2776

Наказ 103 Про порядок видачі будівельного паспорта | 2024

2776
Наказ 103 Про порядок видачі будівельного паспорта | 2024
Наказ №103 “Про порядок видачі будівельного паспорта земельної ділянки” був прийнятий 5 липня 2011 року Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства на зміну Наказу №219 “Про затвердження Типових регіональних правил забудови”.
Новий наказ обумовлює питання видачі та оформлення будівельного паспорта, а також містить зразок такого документу. Він використовується уповноваженими органами містобудування та архітектури й іншими суб’єктами містобудування під час розв’язання питань забудови садових, присадибних та дачних ділянок. Також наказ регулює поняття будівельного паспорта, у ньому перераховані всі документи, які можуть знадобитися для його отримання й безпосередньо процес оформлення.
З’явились питання щодо оформлення будівельного паспорта? Юридична компанія DOZVIL у змозі вирішити будь-яку задачу щодо оформлення документів у сфері нерухомості.

Структура Наказу №103 Мінрегіонбуду

Наказ 103 Будівельний паспорт має у собі такі частини:
  1. Загальні положення. У цьому розділі конкретизовано поняття будівельного паспорта, а також пояснюється процес розробки документа для об’єктів, які знаходяться у межах населеного пункту або поза ним.
  2. Порядок оформлення будівельного паспорта. З цього розділу можна дізнатися, які документи потрібні для видачі будівельного паспорта, а також підстави повернення документу. Саме тут розповідається про орган, у якому власник нерухомості може отримати будівельний паспорт.
  3. Додатки. У цьому розділі можна знайти паспорт об’єкта будівництва зразок та можливі схеми забудови ділянки землі, також саме тут знаходиться заява на видачу будівельного паспорта.
Якщо Ви бажаєте узаконити перепланування або отримати дозвіл на будівництво, звертайтеся до компанії DOZVIL та отримайте безкоштовну консультацію.

Що таке будівельний паспорт забудови земельної ділянки?

Будівельний паспорт – це документ, у якому перелічені архітектурні та містобудівні умови у повному обсязі для розміщення та будівництва наступних об’єктів:
  • гаражів;
  • індивідуального (садибного) садового, житлового, дачного будинку, етажність якого не перевищує 2-х поверхів (з виключенням мансардного) та площею менше п’ятисот метрів квадратних;
  • господарських будівель та споруд.
Вся інформація з будівельного паспорта вноситься у реєстр будівельної діяльності, після чого документ отримує номер та серію. Отримати документ у місті Києві можливо у Департаменті архітектури та містобудування, у Київській області – в об’єднаній територіальній громаді.
Якщо Ви бажаєте узаконити прибудову, компанія DOZVIL зможе допомогти у цьому. Дзвоніть та записуйтеся на безкоштовну консультацію.

Необхідні документи для отримання будівельного паспорта з DOZVIL

Підготовка до реєстрації будівельного паспорта з компанією DOZVIL починається з підготовки необхідних документів. Власнику забудови слід зібрати наступні документи на будівельний паспорт:
  • ідентифікаційний код та паспорт власника (співвласника) забудови;
  • довідку, яка підтверджує членство у кооперативі або садовому товаристві (якщо земельна ділянка знаходиться у кооперативі);
  • ескіз намірів забудови наділу (дозволяється самостійно малювати посадку будинку);
  • документи про право власності на землю, які підтверджені нотаріально.

Строк отримання та підстави відмови у реєстрації будпаспорта

Під час подачі замовником повного пакета документів, реєстрація та видача будівельного паспорта відбувається протягом десяти днів з моменту надходження таких документів. Паспорт об’єкта будівництва ДБН готується у двох примірниках, один з яких видається власнику будинка, а другий залишається в архіві уповноваженого органу архітектури та містобудування.
У деяких випадках в реєстрації будівельного паспорта може бути відмовлено, а саме:
  • під час подачі документів у неповному обсязі, що не відповідає Наказу 103;
  • якщо знайдена невідповідність намірів забудови ділянки детальному плану території, будівельним нормам або вимогам містобудівної документації.

Отримання будівельного паспорта з Експертним сервісом DOZVIL

Юридична компанія DOZVIL вже понад дванадцять років займається оформленням документів на нерухомість, яка тільки будується або вже збудована. Якщо Вам необхідно отримати для свого об’єкту нерухомості будівельний паспорт, ціна на який залежить від нюансів справи, звертайтеся до наших фахівців.
Наші переваги:
  1. Повноцінна юридична консультація на безкоштовній основі.
  2. Можливість оформлення документів під ключ та отримання готових документів в офісі компанії або надсилання поштою.
  3. Постійний зв’язок із фахівцем протягом всього процесу оформлення документів та повідомлення про кожний пройдений етап.
  4. Підписання договору, у якому вказуються наші зобов’язання.
Узаконити дім у місті Київ та Київській області зовсім не складно, достатньо подзвонити до компанії DOZVIL. Вже на першій консультації Ви зможете отримати відповіді на всі питання.