Містобудівні умови та обмеження | Отримання містобудівних умов | 2024 | Київ та Київська область

пн. - пт.: 09:00 - 18:00

сб. - нд.: за домовленістю

profile icon
 • У вас ще немає нових сповіщень
profile
Містобудівні умови та обмеження в Києві та Київській області в 2024 році

Містобудівні умови та обмеження в Києві та Київській області в 2024 році

Для будинків більше 500 кв.м., будівель і споруд СС1, СС2 та СС3 класу відповідальності

Містобудівні умови та обмеження забудови - це офіційний документ, закріплений на законодавчому рівні, який має сукупність вимог до проектування і забудови земельної ділянки (поверховість і щільність забудови), відступу будинків і споруд від червоних ліній, благоустрою та озеленення ділянки, його меж та інших вимог до об'єктів забудови. Отримання містобудівних умов в Україні потрібно при будівництві або реконструкції житлових будинків, що перевищують за розміром 500 квадратних метрів, нежитлових комерційних об'єктів будь-якої площі, а також будівель і споруд СС1, СС2 і СС3 класу відповідальності. Тільки при наявності зареєстрованого в реєстрі містобудівного документа можливо отримати дозвіл на будівництво. 
Також містобудівні умови потрібні будуть якщо Вам необхідно отримати дозвіл на будівництво приватного будинку з площею понад 500 кв.м. Для будинків з площею до 500 кв.м, знадобиться отримання будівельного паспорта
Чи можлива відміна містобудівних умов та обмежень? Існує ряд випадків, коли містобудівні документи визнають недійсними (навіть за фактом їх отримання): 
 • після подачі заяви замовника; 
 • при невідповідності містобудівних умов та обмежень містобудівному законодавству і документації на місцевому рівні, а також відхилення від державних будівельних норм (ДБН), стандартів і правил скасування відбувається після проведення архітектурно-будівельного нагляду його головними інспекторами;
 • за рішенням суду. 
З 1 січня 2019 року розробляти і подавати містобудівний розрахунок в Департамент з метою оформлення містобудівних документів необов'язково. Якщо скасування відбувається згідно з рішенням судового засідання або при проведенні державного архітектурно-будівельного нагляду, відповідальні особи уповноваженого органу містобудування та архітектури несуть відповідальність на законодавчому рівні. 

Як отримати містобудівні умови та обмеження? 

Не знаєте, хто видає містобудівні умови та обмеження? У Києві людині із зібраним пакетом документів слід звернутися до Департаменту містобудування та архітектури. Необхідні документи створюються в двох примірниках - один видається замовнику, другий залишається в Департаменті. Інформація з другого примірника переноситься до реєстру містобудівних умов та обмежень (зразок для Києва можна подивитися на сайті https://kga.gov.ua/reestr). 
Процедура оформлення містобудівних умов має на меті отримання наступних документів: 
 • топографічної зйомки від геодезиста; 
 • передпроектних пропозицій від архітектора; 
 • містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від відділу архітектури. 
Офіційні містобудівні документи чинні до кінця будівельних робіт. Вони не визнаються недійсними навіть при зміні замовника на іншого або при відчуженні земельної ділянки. Будь-які зміни в уже отримані містобудівні умови можуть бути внесені лише за згодою замовника. При виявленні невідповідності в поданих документах, в їх видачі замовнику відмовляють. 

Документи для отримання містобудівних умов та обмежень 

Законодавство в будівництві передбачає наявність певних вимог, згідно з якими оформляються містобудівні документи. Однією з таких вимог є правильна подача документів до місцевого органу містобудування та архітектури від власника земельної ділянки. 
Щоб отримати містобудівні обмеження, власник повинен підготувати такі документи: 
 • паспорт та ідентифікаційний код фізичної особи або установчі документи юридичної особи; 
 • документи про право власності або користування земельною ділянкою. 

Вартість оформлення містобудівних умов і обмежень 

Для різних об'єктів нерухомості вартість оформлення розраховується в індивідуальному порядку. На ціноутворення впливають вже існуючі умови будівництва. Ціна на містобудівні умови та обмеження залежатить від: 
 • місця розташування об'єкта; 
 • наявності технічної документації. 
Вартість оформлення в Києві - від 50 000 грн., в Київській обл - від 25 000 грн. 

Отримання містобудівних умов і обмежень з компанією DOZVIL 

Виникли труднощі з оформленням документації на забудову земельної ділянки? У юридичній компанії DOZVIL досвідчені юристи допоможуть оформити містобудівний аналіз ділянки і отримати дозвіл на будівництво. 
Якщо Вас цікавить, як оформити прибудову, читайте інформацію на нашому сайті.
Головні переваги DOZVIL: 
 1. Безкоштовна консультація. Замовник оплачує тільки оформлення документів - консультація безкоштовна. 
 2. Оформлення "під ключ". Оформляємо документи без участі клієнта. 
 3. Укладення договору. Підписуємо договір з можливістю поетапної оплати. 100% вирішення проблеми. До укладення договору попереджаємо про ризики та нюансах справи, якщо вони є. Використовуємо всі законні можливості, щоб вирішити проблему клієнта. 
Виникли проблеми з оформлення документів на будівництво або нерухомість? Звертайтеся в DOZVIL - кваліфіковані юристи допоможуть вирішити Ваше питання в короткий термін!

Безкоштовна консультація

залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

jurist 2_2

Юлія
Сакало юрист

jurist 3_2

Олена Синявська юрист

jurist 1_2

Руслан Жураковський юрист

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

Телефон повинен починатися з нуля
(Наприклад 095, 066, 096, 073 або інші)