2612

Державна архітектурно-будівельна інспекція України в 2023 році

2612
Державна архітектурно-будівельна інспекція України в 2023 році
Дана стаття має суто інформативний характер. Юридична компанія DOZVIL не несе відповідальності за роботу Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) та не має точних даних з приводу функціонування органу.
Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція) належить до центральних органів виконавчої влади. Діяльність ДАБІ очолює Кабмін України через Мініст розвитку громад та територій. Головна мета функціонування інспекції – виконання завдань, які пов’язані з державним архітектурно-будівельним контролем. Також сюди відносяться усі маніпуляції з документами, які дозволяють легально проводити будівельні роботи та приймати об’єкти в експлуатацію.
Згідно Постанови Кабміну 294 від 09 липня 2014 року головне завдання ДАБІ – це здійснення державної політики з питань, які пов’язані з архітектурно-будівельним контролем та наглядом. Сюди входить надання дозволу на виконання будівництва та реєстрація документів щодо введення об’єктів в експлуатацію.
Слід зазначити, що у середині літа 2020 року Кабмін України оголосив про початок дії іншого Реєстру будівельної діяльності у межах реформи містобудування. Повинен був розпочатися процес ліквідації ДАБІ, щоб створити нові органи, здатні функціонувати без корупції. Однак з цього нічого не вийшло, тому на сьогодні Держархбудінспекція залишається єдиним органом державної влади, за допомогою якого можна зареєструвати дозвіл на будівництво або отримати інші документи. Сайт ДАБІ дозволяє отримати більш детальну інформацію щодо роботи органу.
Якщо Вам необхідно отримати документи в організації ДАБІ Київ, але у Вас обмаль часу, звертайтесь до юридичної компанії DOZVIL. Наші спеціалісти допоможуть оформити все під ключ.

Основна діяльність держархбудінспекції України

В Україні ДАБІ реалізує свої обов’язки наступним чином:
 • Робить загальною практику застосування норм законодавства у тих питаннях, які належать до її компетенції. Також працює над розробкою пропозицій, які здатні удосконалити містобудівне законодавство.
 • Проводить реєстрацію повідомлень про початок виконання підготовчих/будівельних робіт або скасовує це право.
 • Проводить усі маніпуляції з документами по типу: реєстрація, скасування або анулювання отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
 • Робить введення об’єктів в експлуатацію, в результаті чого проводить реєстрацію декларації або сертифіката. Якщо є підстави, видає відмову у видачі документації, а також скасовує/анулює їх.
 • Працює з реєстром будівельної діяльності, у який вносяться всі дані щодо об’єктів будівництва. Це відбувається у тих випадках, коли власник подавав документ, який запрошується, саме у ДАБІ.
 • Проводить перевірку порушення відповідності законодавству тих документів, які були прийняті територіальними органами ДАБІ.

Чи існує ДАБІ реєстр?

До 2020 року у ДАБІ України реєстр дозвільних документів підпорядковувався безпосередньо архітектурно-будівельній інспекції. Але з 17 червня 2020 року ДАБІ реєстр було скасовано, бо з’явився новий будівельний Реєстр, який став підпорядковуватися лише державі.
У новому Реєстрі до будь-якого об’єкту прикріплюється єдиний у своєму роді ідентифікатор, тому в одному місці на об’єкт нерухомості можна подивитися всю інформацію. У актуальному Реєстрі можна знайти:
 • Дані про усі дозвільні документи, які отримуються під час виконання будівельних робіт.
 • Інформацію, чи введена конкретна нерухомість в експлуатацію, тобто наявність зареєстрованого сертифіката або декларації.
 • Наявність у нерухомості будівельного паспорту чи містобудівних умов.
 • Документ, який підтверджує присвоєння поштової адреси або вказує на відмову та причину цього.
Також у Реєстрі заходиться й інша інформація, яка безпосередньо стосується будівництва.

Які документи на нерухомість отримують в ДАБІ?

Усі відвідувачі інспекції державного архітектурного будівельного контролю мають право на отримання наступних документів:
 • повідомлення про початок виконання підготовчих/будівельних робіт;
 • дозволу на будівництво;
 • декларацію про введення в експлуатацію об’єкту нерухомості;
 • сертифікату про введення в експлуатацію та інші необхідні документи.

Зареєструвати документи в ДАБІ разом з експертним сервісом DOZVIL

Оформлення будь-яких документів на нерухомість чи будівництво вважається складним та довготривалим процесом. Щоб виключити ризик невдачі, звертайтесь до компанії DOZVIL. Спеціалісти з багаторічним досвідом роботи в сфері нерухомості допоможуть отримати необхідні документи якомога швидше. В тому числі ті, які видає тільки Державна будівельна інспекція.
Головні переваги співпраці з DOZVIL:
 1. Безкоштовна консультація, на якій Ви зможете вирішити питання.
 2. Оформлення документів під ключ. З нами Вам не треба втрачати свій час – ми все зробимо самостійно.
 3. Постійний зв’язок. Ви не будете турбуватися, як просувається робота над Вашою справою. Наші фахівці завжди самостійно дзвонять та повідомляють про зміни.
 4. Отримання пакету документів можливо кур’єром або у нашому офісі під час особистої зустрічі.
Якщо Ви бажаєте узаконити реконструкцію без зайвої втрати часу – звертайтесь до DOZVIL. Ми зробимо все якнайшвидше.