11010

Як узаконити перепланування нежитлових приміщень в 2024 році?

11010
Як узаконити перепланування нежитлових приміщень в 2024 році?
Щоб «вільно» розпоряджатися своїм нерухомим майном, необхідно підтримувати в порядку документи про право власності, які точно будуть відображати перебудову або перепланування всередині приміщення (якщо такі проводилися).
З цієї статті Ви дізнаєтесь відмінності між реконструкцією і переплануванням в приміщеннях, чому їх потрібно узаконювати і як зареєструвати перепланування нежитлового приміщення. Додатково Ви дізнаєтеся, які документи необхідні під час процедури оформлення перепланування, а також як вираховується вартість послуг на узаконення перепланування.

Чим відрізняється перепланування та реконструкція?

Перш, ніж почати оформлення документів на будівельні роботи, які плануються проводитися або вже проведені в приміщенні, потрібно зрозуміти до якого виду вони належать. Роботи, що виконуються в нежитловому приміщенні, діляться на два види:
Перепланування нежитлового приміщення - це роботи, при яких не передбачено втручання в несучі стіни, тому оформляти дозвіл на будівництво немає необхідності. Однак потрібно переоформити інші документи, щоб вони відповідали проведеним в приміщенні робіт. До перепланування відносять знесення не несучих перегородок і побудова нових, якщо подібні дії не змінюють зовнішні межі об'єкта.
- Реконструкція - це будівельні роботи, які передбачають втручання в несучі та огороджувальні конструкції, інженерні мережі, також сюди відноситься зміна функціонального призначення або розширення геометричних форм нежитлового приміщення. Документальне оформлення реконструкції нежитлового приміщення - це перший крок, який слід зробити перед початком виконання будівельних робіт. Якщо реконструкція нежитлового приміщення вже виконана, то в обов'язковому порядку необхідно оформити дозвільну документацію на самовільне будівництво. Для більш детальної інформації щодо процедури оформлення реконструкції, Ви можете перейти по посиланню на сайт.
Якщо Вам необхідно оформити документацію відповідно до проведених в приміщенні роботами, юридична компанія DOZVIL допоможе зробити це в найкоротші терміни.

Чи потрібно проводити узаконення перепланування нежитлового приміщення?

Проведена в нежитловому приміщенні перепланування не вимагає оформлення дозвільних документів, оскільки роботи такого роду не належать до будівельних та не потребують оформлення дозволів на будівництво.
Однак, хоч дозвіл на будівництво і не потрібно, реєстрація перепланування нежитлових приміщень повинна бути виконана у відповідності з проведеними змінами. Якщо цього не зробити, для нежитлового приміщення можуть виникнути складнощі з проведенням нотаріальних дій, до яких відносяться:
- продаж;
- дарування;
- здача в оренду;
- успадкування;
- міна;
- використання в якості застави.
Це пов'язано з тим, що після перепланування змінюється площа приміщення і його форма, тобто зазначені дані в правовстановлюючих документах не будуть відповідати фактичної планування приміщення. Це порушення буде виявлено відразу ж під час проведення замірів за технічної інвентаризації, необхідної для розробки технічного паспорта. Згідно із законодавством України, на сьогоднішній день дійсність техпаспортів становить один рік, тому старі техпаспорта, в яких вказана планування до змін в приміщенні, є недійсними.
Якщо у Вас є незаконне перепланування, яку Ви зробили, але не оформили, звертайтеся за безкоштовною консультацією в юридичну компанію DOZVIL. Наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші запитання!

Як оформити перепланування?

Незважаючи на те, що отримання дозволу на будівництво, а потім і, введення об'єкта в експлуатацію, при переплануванні не потрібно, але оформити узгодження перепланування і належну документацію необхідно. Процедура оформлення виглядає наступним чином:
1. Розробка технічного паспорта, в якому будуть відображатися технічні характеристики об'єкта, його планування, площа, поверховість і дата проведення змін. А також довідка-характеристика, із зазначенням за рахунок яких робіт змінилася площа об'єкта.
2. Реєстрація права власності на нежитлове приміщення в Державному реєстрі прав на нерухоме майно з внесенням нової інформації про площі приміщення, відповідно до виданого технічним паспортом. В результаті власник нерухомого майна отримує виписку з реєстру.
Якщо ви до цих пір не знаєте, як отримати дозвіл на перепланування і чи потрібна ця процедура, пропонуємо звернутися в юридичну компанію DOZVIL. Досвідчені фахівці безкоштовно проконсультують Вас і дадуть відповідь на всі питання.

Які документи потрібні для оформлення перепланування нежитлового приміщення?

Для власника нежитлового або житлового приміщення, який збирається узаконити вже готову перепланування або тільки планує її зробити, потрібно буде надати документи:
- паспорт та ідентифікаційний код (ці документи повинні надати всі співвласники нежитлового приміщення);
- технічний паспорт до перепланування (якщо є);
- документи про право власності на нежитлове приміщення.
Дозвільна документація для цього виду робіт не потрібно, тому оформлення проходить в рази простіше.

Вартість оформлення перепланування в нежитловому приміщенні

Ціни на послуги з оформлення перепланування нежитлового приміщення формуються індивідуально для кожного об'єкта, оскільки вони залежать від таких факторів:
- розташування приміщення (місто Київ або Київська область);
- загальної площі приміщення;
- робіт, які проводилися в приміщенні, і наскільки вони відповідають будівельним нормам;
- наявності у власника технічної документації на об'єкт.
Юридична компанія DOZVIL допоможе зареєструвати і отримати необхідні документи після перепланування нежитлового приміщення в найкоротші терміни. Ми чекаємо Вашого дзвінка!