331

Визнання права власності на самочинне будівництво

331
Визнання права власності на самочинне будівництво

Згідно чинного законодавства кожна особа, яка має у своїй власності нерухоме майно може ним володіти, користуватися та розпоряджатися на свій розсуд. Саме в цьому і полягає зміст права власності.  Однак, для того, щоб можна було користуватися тріадою правомочностей права власності (право володіти, право користуватися та право розпоряджатися), його потрібно набути на підставах, що не заборонені законом. Існують такі випадки набуття права власності: первісні (виникають вперше на об’єкти нерухомого майна, наприклад: набуття права власності на знахідку, на скарб, приватизація земельної ділянки, а саме перехід права власності на землю з державної/комунальної власності в приватну) та похідні (тобто ті ситуації, де право власності виникає на підставі волевиявлення попереднього власника). Похідними випадками можуть бути наступні ситуації:

  1. набуття права власності на підставі передачі майна (наприклад, оформлення договору дарування , купівлі-продажу);
  2. вступ у спадщину на узаконене майно (прийняття спадщини за законом чи заповітом);
  3. на підставі рішення суду;
  4. інші випадки.

Більш детально в даній статті хочемо звернути увагу на тему визнання права власності на самочинне будівництво, у яких випадках його потрібно визнавати через суд та випадки визнання права власності на самочинно збудоване майно.

Визнання права власності на самочинно збудований житловий будинок

Для того, щоб узаконити окремо стоячу будівлю, обов'язково мають бути документи, які підтверджують право власності на земельну ділянку. Такими документами можуть бути:

  • свідоцтво про прийняття спадщини за законом чи за заповітом;
  • витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • державний акт про право власності на землю;
  • договір купівлі -продажу земельної ділянки;
  • договір дарування землі;
  • договір міни;
  • договір оренди земельної ділянки з правом забудови.

Також важливим моментом є цільове призначення земельної ділянки, адже вона має відповідати тому, який об'єкт планується на най будуватися. Для приватних будинків підійдуть наступні цільові призначення земельних ділянок:

  • 02.01 - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд ;
  • 01.05 для індивідуального садівництва;
  • 01.06 для колективного садівництва.

Яким чином узаконити ваш будинок та на які нюанси слід звернути увагу при оформленні, рекомендуємо звернути увагу на нашу послугу узаконити будинок. Кожна ситуація вирішується в індивідуальному порядку та потребує аналізу, тому телефонуйте нам і отримуйте безкоштовну консультацію щодо узаконення нерухомого майна.

В яких випадках варто звертатися до суду для офомлення нерухомості?

На практиці є випадки, коли не вдається узаконити нерухомість згідно норм містобудівного законодавства, тому в таких випадках слід звернутися до суду для узаконення нерухомого майна.

Такими випадками можуть бути:

  1. спір між співвласниками щодо самочинно збудованого нерухомого майна;
  2. неможливість введення будинку в експлуатацію, безпідставні відмови в реєстрації органів ДІАМ;
  3. визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно при вступі у спадщину;
  4. поділ майна між подружжям при розлученні;
  5. інші випадки.

Проте варто звернути увагу, що узаконення самочинно збудованого будівництва має місце тоді, коли заявник звертався до компетентного органу містобудування – Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ). Адже суд виступає захисником інтересів, тому може захищати тільки порушені права заявника. А якщо не було звернення в ДІАМ, значить не було порушено прав та інтересів особи.

Так як питання через суд вирішуються із затримками, рекомендуємо звернутися в DOZVIL для отримання безкоштовної консультації щодо узаконення нерухомого майна без судового порядку. Залишайте контактний номер телефона і ми з Вами зв’яжемось та надамо безкоштовну юридичну консультацію.

Спрощена процедура узаконення нерухомості - будівельна амністія

Якщо Вам необхідно визнання права власності на самочинно збудований гараж разом з житловим/садовим/дачним будинком, тоді рекомендуємо записатися на консультацію до компанії DOZVIL. На практиці є можливість узаконити приватний будинок загальною площею до 300м2 разом з господарськими будівлями та спорудами за спрощеною процедурою, що називається – будівельна амністія. Визнання права власності на самочинно збудований житловий будинок за даною процедурою можливо здійснити тільки у тому випадку, якщо:

  • документ про власність на землю отримано до 09 квітня 2015 року (тобто до вище зазначеного періоду ви купили, отримали в дар, успадкували чи приватизували земельну ділянку, в усіх інших випадках мови про амністію не може бути);
  • загальна площа будинку складає до 300 м2.

Плюси будівельної амністії:

  1. Звільняє від отримання дозвільних документів на початок виконання будівельних робіт;
  2. Звільняє від дотримання будівельних норм;
  3. Термін узаконення будинку менший ніж при оформленні житлового / дачного / садового будинку за загальною процедурою.

Узаконення обєкту нерухомого майна за спрощеною процедурою відбувається наступним чином:

  • виготовляється технічний паспорт на нерухоме майно зі спеціальною відміткою для будівельної амністії;
  • заповнюється та подається на реєстрацію декларація про введення обєкта в експлуатацію в державну інспекцію архітектури та містобудування;

  • у випадку необхідності обєкту нерухомості присвоюється поштова адреса.

  • реєстрація права власності на нерухоме майно в Державному реєстрі речових прав.

У випадку, коли потрібна допомога з визнанням права власності на самочинно збудоване нерухоме майно, рекомендуємо залишити номер телефону для безкоштовної консультації, яка допоможе зрозуміти суть вирішення вашого питання.

Чому варто звернутися в DOZVIL для узаконення нерухомості?

Якщо у Вас виникла ситуація, коли не розумієте яким чином вирішити питання щодо узаконення нерухомого майна, залишайте заявку на нашому сайті і отримуйте безкоштовну консультацію щодо варіантів вирішення Вашого питання. Команда працівників DOZVIL має досвід в вирішенні даних питань і компетентні працівники залюбки допоможуть вирішити Ваше питання.

Чому потрібно звертатися в  DOZVIL:

  1. тільки досвідчені та компетентні працівники;
  2. безкоштовна юридична консультація та попередній розгляд Вашого питання;
  3. досвідченість та репутація компанії;
  4. гарні відгуки клієнтів та рекомендації знайомим і рідним;
  5. працюємо на результат або повертаємо кошти за невиконання своїх обов’язків;
  6. працюємо офіційно по договору;
  7. повідомляємо про кожний етап робіт, постійно тримаємо звязок із замовником;

  8. команда спеціалістів DOZVIL фанатіє від містобудівного законодавства та все що повязано з нерухомістю, а тому залюбки допоможе вирішити Ваші питання.

Залишайте заявку на сайті та отримайте безкоштовну консультацію з питань оформлення нерухомого майна.