29769

Як розділити будинок в 2024 році?

29769
Як розділити будинок в 2024 році?
Можливість розділу будинку для його співвласників регулюється на законодавчому рівні. В Україні в 2024 році існує три варіанти оформлення цієї процедури, після проведення якої утворюються різні об'єкти:
- Розділ будинку на кілька квартир. Такий спосіб оформлення застосовується для утворення кількох квартир, якщо не планується втручання в несучі конструкції будинку.
- Розділ приватного будинку на кілька будинків. Такий спосіб оформлення використовується, коли відбувається поділ будинку на кілька будинків без втручання в його несучі конструкції.
- Оформлення дозвільної документації на реконструкцію будинку з його поділом на два і з подальшим введенням в експлуатацію. Такий спосіб оформлення документів використовується, якщо є технічна можливість розділити будинок на два окремих. У цьому випадку передбачається втручання в несучі конструкції будинку.
Юридична компанія DOZVIL допоможе розділити будинок на законних підставах і оформити належну документацію на нові об'єкти. Телефонуйте, ми проведемо для Вас безкоштовну консультацію!

Основні умови при розділі будинку

Розділ будинку на двох власників можливий в тому випадку, якщо будуть виконані наступні умови:
- всі співвласники будинку дають згоду і беруть участь в процедурі розділу. При виникненні суперечок, вирішити їх можна буде тільки в судовому порядку;
- існує реальна технічна можливість розділити будинок. Це важлива умова, так як поділ будинку не завжди можливий, особливо при наявності на земельній ділянці різних господарських будівель. Право власності на них також підлягає розподілу;
- між власниками повинна бути розділена земельна ділянка з окремо присвоєними кадастровими номерами, а також новостворені ділянки повинні бути внесені до реєстру майнових прав на нерухоме майно;
- при наявності неоформленої реконструкції будинку, прибудови до нього або господарської будівлі, яка знаходиться поруч з будинком, розділити будинок не можна до тих пір, поки не буде оформлено право власності на всі зміни або споруди. З тієї ж причини не можна виконати розділ недобудованого будинку, у зв'язку з відсутністю дозвільної документації. Винятком з правил може стати тільки поділ недобудованого будинку в судовому порядку.
Також не можна розділити будинок, якщо він є предметом судового розгляду, заарештований судом або знаходиться в заставі.
Юридична компанія DOZVIL допоможе законним чином розділити приватний будинок на квартири або на два господаря. Звертайтеся до нас за оформленням документів на отримання права власності частини будинку!

Процедура розділу приватного будинку

Розділити приватний будинок можливо трьома способами:
1. Процедура оформлення розділу будинку на кілька квартир виглядає наступним чином:
- Розробка висновку про технічну можливість поділу об'єкта.
- Розробка технічних паспортів на кожну квартиру.
- Підписання нотаріальної заяви про поділ будинку.
- Оформлення документів про присвоєння поштової адреси кожній квартирі.
- Реєстрація права власності на кожну з квартир.
2. Далі розглянемо процедуру, як розділити приватний будинку на дві адреси (будинки):
- Розробка висновку про технічну можливість поділу об'єкта.
- Розробка технічних паспортів на окремі будинки.
- Підписання нотаріального договору про виділення частини з спільної власності.
- Оформлення документа про присвоєння поштової адреси кожному будинку.
- Реєстрація права власності на кожен з будинків.
3. Якщо поділ будинку відбувається з втручанням в його несучі конструкції, процедура оформлення включає в себе:
- Розробку проекту архітектором.
- Отримання документів про авторський та технічний нагляд.
- Реєстрацію повідомлення про початок будівельних робіт.
- Розробку технічного паспорта.
- Реєстрацію декларації про готовність об'єктів до експлуатації.
- Отримання документу про присвоєння поштової адреси кожному новому будинку.
- Реєстрація права власності на будинки.
Слід врахувати, що розділити будинок, якщо він не оформлений, неможливо. До тих пір, поки не зареєстрована декларація про введення об'єкта в експлуатацію і не отримано право власності на нього, будинок вважається самобудом.

Документи для розділу будинку

Основні документи для розділу будинку, які повинен надати власник нерухомості є наступними:
- паспорт;
- ідентифікаційний код;
- документи про право власності на будинок і землю;
- технічний паспорт на будинок (при наявності).
Слід врахувати, що розділити житловий будинок можливо тільки в тому випадку, якщо співвласники будинку і земельної ділянки дійдуть до спільної згоди і братимуть участь в цьому процесі. Якщо хтось із власників проти, недоступний і не може зробити довіреність, тоді питання розділу може вирішуватися тільки в судовому порядку.
Не знаєте, з чого почати поділ приватного будинку або Вам до нього потрібно узаконити прибудову? Скористайтеся послугами юридичної компанії DOZVIL! Досвідчені фахівці допоможуть зі збором необхідної документації та з вирішенням складних питань.

Вартість оформлення розділу будинку

Якщо Вас цікавить, скільки коштує розділ будинку, то важливо врахувати, що на формування вартості послуг з оформлення впливають такі фактори:
- місце розташування будинку (в місті Києві або Київській області);
- загальна площа будинку;
- чи розділена земельна ділянка на окремі;
- чи є готова схема розділу будинку, і наскільки вона відповідає будівельним нормам;
- підготовлена ​​технічна документація.
Розділ житлового будинку буде коштувати від 30 тис. грн. для процедур, проведення яких не вимагає підготовки повідомлень до початку будівельних робіт і реєстрації декларації про введення об'єкта в експлуатацію. Час оформлення документів займає від 3 тижнів.
У разі необхідності оформлення дозвільної документації на реконструкцію будинку і його поділ, підсумкова вартість формується індивідуально для кожного об'єкта. Термін підготовки документів для міста Києва - від шести місяців, для київської області - від трьох місяців.
Якщо у Вас виникла складна ситуація або потрібно підготувати документи на розділ будинку в короткий термін, звертайтеся в юридичну компанію DOZVIL. Ми оперативно запропонуємо максимально ефективне вирішення проблеми!