4764
Що таке проектування будинків в 2024 році?
4764
Зміст
Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Компанія DOZVIL не займається створенням проектів для будинків. При цьому, якщо у Вас є необхідність в оформленні документів на будівництво та нерухомість, тоді залишайте заявку на сайті або набирайте нас за номерами, вказаними в розділі контакти.
Законодавство України свідчить про те, що розробка проекту потрібна тільки для будинків, площа яких перевищує 500 метрів квадратних. Усі будинки, площа яких менша, ніж 500 метрів квадратних, не вимагають виготовлення проекту для процесу оформлення документів. В такому випадку власник може розробити проект будинку виключно для особистого користування.
Проектування будинків - один з етапів будівництва споруд великих площ. Саме від нього залежить практичність кожного об'єкта та термін його служби. Безпосередно у проекті відбувається втілення всіх задуманих ідей, які стосуються споруджуваного будинку. При цьому необхідно дотримуватися всіх вимог та нюансів.
Розроблений проект на будинок дає можливість:
- Зібрати в одному місці всі точні розрахунки, які необхідні будівельникам. Це дозволяє контролювати процес зведення будинку.
- Не купувати зайвого, тому що завдяки проекту та розрахунками по ньому можна придбати тільки потрібну кількість будівельного матеріалу.
- Вже на початковому етапі бачити майбутній будинок - його зовнішній вигляд, фасад, планування кімнат, розташування вікон та дверей.
- Зробити більш простим оформлення документів на будинок та отримання всіх необхідних дозволів від державних органів.
- Організувати всі виходи для підключення комунікацій, електрики, водопроводу.
Що входить в проект будинку?
Абсолютно всі проекти будинків мають два розділи:
- Архітектурний. Це розділ містить в собі таку інформацію: плани підлог, поверхів, покрівлі, розрізи та фасади, специфікацію столярки, візуалізацію.
- Конструктивний. В цьому розділі знаходяться всі загальні дані, конструктивні рішення перекриття та фундаментів, креслення окремих частин будинку, даху, специфікації виробів та матеріалів.
Чи можна будувати будинок без проекту?
Будинки, які мають площу меншу, ніж 500 метрів квадратних, не потребують розробки проекту. Для таких об'єктів необхідний ескіз намірів забудови, викопіювання, топозйомка, будпаспорт та повідомлення про початок будівельних робіт. Після отримання всіх перерахованих документів можна починати офіційні будівельні роботи.
Для будинку, площею меншою, ніж 500 метрів квадратних, можна підготувати проект, проте це буде виключно ініціатива власника будинку. Дозвільна документація отримується й без наявності проекту. Однак замовити проект будинку необхідно, якщо планується будівництво більше ніж на 500 метрів квадратних.
Якщо Ви збираєтеся будувати дачний будиночок або будь-який інший об'єкт нерухомості, звертайтеся до юридичної компанії DOZVIL за безкоштовною консультацією. На ній Ви зможете поставити всі запитання та отримати допомогу в оформленні документів.
Етапи проектування будівель
Не існує чіткої стратегії проектування об'єктів, процес буде змінюватися в залежності від виду та призначення об'єктів. В цілому, існують такі основні етапи проектування будівель:
- Складання технічного документа, тобто завдання на проектування, в якому зібрані всі вимоги до завдання.
- Збір усієї дозвільної документації - правовстановлюючі документи на землю, містобудівну документацію, яка підтверджує можливість зведення об'єкта.
- Проведення інженерних вишукувань на місці будівництва. Це необхідно, щоб вивчити природні та техногенні умови майданчика будівництва.
- Виконання головних технічних рішень. З їх допомогою можна узгодити головні параметри допоміжного та технологічного обладнання. Такий підхід кардинально скорочує кількість виправлень під час розробки проектної документації.
- Розробка проектної документації для отримання погоджень та висновків експертизи.
- Експертиза проектної документації.
- Розробка робочої документації, яка відбувається на базі технічних рішень.
Якщо Вам необхідно узаконити самобуд, який був зведений без дозволу, в DOZVIL допоможуть вирішити будь-яку проблему з нерухомістю. Фахівці проведуть аналіз Вашої ситуації та дадуть оперативну відповідь.
Хто робить проекти будинків?
Для отримання проекту на будинок, необхідно звернутися до архітектора. Сертифіковані спеціалісти, яким дозволено працювати на цій посаді, повинні мати наступне:
- кваліфікаційний сертифікат архітектора;
- реалізовані об'єкти планового рівня;
- відповідний рівень знань про технологію будівництва та створення житла в певному стилі;
- можливість створення ескізів та комплекту робочої документації по кожному етапу будівництва;
- можливість здійснювати авторський нагляд та супровід будівництва до дня його готовності;
- сприяти в затвердженні проекту в уповноваженому органі для отримання дозвільної документації.
В обов'язковому порядку укладається договір на проектування будівлі та правильне складання техдокументації.
Види проектування будинків
В Україні існує всього два види проектування будинків:
1. Типові проекти будинку. Вперше такі проекти архітектор розробляє індивідуально. Однак на їх підставі у майбутньому роблять проекти для нових будинків з незначними відмінностями. Типовий проект для будинку перевірений часом та не дає осічок. Забудовники обирають їх з таких причин:
- всі деталі планування вже продумані, а комунікації точно розведені;
- значна економія коштів - типові проекти будинків стоять набагато дешевше;
- короткі терміни підготовки та затвердження, тому що все вже розроблено та підраховано.
2. Індивідуальний проект будинку. Для такого проекту всі розробки виконуються з нуля за вподобанням клієнта. Під час роботи аналізується ситуація на ділянці, тому будинок буде зведений й з урахуванням усіх характеристик землі та її розташування. Забудовник обговорює з архітектором усі нюанси: тип опалення, інженерні мережі, зовнішній вигляд, матеріали для оздоблення та будівництва і навіть майбутню кількість проживаючих людей.
Попри чинних видів проектів будинків, не можна випускати з уваги норми проектування житлових будинків, які вказані законодавчо. Всі вони прописані в нормативно-правових документах ДБН В.2.2-15: 2019 "Житлові будинки. Основні положення" та ДБН Б.2.2-12: 2019 "Планування та забудова територій".
При необхідності узаконити перепланування або реконструкцію, телефонуйте в DOZVIL прямо зараз або залишайте заявку на зворотний зв'язок. Ми передзвонимо протягом робочого дня.
Відео відгуки про нас
Відео відгуки про нас