Відеоблог
Перевод квартиры в нежилой фонд. Процедура оформления
02.04.2021
Тема переведення житлової квартири в нежитловий фонд дуже актуальна. У нашій країні найчастіше купують квартири на перших-других поверхах задля подальшої їх експлуатації як нежитлову нерухомість. З цієї причини зараз ми розглянемо процедуру переведення квартири у нежитлове приміщення з облаштуванням окремої вхідної групи.
- Отже, перший етап процедури оформлення - розробка технічного висновку про можливість переведення квартири у нежитлове приміщення. Цим займається сертифікований інженер.
- На другому етапі необхідно отримати лист в органах архітектури про можливість переведення квартири у нежитлове приміщення.
- На третьому етапі необхідно отримати містобудівні умови та обмеження в органах архітектури.
- Четвертим є етап розробки проекту у сертифікованого архітектора.
- П'ятий етап - це укладення договорів про авторський та технічний нагляд. Обов'язково потрібно отримати накази на відповідальних осіб за їх проведення. Якщо планується виконання всіх будівельних робіт підрядниками, слід укласти з ними договір та отримати наказ на відповідальну особу.
- Далі шостий етап - виконується реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт в органах архітектурно-будівельного контролю. Документу присвоюється номер та серія. Ці дані можна перевірити на Порталі державної електронної системи у сфері будівництва.
- Сьомим етапом є укладення договору та отримання контрольної картки на порушення благоустрою. Слід врахувати, що контрольна картка діє 1 місяць з моменту видачі. За цей період потрібно виконати усі необхідні роботи або пролонгувати дію документа ще на 1 місяць. Коли роботи будуть закінчені, контрольну карту потрібно закрити.
- Восьмим етапом є розробка технічного паспорта у сертифікованого інженера. У документі будуть відображені усі технічні характеристики об'єкта - планування, поверховість, площа об'єкта та інші. Техпаспорт розробляється тільки після закінчення будівництва.
- На дев'ятому етапі відбувається реєстрація декларації про готовність об'єкта до експлуатації. Для цього необхідно звернутися до органів архітектурно-будівельного контролю. Наявність документу підтверджує можливість використання об'єкта за призначенням. Декларація, як і повідомлення, має номер та серію. Їх можна подивитися на Порталі державної електронної системи у сфері будівництва.
- І останній етап - це реєстрація права власності на об'єкт нерухомості. Реєстрація виконується у Державному реєстрі майнових прав на нерухоме майно з отриманням витягу з реєстру.
Залишилися питання з приводу переведення квартири у нежитлове приміщення? Дзвоніть за телефонами, які вказані під відео, або записуйтеся на безкоштовну консультацію. А також переходьте на наш сайт Dozvil і залишайте заявку.
До зустрічі в наступному ролику!
Переведення з житлового фонду в нежитловий - https://dozvil.ua/perevod-zhilogo-pomesheniya--kvartiry--v-nezhiloe
Узаконити самобуд - https://dozvil.ua/oformlenie-samostroya
Узаконити перепланування - https://dozvil.ua/uzakonit-pereplanirovku
Інші відео:
Всi послуги