33822
Як узаконити реконструкцію будинку в 2024 році?
33822
Зміст
Реконструкція приватного будинку - це можливість підвищити рівень комфорту і якість життя за рахунок переобладнання житла. Більшість будинків в Україні - це старі будівлі, тому їх внутрішнє планування і окремі частини комунікацій не відповідають сучасним будівельним нормам і вимогам.
У цій статті Ви знайдете інформацію про те, що таке реконструкція приватного будинку, як виглядає процес оформлення реконструкції і який перелік необхідних документів для цього повинен мати власник будинку. Якщо Ви вже виконали реконструкцію в своєму будинку, то зможете дізнатися, чому потрібно узаконювати зміни в будинку і скільки коштує ця процедура в Україні.
Що таке реконструкція приватного будинку?
Реконструкція приватного будинку - це будівельні роботи, які передбачають втручання в несучі та огороджувальні конструкції будинку, розширення його геометричних форм, а також спорудження поруч з будинком господарських будівель.
Реконструкція старого будинку може полягати в повній зміні його зовнішнього вигляду: надбудові верхніх поверхів або мансарди, прибудови додаткових кімнат, виконанні нових віконних / дверних прорізів і т.д. Додатково можуть бути зміни в інженерних комунікаціях будинку: зміна розташування трубопроводів каналізації або розташування вентиляційних шахт і т.д.
Для проведення будь-якої з перерахованих робіт потрібна дозвільна документація на будівництво, так як змінюється форма і площа будинку. Винятком, що не вимагає оформлення нових документів, є повний капітальний ремонт будинку, під час якого відбувається заміна застарілих та аварійних його частин: фундаменту, даху, частини стіни, фасаду та інших. Технічні параметри будинку, такі як кількість поверхів, площа і т.д. залишаються колишніми.
Юридична компанія DOZVIL допоможе в оформленні документів реконструкції житлового будинку, яка тільки планується, або узаконити вже зроблені в будинку самовільні зміни.
Як оформити реконструкцію будинку?
Згідно Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" №3038-VI від 17 лютого 2011 року, для оформлення документів на реконструкцію будинку площею до 500 м2 і понад 500 м2, процедура оформлення буде відрізнятися. Також потрібно відзначити, що реконструкція садових, дачних або житлових будинків будуть мати однаковий процес оформлення документації.
Оформлення реконструкції будинку, площею до 500 м2, має наступний порядок дій:
1. Розробка топографічної зйомки (для Києва) або викопіювання з генплану місцевості (для Київської області).
2. Розробка ескізу намірів будівництва.
3. Отримання будівельного паспорта.
4. Реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт.
5. Розробка технічного паспорта.
6. Реєстрація декларації про готовність об'єкта до експлуатації.
7. Реєстрація права власності на будинок.
Процедура оформлення реконструкції будинку, з площею, що перевищує 500 м2, виглядає наступним чином:
1. Розробка топографічної зйомки.
2. Розробка передпроектних пропозицій.
3. Отримання містобудівних умов і обмежень.
4. Розробка проекту реконструкції.
5. Отримання документів про авторський та технічний нагляд.
6. Реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт.
7. Розробка техпаспорта.
8. Укладення договору про пайову участь в будівництві.
9. Реєстрація декларації про готовність об'єкта до експлуатації.
10. Реєстрації права власності на будинок.
Фактично, оформлення реконструкції - це отримання дозвільної документації як і для нового будівництво об'єкта.
Які потрібні документи для дозволу реконструкції будинку?
Документи, які необхідні для реконструкції приватного будинку:
- паспорт та ідентифікаційний код (для всіх співвласників);
- документи про право власності на землю і будинок;
- технічний паспорт до реконструкції будинку (при наявності).
Якщо у будинку кілька співвласників, то необхідно отримати дозвіл на реконструкцію будинку від всіх співвласників, так як вона повинна відбуватися тільки за взаємною згодою та участю. Коли хтось із співвласників проти реконструкції будинку або знаходиться поза зоною доступу (наприклад знаходиться на території іншої країни і не може вислати довіреність), в такому випадку питання вирішується тільки в судовому порядку.
Чи збираєтеся зробити реконструкцію в своєму заміському будинку або узаконити вже зроблену? Юридична компанія DOZVIL допоможе Вам у підготовці необхідної документації. Можливо оформлення дозвільних документів без участі власника (під ключ).
Скільки коштує узаконити реконструкцію будинку в Україні?
На вартість оформлення реконструкції приватних будинків впливають такі чинники:
- місце розташування будинку (в Києві або Київській області);
- загальна площа будинку до реконструкції і планована після її проведення;
- які роботи по реконструкції проводилися (або плануються проводитися) і наскільки вони відповідають чинним будівельним нормам;
- наявності технічної документації на будинок.
Якщо Вас цікавить реконструкція будинку, ціна послуг з оформлення будинків площею до 500 м2 для Києва розраховується індивідуально (за термінами - не менше 4-х місяців). Для Київської області мінімальна вартість оформлення реконструкції - від 32 тисячі гривень (за термінами - не менше 3-х місяців).
Оформлення реконструкції будинків, площа яких перевищує 500 м2, розраховується індивідуально як для Києва, так і для Київської області, так як вартість залежить від безлічі параметрів. По термінах весь процес займає не менше 5-ти місяців для Києва і не менше 3-ох місяців для Київської області.
Чи потрібно узаконювати реконструкцію будинку?
Вироблена реконструкція приватного будинку без дозволу вимагає оформлення дозвільних документів на проведені будівельні роботи. Одна з головних причин необхідності оформлення документів - можливість нарахування штрафів за самовільне будівництво, а також за експлуатацію таких об'єктів без введення в експлуатацію. В Україні на законодавчому рівні передбачено штрафи за будь самовільне будівництво (реконструкція прирівнюється саме до таких дій).
Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення містобудівної діяльності", фізичні особи можуть отримати штраф від 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також без правильно оформлених дозвільних документів садовий, дачний або житловий приватний будинок неможливо:
- здати в оренду;
- обміняти, продати або подарувати;
- передати у спадок;
- використовувати у вигляді застави.
Це пов'язано з тим, що після реконструкції в будинку може змінитися загальна площа, з'явитися нові господарські споруди, інформація про яких не відображається в документах про право власності на будинок. Будь-які невідповідності між документацією і реальним станом справ виявляються відразу під час проведення замірів з технічної інвентаризації будинку і при розробці технічного паспорта на будинок.
Якщо Ви хочете оформити реконструкцію приватного будинку швидко і законно, звертайтеся в юридичну компанію DOZVIL.
Відео відгуки про нас
Відео відгуки про нас