8446
Детальний план: загальна інформація в 2024 році
8446
Зміст
Детальний план території (ДПТ) відноситься до важливих документів, які необхідні під час проектування нерухомості. З цієї статті ви дізнаєтесь щодо загальної характеристики детального плану території, основні положення документу, його склад тощо. Юридична компанія DOZVIL не займається питаннями розробки детального плану території, тому стаття матиме виключно інформативний зміст щодо основних понять.
Проте, якщо Ви маєте запитання щодо отримання дозволу на будівництво або введення нерухомості в експлуатацію, DOZVIL може допомогти Вам уже на першій консультації.
Що таке детальний план території (ДПТ)?
Детальний план території відноситься до основних документів у містобудівній документації та конкретизує генеральний план території. ДПТ - це можливість визначити планувальну організацію та розвиток такої території у її межах.
ЗУ “Про містобудівну діяльність” містить у собі опис пунктів, які визначають поняття детального плану. До них відносять:
- червоні лінії та лінії обмеження забудови;
- межі прибережних захисних смуг;
- концепції планувально-просторового устрою;
- містобудівні умови та обмеження;
- пріоритетність та масштаб інженерної підготовки території;
- доцільність, послідовність та обсяги реконструкції забудови;
- межі пляжних зон водних об’єктів.
ДПТ міста Києва можливо знайти на сайті Департаменту архітектури та містобудування і отримати його можете звернувшись безпосередньо в Департамент містобудування. У Київській області для отримання детального плану потрібно звернутись до відділу архітектури місцевих органів або об’єднаної територіальної громади (ОТГ).
Зміст детального плану території
ДПТ складається з наступних частин:
- затверджувальна частина;
- обґрунтування;
- програма реалізації проекту.
В той же час ДПТ відображає:
- чіткі межі збудованого об’єкту на території;
- дійсні межі існуючих та розміщених по сусідству інших володінь землі;
- вулиці та дороги з чіткою межею з червоних ліній;
- функціональне використання землеволодіння, на який планується реалізація проекту;
- споруди, які плануються до реконструкції або зносу;
- орієнтовне регулювання забудови;
- вимоги до забудови, які встановлені законодавством та містобудівним планом.
Також слід розуміти, що ДПТ не повинен суперечити генеральному плану. Під час виявлення будь-яких відмінностей між документами, детальний план не може бути прийнятий – його відхиляють. Цей процес відбувається шляхом складання звіту з точною вказівкою причини відмови ДПТ. Коли документ буде доопрацьований, його можна знову подати в установленому порядку до адміністративних органів.
Склад детального плану території
Згідно з ДБН Б.1.1.-14:2012 “Склад та зміст детального плану території”, детальний план у своєму складі має текстові та графічні матеріали. Усі текстові матеріали плану описують графічні та мають вигляд пояснювальної записки. Графічні матеріали являють собою перелік схем, які обумовлені державними будівельними нормами України. Також графічні матеріали можуть містити додаткові, які ілюструють та обґрунтовують ініціативи, що стосуються планування території. Такі додатки виконуються за окремим фінансуванням.
У матеріалах детального плану не може бути використана інформація з обмеженим доступом, а також бути обмеженою у доступі. У детальному плані території повинна знаходиться інформація щодо межі та правового режиму всіх елементів ділянки, а також обмежень у використанні земель, які були встановлені до або під час розроблення проекту.
Розробка детального плану території
Формування детального плану потрібне для:
- структурно-планувальних елементів на всій місцевості населеного пункту, які відповідають цілісному планувальному характеру з використанням затвердженого генерального плану даного населеного пункту;
- окремої території або територій за межами населеного пункту, які мають певне функціональне використання (житлове, рекреаційне, оздоровче, виробниче тощо), основою чого являється затверджена містобудівна документація та матеріали земельного/містобудівного кадастрів;
- земельної ділянки за межами населеного пункту для розміщення окремого об’єкта будівництва з використанням затвердженої містобудівної документації на основі відомостей земельного та містобудівного кадастрів.
Хто замовляє та погоджує детальний план?
Складання детального плану конкретної ділянки не повинно порушувати норми ДБН ДПТ. Необхідно, щоб роботу здійснював суб’єкт господарювання. У складі останнього обов’язково повинен бути архітектор з кваліфікаційним сертифікатом. Розгляд та затвердження детального плану території у межах населеного пункту відбувається шляхом звернення до виконавчих органів міської ради або органів об’єднаної територіальної громади.
Якщо план зонування території відсутній, тоді треба звернутися безпосередньо до міської, селищної або сільської ради, інтереси яких представляють ОТГ. У випадках, коли детальний план розробляється для об’єктів, розташованих поза межами населеного пункту, його розгляд та затвердження відбувається у відповідній районній державній адміністрації.
Випадки розроблення ДПТ
Розробка детального плану є необхідною під час визначення всіх умов та заборон розміщення будь-яких конструкцій та розподілу територій на зони. При необхідності розташування об’єкту нерухомості на ділянці, слід використати ДПТ.
Додатково детальний план території потрібен у наступних випадках:
- при необхідності впорядкування виконання інженерних робіт та розташування безпосередньо інженерних мереж на ділянках під забудову;
- при необхідності визначення варіантів впорядкування руху транспорту та пішохідних зон, а також упорядкування робіт з благоустрою і озеленення території, яка призначена для забудови;
- під час розробки проектів забудови будівництва незалежно від їх масштабів (це може бути один будинок або котеджне містечко);
- під час возведення соціальних конструкцій, а також для отримання прибутку (до них відносять розважальні центри, спа-комплекси тощо);
- при розробці проектів конструкцій, які відносяться до об’єктів інфраструктури або інженерної спрямованості, наприклад, міст або дорога;
- при здійсненні землевпорядних робіт, до чого відносять землевідведення;
- під час формування показників для забудови окремих земельних ділянок;
- якщо необхідне уточнення містобудівних умов та обмежень відповідно до плану зонування, якщо останній існує.
Якщо Вам необхідно узаконити прибудову або інший документ з будівництва на нерухомість, звертайтесь до юридичної компанії DOZVIL. Для швидкого зв’язку залишайте свій номер телефону у спеціальній формі на нашому сайті.
Відео відгуки про нас
Відео відгуки про нас