Як узаконити самовільну забудову? Процедура оформлення будівель до 1992 року

пн. - пт.: 09:00 - 18:00

сб. - нд.: за домовленістю

profile icon
  • У вас ще немає нових сповіщень
profile
Відеоблог

Як узаконити самовільну забудову? Процедура оформлення будівель до 1992 року

02.04.2021
Зараз ми детально розберемо, що таке самовільне будівництво та які об'єкти найчастіше можуть стати самобудом. І звичайно, розглянемо найпоширеніші процедури щодо оформлення самочинного будівництва.
Отже, до самобуду відноситься будь-який об'єкт нерухомості, який збудували або реконструювали без оформлення Dozvilьної документації. Також до нього відносять ті об'єкти, які були зведені з порушенням містобудівних норм та правил.
Найчастіше самобудом є:
  • Дачні, садові та житлові будинки, прибудови до них та господарські будівлі, які є поруч на ділянці.
  • Гаражі.
  • Самовільні реконструкції в квартирах та нежитлових приміщеннях.
  • Нежитлові будівлі та споруди, які стоять окремо, тощо.
Треба розуміти, що вибір процедури реєстрації для кожного об'єкта відрізняється та залежить від типу нерухомості, дати її побудови та загальної площі. На підставі цього існує 6 процедур оформлення. Давайте їх перерахуємо.
  1. Перша. Її використовують для оформлення приватних будинків, прибудов до них та господарських будівель, які розташовані на території ділянки. Також процедура застосовується для узаконення гаражів в гаражних кооперативах. Всі об'єкти повинні бути побудовані до 5 серпня 1992 року.
  2. Друга процедура - будівельна амністія. Процедуру використовують під час оформлення приватних будинків із площею до 300 кв.м ., А також прибудов до них та господарських будівель на ділянці, які були зведені до 9 квітня 2015 року. Також амністія актуальна щодо узаконення будівель та споруд сільськогосподарського призначення, які були побудовані до 11 березня 2011 року.
  3. Третя процедура призначена для всіх приватних будинків з площею меншою ніж 500 кв.м . Її також використовують для отримання документів власності на прибудови до будинків і господарських будівель на ділянці. Для цієї категорії об'єктів рік зведення не має значення. Нерухомість може будуватися одразу або вже бути зведеною.
  4. Четверта процедура також для приватних будинків, але площею понад 500 кв.м . Також її застосовують щодо узаконення нежитлових будівель та споруд, наприклад, магазинів, офісних будівель або невеликих складів. Можна сказати, що процедура підходить для об'єктів класу з незначними наслідками СС1.
  5. За допомогою п'ятої процедури можна узаконити внутрішні та зовнішні реконструкції об'єктів із класом наслідків - СС2 і СС3. Спектр таких об'єктів досить різноманітний - торгові та офісні центри, заводи, склади, автозаправки та багато іншого. Проте на практиці самовільне будівництво саме такої нерухомості є нечастим явищем.
  6. І шоста процедура, яка допомагає легалізувати самовільну реконструкцію в квартирах і нежитлових приміщеннях.
Варто зауважити, що тема самобуду, особливо у нашій країні, має багато нюансів. Тому наш огляд буде виходити частинами, для того, щоб ви могли краще зрозуміти кожну процедуру. Сьогодні детальніше ми розглянемо першу процедуру.
Отже, всі приватні будинки та гаражі, які були зведені до 5 серпня 1992 року, не вимагають введення в експлуатацію. На ці об'єкти одразу реєструють право власності у Державному реєстрі майнових прав. Це робиться на підставі Постанови Кабінету Міністрів України "Про державну реєстрацію майнових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
Взагалі, процедура оформлення нерухомості, яка була побудована до 1992 року, має такі етапи:
  • По-перше, необхідно підготувати документи щодо права власності на землю або розпорядження про виділення землі в користування. Головне при цьому - підтвердити, що ділянка належала власнику або кооперативу до 5 серпня 1992 року. Для цього потрібна наявність окремого розпорядження про виділення землі в користування. Іноді це розпорядження може бути вписано на підставі видачі документів про право власності на землю.
  • По-друге, власник повинен замовити техпаспорт на об'єкт. Це робиться у сертифікованого інженера з технічної інвентаризації.
  • По-третє, необхідно провести реєстрацію права власності на об'єкт в реєстрі нерухомості. Тільки після виконання всіх реєстраційних дій, можна отримати витяг з реєстру нерухомості. Саме цей документ підтверджує право власності на конкретний об'єкт.
У наступному відео ми з вами поговоримо про будівельну амністію, яка застосовується при оформленні будинків із площею до 300 кв.м ., прибудов до них та господарських будівель на ділянці, які були зведені до 5 квітня 2015 року.
Якщо у вас залишилися питання або ви не хочете власноруч займатися оформленням документів, дзвоніть та записуйтеся на безкоштовну консультацію. Номери телефонів під відео. Також ви можете залишити заявку на нашому сайті DOZVIL.
Дякую за увагу і гарного дня!
Переведення з житлового фонду в нежитловий - https://dozvil.ua/perevod-zhilogo-pomesheniya--kvartiry--v-nezhiloe
Узаконити самобуд - https://dozvil.ua/oformlenie-samostroya
Узаконити перепланування - https://dozvil.ua/uzakonit-pereplanirovku





Безкоштовна консультація

залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

jurist 2_2

Євген Слободянюк юрист

jurist 3_2

Олена Синявська юрист

jurist 1_2

Руслан Жураковський юрист

Передзвонимо через 30 секунд

Внесемо ясність в оформленні документів на нерухомість

Телефон повинен починатися з нуля
(Наприклад 095, 066, 096, 073 або інші)