4145

Про пайову участь у будівництві в 2024 році

4145
Про пайову участь у будівництві в 2024 році
З початку 2021 року згідно з Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні” повністю скасована сплата пайової участі у розвиток інфраструктури під час будівництва. До прийняття цього закону діяла стаття ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності”, що передбачала сплату пайової частки.
Якщо Ви вже плануєте проводити будівельні роботи, тоді необхідно отримати дозвіл на будівництво. У цьому Вам допоможуть спеціалісти компанії DOZVIL вже на консультації, яку можна провести у телефонному режимі або під час особистої зустрічі. 

Що таке договір пайової участі?

Пайовий внесок – це податок, який сплачували власники забудов загальною площею понад 300 м2. Обов’язково підписувався договір про пайову участь, згідно з яким в інфраструктуру населеного пункту вносилися гроші. У документі було зазначено:
  • повну інформацію щодо кожної зі сторін угоди;
  • предмет договору, а також сума до сплати;
  • перелік зобов’язань кожної сторони (зокрема замовнику необхідно було сплатити пайовий внесок у повному обсязі);
  • відповідальність кожної сторони, а також перелік наслідків, які набудуть чинності після невиконання умов;
  • форс-мажорні обставини;
  • термін дії договору.
Також у документі були зазначені й інші умови, які обговорювались сторонами. Усі перелічені умови вносилися до договорів до моменту їх скасування, тобто до 01 січня 2021 року. Тепер забудовник не повинен сплачувати внесок в інфраструктуру населеного пункту, так як дане питання скасоване нормами чинного законодавства.

Закон про пайову участь: актуальний стан в 2024 році

Правове регулювання пайової участі здійснювалось статтею 40 Законом України “Про містобудівну діяльність”. Однак 20 вересня 2019 року згідно з Законом №132-IX таку статтю було виключено і з’явились наступні зміни:
  • усі договори, які були підписані до 01 січня 2020 року вважаються дійсними та мають чинність до моменту їх повного виконання;
  • з 01 січня 2021 року забудовники не повинні підписувати договір про пайову участь для внесення грошей у розвиток інфраструктури населеного пункту.
Тому об’єкти, які почали будуватись у 2024 році, не сплачують пайовий внесок. Якщо договір був підписаний до 01 січня 2021 року, то умови такого договору підлягають обов’язковому виконанню.

На які об’єкти поширювались пайові внески?

Коли укладається договір про пайову участь? Зазвичай це відбувається після закінчення будівельних робіт, але безпосередньо перед введенням об’єкта в експлуатацію. Реєстрація договору відбувалась у Департаменті економіки та інвестування. Саме там замовник міг сплатити пайовий внесок, після того як проводилась реєстрація в установленому порядку.
Дольова участь у будівництві була обов’язковою для наступних об’єктів:
  1. споруд, площа яких була понад 300 м2;
  2. усіх об’єктів, що належали до СС1, СС2 та СС3 класу наслідків.
Пайовий внесок не сплачували під час будування наступних об’єктів:
  • споруди навчальних, культурних, спортивних закладів, а також медичного та оздоровчого призначення;
  • будинки, які мали загальну площу до 300 м2;
  • об’єкти соціальної інфраструктури.
Слід зауважити, що перелічена інформація припинила діяти 31 грудня 2020 року. Це пов’язано з тим, що з початку 2021 року пайову участь скасували і такого податку на сьогоднішній день не існує.

Оформлення документів на нерухомість та будівництво з DOZVIL

Компанія DOZVIL більше 12 років займається оформленням документів на будівництво та нерухомість. Наші спеціалісти допомагають в оформленні документів у різних випадках: переведення приміщень або будівель з житлового фонду у нежитловий і навпаки, перепланування або реконструкція, під час зведення нової будови. Якщо Вас цікавить як узаконити самобуд, то на консультації Ви зможете дізнатися усі необхідні нюанси вирішення Вашої справи.
Співпраця з нами передбачає багато переваг:
  1. відповідь на всі питання у межах консультації – безкоштовно;
  2. укладання договору, що захищає клієнта через чітке вказання наших обов’язків;
  3. оформлення документів під ключ, тобто без участі клієнта;
  4. надання інформації щодо кожного етапу оформлення документів;
  5. обов’язкова гарантія – якщо ми не виконуємо свої зобов’язання, то повертаємо гроші.
Залишилися питання? Дзвоніть за телефонами, які є на сайті, або залишайте свій у формі зворотного зв’язку – ми передзвонимо якомога швидше та допоможемо вирішити Ваші труднощі з документами.