20881
Все про реєстрацію права власності на нерухомість в 2024 році
20881
Зміст
Реєстрація прав власності на нерухомість - це процедура внесення даних до Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно з отриманням витягу з реєстру. Реєстрація виконується згідно "Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень", що затверджена постановою Кабінету Міністерства України № 1127 від 25 грудня 2012 року.
Реєстрацію права власності в Державному реєстрі здійснюють з метою проведення різних законних дій з об'єктом нерухомості: продажу, дарування, оформлення спадщини. Її оформлення означає, що об'єкт зареєстрований на ім'я власника, виписка підтверджує це документально.
Якщо Ви хочете зареєструвати свою нерухомість в Україні, але не знаєте з чого почати, записуйтеся на безкоштовну консультацію в юридичну компанію DOZVIL. Компетентні юристи допоможуть вирішити ваше питання!
Хто реєструє нерухоме майно в Україні?
Реєстрація права власності на нерухоме майно в Україні проводиться у нотаріуса або державного реєстратора. Для початку проведення процедури потрібно підготувати перелік необхідних документів і звернутися з ними до фахівця, у якого є повноваження проводити реєстрацію права власності. Згідно із змінами в законі про Державну реєстрацію нерухомості, які набули чинності 2 листопада 2019 року, власник нерухомого майна може звернутися до будь-якого реєстратора, але тільки в межах області, де розташована нерухомість. Лише у виняткових випадках допускається реєстрація нерухомості в межах декількох адміністративно-територіальних одиниць.
Щоб підтвердити факт реєстрації права власності, державний реєстратор або нотаріус видає виписку на білому аркуші А4 зі своїм підписом і печаткою, при цьому він вносить всі дані в електронний Державний реєстр прав власності.
Порядок проведення реєстрації прав власності
Реєстрація права власності проводиться шляхом звернення власника нерухомого майна до державного реєстратора або нотаріуса. Процедура оформлення виглядає наступним чином:
- Подача оригіналів документів або засвідчених копій та квитанції з відміткою про оплату держмита. Всі подані документи або копії скануються і переводяться в електронну форму.
- Формування і реєстрація заяви в базі даних з підписом заявника.
- Розгляд заяви і поданих документів (відбувається в порядку черги поданих документів).
- Перевірка документів заявника на наявність підстав для призупинення розгляду заяви.
- Якщо підстави для призупинення розгляду заяви відсутні, приймається рішення про реєстрацію права власності на нерухомість.
- Внесення відомостей до Державного реєстру прав та формування виписки з нього.
- Видача виписки з реєстру з печаткою і підписом реєстратора.
Якщо заяву для реєстрації права власності та внесення до реєстру нерухомості подається людиною, яка не є власником нерухомості, то в оформленні документів буде відмовлено. Якщо власник не може пройти процедуру самостійно, тоді він повинен оформити довіреність на довірену особу.
При виявленні в документах неточностей, помилок, виправлень або необхідні документи взагалі відсутні, то в реєстрації права власності буде відмовлено. Лист з поясненнями відмови буде направлено заявнику за вказаною при подачі заяви адресою (електронною або фізичною).
Документи для реєстрації права власності на нерухомість
Щоб оформлення права власності було виконано згідно з установленими правилами, власник нерухомого майна (в залежності від об'єкта і ситуації) повинен підготувати наступні документи:
- заяву, заповнену за встановленою формою;
- паспорт та ідентифікаційний код власника нерухомості;
- технічний паспорт і документи про право власності на об'єкт нерухомості;
- свідоцтво про право на спадщину (за наявності);
- рішення суду (для реєстрації на підставі судового рішення);
- квитанція про оплату держмита.
Якщо реєстрація права власності проводилася до 2013 року, внесення до реєстру майнових прав в електронному форматі не є обов'язковим, оскільки ці документи не втратили своєї юридичної сили. При бажанні зробити перереєстрацію права власності, потрібно підготувати такі документи:
- документ про право власності на об'єкт нерухомості до 2013 року;
- довідку з БТІ про зареєстроване право власності до 2013 року для об'єкта нерухомості або виписку з державного земельного кадастру (ДЗК) для земельної ділянки;
- технічний паспорт (при наявності);
- ідентифікаційний код та паспорт власника.
Переваги реєстрації права власності на нерухомість з DOZVIL
При необхідності зареєструвати право власності на нерухомість в Києві або Київській області, звертайтеся в юридичну компанію DOZVIL. Компанія має дванадцятирічний досвід в цій сфері і команду сертифікованих фахівців.
- Головні переваги DOZVIL:
- безкоштовна консультація;
- безпека співпраці - підписання договору і оплата частинами;
- можливість реєстрації нерухомості "під ключ";
- оформлення відбувається тільки законним шляхом.
Якщо Вас цікавить як узаконити самобуд або оформлення права власності на будинок, квартиру, нежитлове приміщення, записуйтеся на консультацію в DOZVIL прямо зараз!
Відео відгуки про нас
Відео відгуки про нас