Як узаконити реконструкцію? Процедура оформлення для квартир і нежитлових приміщень

пн. - пт.: 09:00 - 18:00

сб. - нд.: за домовленістю

profile icon
  • У вас ще немає нових сповіщень
profile
Відеоблог

Як узаконити реконструкцію? Процедура оформлення для квартир і нежитлових приміщень

02.04.2021
Це відео відповість на запитання: як оформляти самовільні реконструкції у квартирах та нежитлових приміщеннях. Але попри все, необхідно розібратися, що є реконструкцією? Не варто плутати її із переплануванням, так як це різні поняття.
Отже, до реконструкції відносяться будівельні роботи, які в обов'язковому порядку вимагають оформлення дозвільної документації. Під час цих робіт відбувається втручання до опорних та огороджувальних конструкцій, а також в інженерні мережі. Реконструкцією вважається зміна функціонального призначення або зміна геометричних форм об'єкта нерухомості.
А переплануванням вважаються лише внутрішні зміни на об'єкті. Тобто втручання у опорні, огороджувальні конструкції та інженерні мережі не відбувається.  Перепланування не потребує оформлення дозвільної документації.
Розгляньмо етапи оформлення реконструкції квартири або нежитлового приміщення без зміни геометричних розмірів та функціонального призначення.
  1. У першу чергу необхідно замовити розробку проекту у сертифікованого інженера.
  2. Другим кроком слід укласти договір про авторський та технічний нагляд та отримати накази на відповідальних осіб за їх проведення. Якщо планується залучення підрядної організації для виконання будівельних робіт, необхідно укласти договір з підрядником. Також слід отримати наказ на відповідальну особу.
  3. Далі слід зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт в органах архітектурно-будівельного контролю. Повідомлення повинно мати серію і номер, які можна перевірити на Порталі державної електронної системи у сфері будівництва.
  4. Після цього необхідно замовити розробку технічного паспорта у сертифікованого інженера. Саме у техпаспорті буде відображено планування, площа об'єкта, поверховість, дата побудови та інші технічні характеристики.
  5. Наступний крок - реєстрація декларації щодо готовності об'єкта до експлуатації в органах архітектурно-будівельного контролю. Зареєстрований документ підтверджує можливість експлуатації об'єкта. Декларація має серію та номер, реєстрацію яких можна перевірити на Порталі державної електронної системи у сфері будівництва.
  6. Останнім кроком є ​​реєстрація права власності на об'єкт у Державному реєстрі майнових прав на нерухоме майно. Обов'язково видають витяг з реєстру, який є підтвердженням права володіння нерухомістю.
Якщо у вас залишилися питання з приводу проведення реконструкції у квартирі чи нежитловому приміщенні, записуйтеся на безкоштовну консультацію! Телефони для зв'язку є під цим відео. Також ви можете перейти до нашого сайту та залишити заявку на зворотний дзвінок у спеціальній формі.
А в наступному відео ми поговоримо про переведення квартири у нежитлове приміщення та про зміну функціонального призначення приміщень.
До зустрічі в наступних відео!
Переводення з житлового фонду в нежитловий - https://dozvil.ua/perevod-zhilogo-pomesheniya--kvartiry--v-nezhiloe
Узаконити самобуд - https://dozvil.ua/oformlenie-samostroya
Узаконити реконструкцію - https://dozvil.ua/oformlenie-rekonstrukcii---pereplanirovki

Безкоштовна консультація

залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

jurist 2_2

Юлія
Сакало юрист

jurist 3_2

Олена Синявська юрист

jurist 1_2

Руслан Жураковський юрист

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

Телефон повинен починатися з нуля
(Наприклад 095, 066, 096, 073 або інші)