Правильне ставлення до свого нерухомого майна починається з отримання на нього повного пакету дозвільних документів. В Україні, згідно із законодавством, будова без отриманого документа про введення в експлуатацію вважається будматеріалом на ділянці. Отже, власник не може здійснювати з нею ніякі нотаріальні дії, наприклад, продавати, здавати офіційно в оренду, використовувати як заставу в банку або передавати у спадок.
Якщо у Вас виникли складнощі з оформленням документів на будинок, звертайтеся в юридичну компанію DOZVIL і записуйтеся на безкоштовну консультацію!
Якщо в минулому Ви звели на садовій ділянці будинок, але не отримали на нього дозвільних документів, це слід зробити зараз. Садові будинки також вимагають
введення в експлуатацію та реєстрації в реєстрі з отриманням витягу після завершення будівництва. Тільки після отримання документів можна розпоряджатися своїм майном, а також підводити до будинку будь-які комунікації.
При необхідності узаконити садовий будинок, що знаходиться в садовому товаристві, власник майна в першу чергу повинен отримати довідку про членство в товаристві, із зазначенням точної адреси ділянки а також його кадастрового номера. В іншому випадку, процедура оформлення не відрізняється від узаконення дачних та житлових будинків.
Сьогодні існує кілька процедур отримання правовстановлюючих документів. Вибір однієї з них буде залежати від року спорудження будинку та його площі.
Для будинків, які були зведені до 05.08.1992 року, не потрібно оформлювати дозвільні документи на будівництво, а можна відразу зареєструвати право власності.
Будинки з площею до 300 кв.м, зведені з 05.08.1992 року по 09.04.2015 року, підлягають оформленню через спрощений порядок - будівельну (дачну) амністію, яка буде описана нижче в окремому блоці.
Всі будинки, які були побудовані після 09.04.2015 року або тільки будуються, оформляються згідно з загальною процедурою. Залежно від площі будинку, необхідно отримати список документів:
- для садових будинків до 500 кв.м - потрібно буде розробити ескіз, отримати будівельний паспорт, зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт, розробити техпаспорт на будинок, подати на реєстрацію декларацію про готовність будинку до експлуатації, а потім зареєструвати право власності в реєстрі нерухомості .
- для будинків понад 500 кв.м - необхідно отримати містобудівні умови і обмеження, підготувати проект, зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт, розробити технічний паспорт на будинок, подати на реєстрацію декларацію про введення будинку в експлуатацію, а потім зареєструвати право власності в реєстрі нерухомості .
До 2013 року
реєстрація права власності здійснювалася в БТІ. Сьогодні, у зв'язку із змінами до законодавства, виконати цю процедуру в Державному реєстрі прав на нерухоме майно можуть нотаріус або державний реєстратор.
Реєстрація права власності на садовій ділянці починається після підготовки всіх необхідних документів власника:
- ідентифікаційний код;
- паспорт;
- документ, що підтверджує право власності на ділянку;
- довідка про членство в садовому кооперативі (при необхідності).
Всі інші документи надаються за необхідності. Якщо у будинку є співвласники, потрібно надати і їх документи теж.
Під дачну (будівельну) амністію підпадають будинки, площа яких не перевищує 300 квадратних метрів, зведених в період - з 05.08.1992 року по 09.04.2015 року. Власник такої нерухомості, при оформленні повинен отримати такі документи:
- технічний паспорт;
- технічний звіт про обстеження конструкції будівлі;
- декларацію про введення об'єкта в експлуатацію;
- довідка про присвоєння поштової адреси новому об'єкту будівництва;
- виписка з держреєстру про реєстрацію права власності на будинок.
Вартість реєстрації права власності на садовий будинок не є фіксованою, а розраховується в індивідуальному порядку. Підсумкова ціна залежить від таких параметрів:
- загальної площі будинку;
- місця розташування об'єкта нерухомості;
- року зведення садового будинку;
- наявності необхідної документації.
Вартість оформлення в Києві - від 28 500 грн., в Київській обл - від 20 500 грн.
Вирішили
узаконити прибудову або садовий будинок? Тоді Вам не обійтися без кваліфікованої юридичної допомоги! Замовляйте в компанії DOZVIL безкоштовну консультацію та отримайте відповідь на питання, що цікавлять.
Які переваги отримує клієнт від співпраці з DOZVIL:
- Можливість поетапної оплати за юридичні послуги компанії. Тепер кожен клієнт може бути спокійний за свої фінанси.
- Укладення договору на надання відповідних послуг. До підписання договору відбувається обговорення всіх нюансів справи і роз'яснення складних питань.
- У разі відсутності часу для проходження процедури узаконення нерухомості, клієнт може замовити послугу "під ключ". Всі документи будуть оформлені співробітниками компанії.
- Ми доводимо до логічного кінця будь-яку розпочату справу, в іншому випадку повертаємо гроші.
Шукайте юридичну компанію для комфортного оформлення документів? Телефонуйте в DOZVIL!