9257

Як узаконити реконструкцію квартири в 2024 році?

9257
Як узаконити реконструкцію квартири в 2024 році?
Перепланування чи реконструкція квартири - популярна будівельна процедура, яка допомагає покращити умови житла. Однак при переплануванні/реконструкції об'єкта - важливо правильно оформити дозвільні документи, щоб в майбутньому не виникло перешкод при оформленні договору купівлі-продажу, дарування, міни тощо.
Якщо Вас цікавить, чим відрізняється реконструкція квартири в багатоквартирному будинку від перепланування? Як узаконити реконструкцію і які документи для цього необхідні? А також вартість цієї процедури в Україні, суми штрафів та наслідки самочинного будівництва? Давайте розглянемо ці питання в статті.

Яка різниця між переплануванням і реконструкцією квартири?

Перепланування / реконструкція квартири - це два фундаментально різні поняття, які відрізняються не тільки масштабом проведення робіт, але і процедурою оформлення дозвільної документації.
Усі проведені роботи в квартирі можна розділити на два види:
 • Перепланування - будівельні роботи, при яких не відбуваються зміни в несучі стіни. Наприклад, об'єднання ванної та туалету, або трансформація однокімнатної квартири в студію шляхом знесення перегородок. Щоб зробити таке перепланування, не потрібно оформляти дозвіл на будівництво. Однак при цьому важливо, щоб необхідна документація була в порядку, повністю відповідала проведеним в квартирі роботами.
 • Реконструкція - будівельні роботи, під час яких відбувається втручання в несучі та огороджувальні конструкції, інженерні мережі, передбачається зміна функціонального призначення або розширення геометричних форм квартири. Як правило, реконструкція виконується з метою збільшення площі квартири. Всі ці роботи заборонені без оформлення необхідної дозвільної документації на будівництво.

Як узаконити реконструкцію квартири?

Узаконення реконструкції в квартирах регулює Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності". Розглянемо докладніше, як отримати дозвіл на реконструкцію квартири. Поетапно це виглядає наступним чином:
1. Розробка проекту архітектором.
2. Оформлення документів про авторський та технічний нагляд.
3. Реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт в Державній архітектурно-будівельній інспекції (далі ДАБІ).
4. Розробка технічного паспорта на квартиру (після виконання будівельних робіт).
5. Реєстрація декларації про готовність квартири до експлуатації в ДАБІ.
6. Реєстрація права власності на реконструйований об'єкт з отриманням витягу з Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно.
Важливо відзначити, що для оформлення дозвільної документації, отримувати згоду сусідів на реконструкцію квартири - не потрібно.

Документи на реконструкцію квартири

Перелік основних документів для реконструкції квартири включає:
 • паспорт та ідентифікаційний код всіх співвласників квартири;
 • документи, що підтверджують право власності на квартиру;
 • технічний паспорт до реконструкції (при наявності).
Якщо співвласників квартири кілька, оформити дозвільні документи на реконструкцію можна тільки за згодою та участі всіх власників нерухомості. Якщо хтось висловлює свою незгоду або недоступний (наприклад, знаходиться за кордоном і не може зробити довіреність), тоді це питання може вирішиться тільки в судовому порядку.
Якщо Вам потрібно узаконити реконструкцію квартири в Києві або Київській області, юридична компанія DOZVIL допоможе в цьому. Ми підготуємо всі необхідні документи в найкоротші терміни.

Скільки коштує оформлення реконструкції квартири в Україні?

Вартість послуг з оформлення реконструкції квартири буде відрізнятися в кожній індивідуальній ситуації і формується, в залежності від певних чинників:
 • місця розташування квартири (місто Київ або Київська область);
 • типу будинку (панельний, цегляний, монолітно-каркасний і т.д.);
 • загальної площі квартири;
 • виду проведених по реконструкції робіт, і їх відповідність будівельним нормам;
 • наявності відповідної технічної документації.
Будь-яка реконструкція квартири, вартість якої розраховується окремо для кожного випадку, вимагає достатньої кількості часу для оформлення всієї документації. Для оформлення реконструкції квартир Києва ця процедура може займати від 6 місяців, а для тієї ж процедури в Київській області - від 3 місяців.
Якщо Ви плануєте оформити задуману реконструкцію, зверніться в юридичну компанію DOZVIL. Ми знайдемо правильне рішення для Вас!

Чи потрібно узаконити реконструкцію квартири?

Якщо Ви вже виконали реконструкцію в своїй квартирі, але не оформили на неї дозвільні документи, то це питання потрібно вирішити якомога швидше. Узаконення подібних змін в квартирі допоможе уникнути різного роду проблем в майбутньому.
Узаконити самовільну реконструкцію квартири важливо, в першу чергу, через штрафи, які в Україні передбачені на законодавчому рівні. Мінімальний штраф для фізичних осіб становить від 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторні порушення тягнуть за собою збільшення штрафу до 100 неоподатковуваних мінімумів і вище.
Також, без правильно оформлених документів можуть бути складності з продажем, даруванням або зміною квартири, здачею в оренду або успадкуванням, оскільки після виконання робіт по реконструкції квартири зміниться її площа і дані в правовстановлюючих документах не будуть відповідати фактичному плануванні квартири. Цей факт відразу буде виявлений під час проведення замірів з технічної інвентаризації та розробці технічного паспорта, оскільки технічний паспорт на сьогоднішній день є дійсним протягом року і старі (з плануванням до реконструкції) вже є недійсними.
Слід також пам'ятати, що оформлення триває не один день і вигідна угода (у разі продажу квартири) може бути упущена через не підготовлені документи.

Чому варто звернутися в компанію DOZVIL?

Дванадцятирічний досвід роботи в юридичній сфері і висока кваліфікація співробітників компанії DOZVIL гарантують вирішення складних питань, пов'язаних з реконструкцією квартири.
Переваги співпраці з нами:
 • безкоштовна консультація;
 • аналіз ситуації для правильного оформлення дозвільних документів на реконструкцію;
 • укладення договору про надання послуг;
 • можливість поетапної оплати;
 • оформлення пакету документів під ключ.
Оформлення документів для реконструкції квартири відбувається законним шляхом, тому Вам не доведеться хвилюватися за їх достовірність: реєстрація буде проведена належним чином. Замовивши оформлення дозвільних документів на реконструкцію об'єкта, Ви будете отримувати інформацію про кожен проведений етап роботи, контролюючи весь процес. Також Ви можете замовити безкоштовну консультацію за номером телефону, який вказаний на нашому сайті.
Якщо Вам необхідно узаконити самобуд, звертайтесь до професіоналів в юридичну компанію DOZVIL. Ми допоможемо Вам привести документацію в порядок!