомість, земля знаходиться у Вашому користуванні. Саме тому необхідно пройти процедуру приватизації. Це дозволить:

 • при необхідності укладати договір дарування, купівлі-продажу, міни;
 • приймати спадщину, тому що вступити в права спадкування можна виключно після реєстрації права власності на земельну ділянку та внесення даних до держреєстру;
 • розділити землю на кілька наділів;
 • будувати господарські будівлі;
 • провести реконструкцію будинку з розширенням геометричних форм (документи на землю не потрібні, якщо внутрішня реконструкція будинку буде проводитися без зміни геометричних форм, а загальна площа будинку буде не більше 3% від початкової).

Як оформити землю під будинком?

Етапи оформлення ділянки під будинком виглядають таким чином:

 1. Розроблення технічної документації. Для цього потрібно замовити складання технічної документації по встановленню меж землі в організації, що має ліцензію на виконання будь-яких робіт із землеустрою.
 2. Звернення до держземкадастру за місцем знаходження ділянки з відповідною заявою для присвоєння та реєстрації кадастрового номера. Результатом буде отримання Витягу з кадастру.
 3. Подача заяви в органи виконавчої влади або місцевого самоврядування для прийняття рішення про підтвердження приватизації ділянки.
 4. Реєстрація права власності на земельну ділянку з отриманням Витягу з реєстру.

Хто реєструє землю у власність під будинком?

Після отримання кадастрового номеру на земельну ділянку та внесення його до Державного земельного кадастру, необхідно провести реєстрацію ділянки у власність. Це може зробити державний чи приватний нотаріус, а також державний реєстратор. Вони вносять дані про об'єкт у реєстр, в результаті чого отримується Витяг з Державного реєстру, який підтверджує, що земельна ділянка належить власнику.

Умови для приватизації землі в приватну власність

Приватизація земельної ділянки - це процедура, при якій право користування ділянкою переходить фізичній особі. Власником такої землі стане той, хто вказаний в правовстановлюючих документах на будинок.

Існує кілька умов, згідно яких можлива приватизації землі під будинком:

 • будинок повинен бути оформлений належним чином та внесений до реєстру майнових прав;
 • ділянка повинна знаходитися в користуванні власника будинку;
 • будинок не повинен заступати за червоні лінії;
 • всі прибудови, надбудови до будинку, господарські будівлі, які знаходяться на території ділянки, повинні бути належним чином оформлені.

Перелік документів необхідних для приватизації земельної ділянки

Для того, щоб замовити послугу приватизації землі в компанії DOZVIL, власник повинен підготувати такі документи:

 • документи на будинок (договір дарування, витяг з держреєстру, договір купівлі-продажу, свідоцтво про право власності, заповіт);
 • реєстраційний код платника податків та паспорт (для фізичної особи) та уставні документи (для юридичної особи);
 • технічний паспорт;
 • витяг з Державного земельного кадастру (потрібно тоді, якщо кадастровий номер був привласнений раніше і даний документ є в наявності).

Які відмінності безкоштовної приватизації від оформлення землі з будинком?

На перший погляд безкоштовна приватизація та узаконення землі під оформленим будинком є схожими. Однак існують відмінності:

 1. При безкоштовній приватизації відбувається пошук ділянки, який нікому не належить. В той же час, ділянка на якій є зареєстроване право власності на будинок одразу підлягає приватизації.
 2. У разі приватизації ділянки на якій розташований будинок і є документи про право власності, технічна документація розробляється самостійно власником будинку без надання дозволу органів виконавчої влади або місцевого самоврядування, на відміну від безкоштовної приватизації, де дозвіл на розроблення технічної документації потрібен.

Скільки коштує узаконити землю під приватним будинком?

Терміни та вартість оформлення формуються індивідуально в залежності від місця розташування та інших чинників, які визначаються при безкоштовній консультації та після повного аналізу документів.

Замовити оформлення права власності на земельну ділянку під будинком з Експертним сервісом DOZVIL

У нашій компанії широкий спектр послуг, які ми надаємо клієнтам  в сфері нерухомості,. Якщо Вас цікавить, як узаконити прибудову до будинку або інші послуги, залишайте заявку на зворотний дзвінок - наші фахівці зателефонують Вам в найкоротший термін!

Переваги співпраці з DOZVIL:

 1. підписання договору з точним перерахуванням переліку послуг, що надаються;
 2. поетапна оплата безпосередньо за надані послуги;
 3. можливість замовити послугу під ключ;
 4. швидке вирішення будь-якої проблеми зі сфери нерухомості.

Вирішили привести в порядок документи на нерухомість? Звертайтеся в DOZVIL прямо сьогодні!

Безкоштовна консультація

залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

jurist 2_2

Юлія
Сакало юрист

jurist 3_2

Олена Синявська юрист

jurist 1_2

Руслан Жураковський юрист

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

Телефон повинен починатися з нуля
(Наприклад 095, 066, 096, 073 або інші)