181

Що таке будівельна амністія?

181
Що таке будівельна амністія?

У кожного на слуху є словосполучення «Будівельна амністія». В даній статті розберемось що означає дане поняття, які існують вимоги та розберемо останні зміни в містобудівному законодавстві щодо узаконення житлових/дачних/садових будинків по будівельній амністії.

Почнемо із найголовнішого, з останніх змін, які були внесенні до порядку оформлення обєктів з незначними наслідками, збудованими без дозвільних документів.

Отже, 28 вересня 2023 року, набрав чинності Наказ №889 від 28.09.2023 року Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України «Про внесення змін до Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт». Найголовнішою зміною в даному порядку є зміна загальної площі з 300 до 500 м2.  Тобто згідно даного наказу, будівельній амністії підлягають житлові, дачні та садові будинки загальною площею до 500 м2, побудовані в період з 05 серпня 1992 року по 09 квітня 2015 року.

Документ, який регламентує питання будівельної амністії, де зазначені всі нюанси узаконення житлових, дачних та садових будинків зафіксовані в Наказі №158 від 03.07.2018 року. В даному нормативно-правовому акті також є додаток у вигляді шаблону «Декларації про готовність до експлуатації індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків…», який можна використовувати для подачі документів щодо введення житлових, дачних, садових будинків в експлуатацію. Якщо у Вас виникнуть питання як потрібно узаконити Ваш об’єкт, звертайтесь до спеціалістів компанії DOZVIL, які під ключ допоможуть з узаконенням усіх документів.

Будівельна амністія: що це?

Під будівельною амністією слід розуміти процедуру узаконення житлових, дачних, садових будинків загальною площею до 500 м2, які побудовані в період з 1992 по 2015 роки. Дана процедура звільняє від витримки будівельних робіт та отримання дозвільних документів, які дають право виконувати будівельні роботи.  Тому, якщо згідно даного опису зрозуміли, що у Вас подібна ситуація, тоді залишайте заявку на сайті dozvil та очікуйте дзвінок спеціалістів, які надають безкоштовну консультацію.

Процедура узаконення будинків по будівельній амнстії

Якщо Ви плануєте узаконити будинок на ділянці, яка належить Вам на підставі документів про право власності, рекомендуємо розібратися чи підлягає узаконенню Ваш обєкт по спрощеній процедурі.

Для цього рекомендуємо звернути увагу на наступні фактори:

  1. Загальна площа житлового, садового, дачного будинку не повинна бути більше 500 м2;
  2. Документ про право власності на землю має бути отриманий в період з 05 серпня 1992 по 09 квітня 2015 рік.
  3. Господарські будівлі та споруди мають бути загальною площею до 500 м2.

Процедура узаконення по амністії виглядає наступним чином:

1)      Розроблення технічного паспорту зі спеціальною відміткою та формою характерною для будівельної амністії;

2)      У випадку розташування поруч з основним житловим/дачним/садовим будинком господарських будівель та споруд загальною площею понад 100 м2 необхідно отримувати звіт про технічне обстеження таких будівель у сертифікованого інженера;

3)      Введення обєкту в експлуатацію на підставі декларації про введення в експлуатацію, зареєстрованої в ДІАМ;

4)      У випадку необхідності – присвоєння поштової адреси;

5)      Реєстрація права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. 

Якщо у Вас виникли додаткові питання, телефонуйте до спеціалістів DOZVIL, які допоможуть розібратися з оформленням всіх документів.

Хто може скористатися будівельною амністією?

По будівельній амністії підлягають узаконенню житлові/дачні/садові будинки загальною площею до 500 м2. І  якщо Ви побудували свій житловий/дачний/садовий будинок в період з 1992 по 2015 роки і загальна площа не перевищує 500 м2, тоді варто його узаконити за спрощеною процедурою.

Тому якщо у Вас є такий об’єкт, звертайтесь до нашої компанії для отримання безкоштовної консультації щодо узаконення.

Чому важливо амністувати самочинно збудовану нерухомість?

Самочинно збудовані обєкти обовязково мають бути узаконеними належним чином. Адже у випадку їх неузаконення, вони будуть вважатися самобудом. Відповідно, такі об’єкти неможливо буде продати, подарувати, оформити спадщину, підключити комунікації, отримати відшкодування за заподіяну шкоду внаслідок повномасштабного вторгнення на територію України. Тобто , без документів про право власності не можна відчужити майно. Саме тому рекомендуємо детально вивчити, які є документи про власність на землю та чи підлягає Ваш будинок узаконенню по будівельній амністії.

Якщо залишились питання, рекомендуємо здійснити запис на безкоштовну консультацію до наших спеціалістів та отримати вичерпну відповідь вирішення Вашого питання.