2374

Постанова 461: Введення об'єктів в експлуатацію | 2023

2374
Постанова 461: Введення об'єктів в експлуатацію | 2023
Постанова Кабінету Міністрів України “Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів” була прийнята 13 квітня 2011 року та набрала чинності 30 квітня цього ж року. ПКМУ 461 вказує на порядок прийняття до експлуатації об’єктів, де закінчені усі будівельні роботи. Також у документі є процедура отримання, а також шаблони документів, що призначені для введення об’єкту в експлуатацію.
Якщо Вам потрібно оформити введення в експлуатацію після реконструкції або отримати документи на будівництво, звертайтесь до юридичної компанії DOZVIL. Юристи зі значним досвідом роботи у сфері нерухомості допоможуть з отриманням документів.

Види документів, на підставі яких об’єкти вводять в експлуатацію

461 постанова вказує про те, що до реєстрації права власності, необхідно ввести нерухомість в експлуатацію. У такому випадку об’єкт отримує право на законне підключення комунікацій та здійснення інших дій. Для кожного об’єкту, в залежності від його класу, отримується свій документ:
 1. Декларація про готовність до експлуатації. Цей документ отримується для житлових будинків та об’єктів, які мають клас наслідків СС1 (склад, магазин, офіс тощо).
 2. Сертифікат відповідності ДАБІ. Отримується для об’єктів, які мають клас наслідків СС2 та СС3.
Отримання таких документів свідчить, що об’єкт можна використовувати за призначенням, підключати комунікації, а також вносити щодо нього інформацію до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Варто зазначити, що декларацію про готовність до експлуатації подають у наступних випадках:
 • під час будівництва  об’єктів, що отримали будівельний паспорт, а також сюди відноситься введення в експлуатацію після реконструкції;
 • для об’єктів, які мають клас наслідків СС1;
 • оформлення об’єктів за будівельною амністією;
 • житлових будинків, які мають площу до 500 кв.м. або понад 500 кв.м. та оформлюються згідно загальної процедури.
Для реєстрації декларації необхідно подати документи до Державної архітектурно-будівельної інспекції. Після внесення декларації до реєстру будівельної діяльності, документу буде присвоєно серію та номер.
Якщо у Вас залишилися питання щодо оформлення нерухомості, залишайте свій номер телефону у віконці зворотного зв’язку на сайті для отримання безкоштовної консультації.

Сертифікат про введення об’єкта в експлуатацію

Об’єкти СС2 та СС3 класу вводяться в експлуатацію шляхом реєстрування сертифікату готовності. Сертифікат ДАБІ – це документ, який дозволяє експлуатувати нерухомість з подальшою реєстрацією права власності та вчиненням інших нотаріальних дій. Однак перед введенням в експлуатацію необхідно отримати акт вводу в експлуатацію об’єкта. Під час реєстрації сертифіката зі сторони уповноважених органів можливі перевірки у випадку:
 • належності об’єкта до високого ступеня ризику;
 • відсутності будь-якої інформації щодо об’єкта нерухомості у реєстрі будівельної діяльності.
Звертайтеся до компанії DOZVIL,якщо Вам необхідно отримати технічний паспорт. У штаті нашої компанії є сертифікований інженер, який має досвід та право виконання таких робіт. Замовити технічну інвентаризацію можливо по телефону або у нашому офісі під час зустрічі.

Ввести в експлуатацію об’єкт нерухомості з Експертним сервісом DOZVIL

Експертний сервіс DOZVIL – це швидка допомога в оформленні введення в експлуатацію будинку, магазину та іншої нерухомості. Також Ви можете отримати інші послуги з приводу оформлення документів на будівництво та нерухомість.
Кожен клієнт має наступні переваги від співпраці з нами:
 • Отримання повноцінної безкоштовної юридичної консультації з приводу Вашого питання.
 • Оформлення усієї документації під ключ, що дозволить зекономити час та сили.
 • Інформування щодо просування роботи на кожному етапі оформлення документів.
 • Отримання готового пакету документів в офісі.
Якщо Вам необхідно швидко отримати документи на своє будівництво або узаконити будинок, залишайте заявку на сайті – ми передзвонимо Вам протягом робочого дня.